Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Hore v hlavičke klikni na svoje meno a otvorí sa tvoj profil. Hore na pravej strane je miništatistika.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tamila Pozri príspevok
Hore v hlavičke klikni na svoje meno a otvorí sa tvoj profil. Hore na pravej strane je miništatistika.
Ale tak nezistí od koho dostala bodíky, tak len vidí v akej oblasti má tie bodíky.
1 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Xanti Pozri príspevok
Ale tak nezistí od koho dostala bodíky, tak len vidí v akej oblasti má tie bodíky.
Presne tak som otázku pochopila
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Petra Nová Pozri príspevok
Dani, veru aj ja som musela tuho rozmýšľať nad tou beledo a tmavo.
A to mám len 36,5 st. C. Asi treba trochu zrozumiteľnejšie.
Čo ti tu môžem zrozumiteľnejšie napísať, keď mi táto téme minimálne vymlela rozum., ak mi ho celkom nevygumovala...
Veď ja ani netuším čo sú to minipríspevky, ako sa to sem nainštaluje, čo chce kto a prečo to chce, už ani netuším, keď to bude mať na čo mu to bude, a tak som celá bez seba, že mi na dvere práve ťuká starecká demencia...
Nebyť moje milovanej vševediacej, zmysluplnej, nezištnej a láskavej Porady, ani neviem, že zomriem na diagnózu zvanú BLBOSŤ.
2 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

zk24 Pozri príspevok

Tu ked kliknes, mas tam konkretne prispevky, za ktore mas body, ake body, kedy a od koho.
Zuzana K..do..va asi by som na tvojom mieste zmazala tú prílohu, je tam vidno tvoje meno priezvisko a mailovú adresu tým pádom
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bikam Pozri príspevok
Zdravím, chcela by som sa spýtať, ako zistím, za ktoré príspevky som dostala body?
http://www.porada.sk/1405425-post619.html
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ved to asi neni take velmi tajne... ale ok
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Xanti Pozri príspevok
Zuzana K..do..va asi by som na tvojom mieste zmazala tú prílohu, je tam vidno tvoje meno priezvisko a mailovú adresu tým pádom

ak ma budes citovat, potom to nevymazem kedze je to u teba v prispevku
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

zk24 : už je to upravené aj v mojom príspevku
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dakujem
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
PotPalo Pozri príspevok
To teda neviem, načo je to dobré skrývať za tlačítko "viac". Aj tak je to tam sivou farbou, tak by stačilo, aby sa to zobrazilo rovnako ako na inom príspevku, keď na to ukážem myšou. Tiež tie možnosti: mimotémy, neužitočné, nevhodné. To teda nechápem, veď keď už píšem "mimotémy/mini" príspevok, tak načo je tam možnosť dať "mimotémy"? Skôr by tam malo byť "zábavné", niekedy sú aj mini príspevky zábavné
ak das minikoment tak sa zobrazi miniprispevok, ktory sa da pomocou tlacitka , neuzitocne uplne zbalit....

to tlacitko "viac" v minikomente nefunguje dobre musim to prerobit, pretoze cely ten riadok s hodnotiacimi tlacidlami by mal byt schovany (nielen zosednuty) a pomocou "viac" by sa mal vysunut.... tym padom moze byt minikoment o riadok stihlejsi...
povodne som tam nechcel dat tlacitka vobec, ale aby to niekto zasa nezneuzival na pisanie nevhodnych veci, co by sa bez tlacitiek nedalo zbalit... preto tam pribudli len tlacitka ktore prispevok uplne zbalia a nie je tam napr. "zabavne" ...
Naposledy upravil Richard : 20.05.10 at 09:49
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
To Richard:
Mám závažný dotaz ohľadne farby. Lebo inak mi potvrdíš moju farbosleposť o ktorej som písala a to je vážny problém.

Keď si mi po prvý raz, len čo som otvorila ústa klikol na neužitočné, vysvietilo sa mi no, no, no na červeno, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, vyrobila si si prúser.
Dnes som tiež ešte ústa ani poriadne nezatvorila, klikol si na neužitočné, vysvietilo mi na šedo, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, rozosmiala si Richarda. Prizriem sa bližšie, Richard sa opäť na mňa hnevá, ale už nie na červeno, ale na šedo. No tak mi povedz vlastne, kedy mám byť z tvojho hnevu smutná, kedy polosmutná a kedy veselá. Lebo pri intenzite tejto farebnej rôznorodosti očakávam, že pre mňa vymyslíš zlatú a v Rakúskych bankách budú čakať na zlaté dukáty márne.

P.S. Ale ja sa nehnevám, ja som pozitívna, len trošku hlúpučká....tak mi prosím vysvetli...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danila Pozri príspevok
To Richard:
Mám závažný dotaz ohľadne farby. Lebo inak mi potvrdíš moju farbosleposť o ktorej som písala a to je vážny problém.

Keď si mi po prvý raz, len čo som otvorila ústa klikol na neužitočné, vysvietilo sa mi no, no, no na červeno, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, vyrobila si si prúser.
Dnes som tiež ešte ústa ani poriadne nezatvorila, klikol si na neužitočné, vysvietilo mi na šedo, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, rozosmiala si Richarda. Prizriem sa bližšie, Richard sa opäť na mňa hnevá, ale už nie na červeno, ale na šedo. No tak mi povedz vlastne, kedy mám byť z tvojho hnevu smutná, kedy polosmutná a kedy veselá. Lebo pri intenzite tejto farebnej rôznorodosti očakávam, že pre mňa vymyslíš zlatú a v Rakúskych bankách budú čakať na zlaté dukáty márne.

P.S. Ale ja sa nehnevám, ja som pozitívna, len trošku hlúpučká....tak mi prosím vysvetli...
Dani a to si chceš to zlato potom len tak privlastniť , alebo sa podelíš aspoň s pár priateľmi . Nebuď sebec!!!!!!
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zdenka175 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať či máte niekto problém s pohyblivými tlačítkami. Keď myšou pridržím pri súhlasím sa mi objavia užitočné zábavné...........ale v takej slabej farbe/ skoro neviditeľné/Aby som nestisla nejaké tlačítko omylom , mám hlavu až skoro na monitore. Oči z toho bolia
Hlásim zmenu, dnes už tlačítka vidieť dobre.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Aj toto patri do zavadzanych zmien?

Suhlasim = Thank you?


Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  anglicka_porada.JPG
Zobrazení: 31
Veľkosť:  22.4 KB



btw. Aj tie debug informacie dole su celkom zaujimave
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Až môžem požiadať, chcela by som vysvetlenie, ako sa pripočítavajú body za odborné témy a koľko sa ich pripočítava?

Dnes som odpovedala na dva príspevky, dostala som viac bodov za každý, ale do hodnotenia sa mi pripočítali iba 2 x 2 body. Teda za každý príspevok len 2 body, hoci zeleným štvorcom v Ďaľších nastaveniach som mala vyznačené tri body pri každom príspevku, ostatné boli šedé.

Myslím,že body by sa mali úplne zrušiť. Tieto zmeny sa dejú už od polovice marca, ale body sa pripočítavajú "ako sa im zachce". Raz bola zásada, že sa pripočítava 6 bodov, potom 5 bodov, nakoniec 3 body, no a dnes vidím, že len 2 body.

Som neskutočne znechutená z bodovania, myslím, že to dobré, čo bolo na Porade zavedené, už bolo. Bolo to ocenenie, ktoré si každý vážil a ktoré sa pripočítalo seriózne do celkového bodovania. To, čo teraz beží, sa na to vôbec nepodobá. Prepáčte, ale je to môj názor a moja zistená skutočnosť.
11 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Súhlasím s názorom Terezky. Viem, že každá zmena chvíľku trvá, a že vždy trvá, kým si na to užívatelia zvyknú. Ale v poslednej dobe nás Richard "zahlcuje" samými zmenami. Najskôr zmena bodovania, minule som čítala, že sa budú témy uzatvárať. Pochopila som to tak, že keď niekto dostane na svoju otázku odpoveď, tak sa téma uzavrie. No, myslím si, že takýmto spôsobom sa Porada len zneprehľadní. Keď chcem zadať otázku, najskôr si vyhľadám podobné otázky (robím to, aby som nezakladala novú tému). Ak bude uzatvorená každá téma a my pri podaní otázky budeme musieť zakladať novú tému, tak tých tém tu bude strašne veľa a potom už v tom bude poriadny "guláš". Nie som za zavádzanie nových spôsobov, ale podľa mňa, mal sa najskôr odskúšať jeden a keď už bude fungovať perfektne, potom sa mal zaviesť zase iný. Aspoň by sme mali viac času na prispôsobenie sa "novému". Ja som z toho bodovania tiež niekedy vedľa. Veľmi mi chýba aj slovné ocenenie.
6 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zdenka175 Pozri príspevok
Hlásim zmenu, dnes už tlačítka vidieť dobre.
Napíš koľko masti a komu. Tiež by sa mi to hodilo, vidieť ich tak ako boli a ako je ich vidieť u Teba.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...a mne najviac vadí, že ak sa prihlasim cez operu nevidím kto čo, kde a komu....a nechcem chodiť cez explorer, lebo ten chytá všetky potvorčiny do kompu...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať