Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok
Ja som nikdy nechápala, čo prežívajú chlapi v "prechode". Lebo vraj tohoto životného obdobia neboli rovnako ušetrení, ako ženy. Milan, vďaka Porade to práve chápem on- line, a ak Ťa pritom oblieva aj studený pot, navar si prasličku a budeš fit!
To iba keby som mal robiť .
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok

Naozajstní priatelia vidia Tvoje chyby a upozornia Ťa na ne.
Tí, čo ma naozaj poznajú - NIE .
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jóóój, či je tu veselo....
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

slavica Pozri príspevok
Jóóój, či je tu veselo....




Ale niekedy :
Čajka fuuj .jpg  
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ako opravím, keď omylom kliknem na tlačítko ->Najlepšia odpoveď ?
Pôvodne som chcela oceniť nick B-I-A-N-U-L-I-K v téme http://www.porada.sk/1426640-post17.html a omylom som klikla na odpoveď nicku 2009 Evka, sorry
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alla66 Pozri príspevok
Ako opravím, keď omylom kliknem na tlačítko ->Najlepšia odpoveď ?
Pôvodne som chcela oceniť nick B-I-A-N-U-L-I-K v téme http://www.porada.sk/1426640-post17.html a omylom som klikla na odpoveď nicku 2009 Evka, sorry
Kuk vymažem si tú odpoveď a skús to znova. Mňa by skôr zaujímala iná vec. Pozerala som si včera večer štatistiku a mala som tam 4 body také bu bu

Mimo témy
Neužitočné
Nevhodné

1
0
3




Ak majú tie zlé body výchovný charakter sú mi nanič ak sa nemôžem dopátrať prečo sú. A ešte niečo. Najlepšiu odpoveď som dostala v téme ktorá patrila do rubriky počítače. A nepridalo mi to nič do štatistiky. Počítače som mala 9 bodov ešte predvčerom.
Alli idem si tú odpoveď zmazať a skús to ešte raz.
Naposledy upravil 2009 : 14.06.10 at 04:14
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

hotovo. systém si to ale nejak pamätá. Skús to ja som sama zvedavá či Ťa pustí dať najlepšiu odpoveď. Evika

N/A 14-06-10 01:07 AM alla66
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ahoj Evka, systém ma už nepustí. Kedysi to tak fungovalo a platí to i dnes...návratky nie sú dovolené...Musím dvakrát merať(čítať) a raz rezať(klikať).
Pekný dník prajem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

2009 Pozri príspevok
Kuk vymažem si tú odpoveď a skús to znova. Mňa by skôr zaujímala iná vec. Pozerala som si včera večer štatistiku a mala som tam 4 body také bu bu

Mimo témy
Neužitočné
Nevhodné

1
0
3




Ak majú tie zlé body výchovný charakter sú mi nanič ak sa nemôžem dopátrať prečo sú. A ešte niečo. Najlepšiu odpoveď som dostala v téme ktorá patrila do rubriky počítače. A nepridalo mi to nič do štatistiky. Počítače som mala 9 bodov ešte predvčerom.
Alli idem si tú odpoveď zmazať a skús to ešte raz.
Evka, aj ked odpoved vymažeš, 3 body zostávajú, iba príspevok zmizne
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Viac som urobiť nemohla vieš? Aj tak by som si tú odpoveď odtiaľ vyhodila. Takto označená bola zavádzajúca a nefér voči B-I-A-N-U-L-I-K . :-)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Aj keď si moc body nesledujem tú zelenú by som skôr či neskôr zbadala vieš?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďakujem Ti za spoluprácu
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

2009 Pozri príspevok
Kuk vymažem si tú odpoveď a skús to znova. Mňa by skôr zaujímala iná vec. Pozerala som si včera večer štatistiku a mala som tam 4 body také bu bu

Mimo témy
Neužitočné
Nevhodné

Ak majú tie zlé body výchovný charakter sú mi nanič ak sa nemôžem dopátrať prečo sú. A ešte niečo. Najlepšiu odpoveď som dostala v téme ktorá patrila do rubriky počítače. A nepridalo mi to nič do štatistiky. Počítače som mala 9 bodov ešte predvčerom.
Alli idem si tú odpoveď zmazať a skús to ešte raz.
Je to tak aj u mňa, body sa pripisujú zväčša do rubriky ostatná diskusia, aj keď sú evidentne získané v iných bodovaných témach.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

arizona Pozri príspevok
Evka, aj ked odpoved vymažeš, 3 body zostávajú, iba príspevok zmizne
Hm.. a zistiť za aké príspevky som dostala upozornenie sa dodatočne nedá? Čo ak nevedomky porušujem pravidlá? Hi ale asi som nič neporušila iba mal niekto zlý deň.. Čo už
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009 Pozri príspevok
Hm.. a zistiť za aké príspevky som dostala upozornenie sa dodatočne nedá? Čo ak nevedomky porušujem pravidlá? Hi ale asi som nič neporušila iba mal niekto zlý deň.. Čo už
alebo nesprávne klikol, pomýlil sa
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

2009 Pozri príspevok
....


Ak majú tie zlé body výchovný charakter sú mi nanič ak sa nemôžem dopátrať prečo sú. A ešte niečo. Najlepšiu odpoveď som dostala v téme ktorá patrila do rubriky počítače. A nepridalo mi to nič do štatistiky. Počítače som mala 9 bodov ešte predvčerom. ...
Evka, za tie ZLÉ body sa Ti body odrátavajú. Za čo si ich dostala, vidíš v prehľade ako pri získaných bodíkoch- sú označené červenou farbou.
Ale vidieť iba posledných 10 ( všetkých) , takže ak to neustriehneš, už sa nedopátraš za čo to bolo.
Inak, často sú to omylom kliknuté " - bodíky", s ktorými sa nedá nič robiť.
(ja som tiež dostala mínusku-mimotémovku za vtip v rubrike vtipy )
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ak to bolo omylom netrápi ma to. Hi ak som si to zaslúžila tak žijem v šťastnej nevedomosti. Už to neriešim
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Našla som si pod bodovaním takéto pochvaly, neviete ako sa používajú?
/srdiečko-ďakujem, super rada, dobre píšeš a pod./
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

truch Pozri príspevok
Našla som si pod bodovaním takéto pochvaly, neviete ako sa používajú?
/srdiečko-ďakujem, super rada, dobre píšeš a pod./
Aj mňa by to zaujímalo, ešte som to neobjavila.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bude k tomu založená téma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať