Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

lenkak Pozri príspevok
človek nikdy nevie o koho sa jedná, pokiaľ sa nepomenuje.
Ale zase mám hlbšiu myšlienku, prečo teraz? Kedy príde myšlienka, vtedy príde.
Ty sa máš.
To ja keď chcem, aby som mal hlbšie myšlienku - musím aspoň do pivnice .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a to Stanko len kvôli "sliepkam" zanevrel na Poradu? To je skôr do smiechu, že sa dá až tak znechutiť pár nickmi. Nechcem vedieť ani o koho sa jedná, ale možno som medzi tými sliepkami aj ja.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
milláčikk Pozri príspevok
Ty sa máš.
To ja keď chcem, aby som mal hlbšie myšlienku - musím aspoň do pivnice .
kiš, kiš, tak Ti treba.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

lenkak Pozri príspevok
a to Stanko len kvôli "sliepkam" zanevrel na Poradu? To je skôr do smiechu, že sa dá až tak znechutiť pár nickmi. Nechcem vedieť ani o koho sa jedná, ale možno som medzi tými sliepkami aj ja.

Na to ešte nemáš !!
Roky
Skúsenosti
Povahu


PS
Mne už zostali IBA 2 ks - a aj tie sa miernia
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno viem, pre Teba len mladá a sprostá.
ešte by som vedela doplniť, pamäť mi dobre slúži.
a tvoje dva ks ma nezaujímajú.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bohužiaľ, musím len konštatovať, že chlapská ješitnosť je nekonečná a tu na na porade je našťastie zopár kohútov s ktorými sa dá rozumne aj pokotkodákať.
Tí kohúti, čo majú problém s kotkodákaném na tomto dvore, nech hľadajú sliepočky na inom smetisku.

A vôbec nechápem, prečo sa to rieši v tejto Richardovej téme.
4 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

danushka Pozri príspevok
Bohužiaľ, musím len konštatovať, že chlapská ješitnosť je nekonečná a tu na na porade je našťastie zopár kohútov s ktorými sa dá rozumne aj pokotkodákať.
Tí kohúti, čo majú problém s kotkodákaném na tomto dvore, nech hľadajú sliepočky na inom smetisku.

A vôbec nechápem, prečo sa to rieši v tejto Richardovej téme.
Veď nie je dôležité kde/ a že (sa to rieši), ale aby sa to vyriešilo.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

lenkak Pozri príspevok
áno viem, pre Teba len mladá a sprostá.
ešte by som vedela doplniť, pamäť mi dobre slúži.
a tvoje dva ks ma nezaujímajú.
Za tých dvoch smajlíkov ťa chválim = "s úsměvem jde všechno líp"
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

lenkak Pozri príspevok
áno viem, pre Teba len mladá a sprostá.
ešte by som vedela doplniť, pamäť mi dobre slúži.
a tvoje dva ks ma nezaujímajú.
Kebyže niekedy náhodou nie - napíš - šáhnem do môjho archívu .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
kľudne môžeš archív vymazať. Je nepotrebný, aspoň čo sa môjho mena týka.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

"Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil"
z fimu Knoflíková válka
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

lenkak Pozri príspevok
kľudne môžeš archív vymazať. Je nepotrebný, aspoň čo sa môjho mena týka.
Teraz hej.
Ale čo ty vieš o takých 15-20 rokov .
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Petra Nová Pozri príspevok
"Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil"
z fimu Knoflíková válka
Vitajjenna .
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

milláčikk Pozri príspevok
Veď nie je dôležité kde/ a že (sa to rieši), ale aby sa to vyriešilo.
To tu máme riešiť ako sa Stanko urazil, odrazil a naspäť dorazil?
Či máme začať riešiť, kedy s kotkodákaním začneme aj znášať vajcia konečne?
Tak treba odbehnúť do odborných tém, tam je tých zlatých vajec neúrekom a navyše zadarmo.
1 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

danushka Pozri príspevok
To tu máme riešiť ako sa Stanko urazil, odrazil a naspäť dorazil?
Či máme začať riešiť, kedy s kotkodákaním začneme aj znášať vajcia konečne?
Tak treba odbehnúť do odborných tém, tam je tých zlatých vajec neúrekom a navyše zadarmo.
Danka.

Veď to (včetne života) neber tak vážne .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
milláčikk Pozri príspevok
O tetušky ( "sliepky" - ako sa kedysi ktosi o nich vyjadril = škriekajú, ale "vajcia" neznášajú ).
PS
Preto sú ako ich Stanko odhalil.
Ja som nikdy nechápala, čo prežívajú chlapi v "prechode". Lebo vraj tohoto životného obdobia neboli rovnako ušetrení, ako ženy. Milan, vďaka Porade to práve chápem on- line, a ak Ťa pritom oblieva aj studený pot, navar si prasličku a budeš fit!
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
danushka Pozri príspevok
To tu máme riešiť ako sa Stanko urazil, odrazil a naspäť dorazil?
Či máme začať riešiť, kedy s kotkodákaním začneme aj znášať vajcia konečne?
Tak treba odbehnúť do odborných tém, tam je tých zlatých vajec neúrekom a navyše zadarmo.


Danuska, ešte že máme tých """17 """", lebo ináč by sme mohli myslieť, že náš Staník mal na mysli nás keď hovoril o tých starnúcich neukojených..hmmm... mimochodom ako len ten Staník môže vedieť, či sme ukojené alebo niebol pri tom?? no to mi je záhada
Náš Staník asik mládne
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

milláčikk Pozri príspevok
Danka.

Veď to (včetne života) neber tak vážne .
Miláčik, Ty to nevidíš ako sa tu smejkám s nadhľadom, ktorý by som mohla rozdávať?

Naopak, život treba brať vážne a poniektoré veci na Porade ako rýchlo do môjho uška vletia, tak a ešte rýchlejšie vyletia.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bol mi čert dlžen dnes otvoriť Poradu, škoda bola môjho času, len myšlienky leteli, ale neľutujem.
Stanko sorry za kritický príspevok na tvoju adresu, ja sa síce často nevyjadrujem, ale keď, tak to už stojí za to.
Pre mňa kamarátom zostávaš aj naďalej. Ja nie som typ človeka, že vyhodím niekoho z môjho srdiečka len kvôli kritickým slovám.
A už som mimo témy, idem radšej sa venovať iným záležitostiam.
4 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
lenkak Pozri príspevok
Bol mi čert dlžen dnes otvoriť Poradu, škoda bola môjho času, len myšlienky leteli, ale neľutujem.
Stanko sorry za kritický príspevok na tvoju adresu, ja sa síce často nevyjadrujem, ale keď, tak to už stojí za to.
Pre mňa kamarátom zostávaš aj naďalej. Ja nie som typ človeka, že vyhodím niekoho z môjho srdiečka len kvôli kritickým slovám.
A už som mimo témy, idem radšej sa venovať iným záležitostiam.
No, to bude asi tým, že poznáš hodnotu priateľstva.
Stanko? Si tu?

Naozajstní priatelia vidia Tvoje chyby a upozornia Ťa na ne.
Falošní priatelia vidia Tvoje chyby a upozorňujú na ne ostatných.


P.S. Je to výrok Blättera, mám ho rada. Ak by si mal výhrady.

A aby som nebola celkom mimo témy, občas by som privítala na Porade nejakú chilli papričku v podobe napríklad najväčšej kačice/ rozumej kraviny/ týždňa, a aby veľmi nekačkali, stačilo by aj raz do mesiaca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať