Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

V profile predsa nie sú súkromné odkazy
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
2009 však vyskúšaj.Odhlás sa z Porady a do google si napíš Tvoj nick .Pekne sa zobrazí všetko o Tebe aj celý profil a súčasne aj odkazy.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Som Eva teší ma. Viem, že bez prihlásenia vidím odkazy aj albumy členov /ktoré nie sú označené ako súkromné/. Kuk ja som sa iba počudovala čo je na odkazoch v profile súkromné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evka ak mám byť úprimná , nemuselo by sa to takto zobrazovať ))
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

trošku som to poopravila
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Neverila som tomu, ale dala som si do google seba a je to pravda.
(prosím vás, ako sa do tejto mini odpovede dávajú smajlíci? Nech to skúšam ako skúšam nejde mi to!)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tak to je teda gól, ešte aj blahoželania k mojim narodeninám sú tam verejne prístupné. S tým by sa malo niečo urobiť, už len čakám kedy objavím moju súkromnú korešpodenciu z porady
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Ale veď obrázky niesu tajné, skôr sú doplnením textu. To by potom nemali neprihlásený užívatelia vidieť už ani text, alebo čo? Na iných fórach neprihlásený užívatelia vidia vložené obrázky, len sa nedajú stiahnuť súbory. Tu by to tiež tak mohlo byť: JPG, GIF, PNG by malo ísť pozrieť aj bez prihlásenia, ostatné súbory až po prihlásení.

Obrázok by mal byť súčasťou stránky, mal by sa zobrazovať hneď medzi textom. Aj vložený, aj prepojený z inej www. Či už som prihlásený, alebo nie.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
truch Pozri príspevok
Tak to je teda gól, ešte aj blahoželania k mojim narodeninám sú tam verejne prístupné. S tým by sa malo niečo urobiť, už len čakám kedy objavím moju súkromnú korešpodenciu z porady
Všetko je na webe
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

rodina1Dnes, 10:32 AM:..
Neverila som tomu, ale dala som si do google seba a je to pravda.
(prosím vás, ako sa do tejto mini odpovede dávajú smajlíci? Nech to skúšam ako skúšam nejde mi to!)



Smailíkov dáš tak, že vypíšeš ich kód alebo skratku/alebo ako sa to povie??/

**:*D**
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Skúška Smile
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nejako mi to nevyšlo...Malo tam byť
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Šikulka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A veru aj som zistila , že nie len ja som Zita5 , ale ich je tam viac ))
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ale len Ty si naša, najsamlepšia
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

truch Pozri príspevok
Tak to je teda gól, ešte aj blahoželania k mojim narodeninám sú tam verejne prístupné. S tým by sa malo niečo urobiť, už len čakám kedy objavím moju súkromnú korešpodenciu z porady
Už sa to tu dávnejšie riešilo, prečo sú profily poraďákov "verejne" prístupné
http://www.porada.sk/1068303-post19.html
...pohľadám ešte ďaľšie príspevky

Možno teraz, ked sa robia rôzne zmeny, by sa mohlo s tým niečo urobiť, aby profil bol viditeľný iba pre členov a odkazy iba pre toho koho určíme. Napr. nikto, alebo iba priatelia...
Tiež mi vadí, keď si môže hocikto cudzí čítať, čo si navzájom píšeme
7 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marjankaj Pozri príspevok
Aj ja si chcem šmyknúť.
Ako sa tak dívam, väčšia zábava, záujem sa si šmyknúť je v máji. S predpokladom, že v novembri, decembri, januári, februári si to šmýkanie zopakujú a viac krát.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
arizona Pozri príspevok
...
Tiež mi vadí, keď si môže hocikto cudzí čítať, čo si navzájom píšeme
Odkazy sú verejné, to sa vie. Na súkromné účely slúži predsa súkromná správa. Tam si môžete tajne písať čo len chcete.

Mimochodom, registrovať na Porade sa môže hocikto, a potom si môže čítať čo len chce (okrem SS).
Naposledy upravil PotPalo : 22.05.10 at 14:51
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
truch Pozri príspevok
Tak to je teda gól, ešte aj blahoželania k mojim narodeninám sú tam verejne prístupné. S tým by sa malo niečo urobiť, už len čakám kedy objavím moju súkromnú korešpodenciu z porady
Dievčatá ste v niekoľkoročnom omeškaní s vašim objavom. Tieto veci sa tu riešili ešte keď tu bola medzi nami ayya. Dokonca istú dobu boli na googli zaznamenané aj tie príspevky, ktoré na Porade už boli dávno zmazané. Ujo google si ich uchovával pre prípad, že ich bude chcieť niekto použiť.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak aj ja som si zadala do Google svoj nick. A ukázalo mi celý profil, aj odkazy. Toto som vôbec netušila. Už radšej nič súkromné nepište v odkazoch, používajme SS. A občas keď niekomu ďakujem , tak sa dozviem veľa súkromného nechtiac čo si pišete v odkazoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať