Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Lenka1979 Pozri príspevok
Richard vďaka,že si ma "vyslyšal"
... ešte tie body čo sme mali pri nicku mi chýbajú, a už budem kľudne spať..
Myslíš aj tie zo srandičiek? Kto bodoval v "správnom" čase, že by o ne prišiel? A ako k tomu prídu tí ostatní, čo bodovali iba v odborných témach?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marjankaj Pozri príspevok
Myslíš aj tie zo srandičiek? Kto bodoval v správnom čase, že by o ne prišiel? A ako k tomu prídu tí ostatní, čo bodovali iba v odborných témach?
Dalo by sa. Ak by boli odborné body napísané zeleným a z neodborných tém napísané modrým a bolo by ... videl by každý kde má body zo "srandičiek" a kto z "odborných tém"

Osobne by som také členenie privítala, kedže sa tu bodovalo o dušu posledné dva mesiace od kedy boli užitočné zábavné mimotémy neužitočné nevhodné tlačítka zavedené.

A bude to fér pre všetkých
Príklad :
získal bodov : 17
získal bodov : 701
A budeme vedieť, že tento poraďák sa cíti dobre v oddychových témach
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Xanti Pozri príspevok
Dalo by sa. Ak by boli odborné body napísané zeleným a z neodborných tém napísané modrým a bolo by ... videl by každý kde má body zo "srandičiek" a kto z "odborných tém"

Osobne by som také členenie privítala, kedže sa tu bodovalo o dušu posledné dva mesiace od kedy boli užitočné zábavné mimotémy neužitočné nevhodné tlačítka zavedené.

A bude to fér pre všetkých
Príklad :
získal bodov : 17
získal bodov : 701
A budeme vedieť, že tento poraďák sa cíti dobre v oddychových témach

Tie zelené sú akési nevýrazné
Ale máš pravdu, takto by sa to viac páčilo aj mne.
Len by znovu musel zapnúť tlačítka aj v kaviarenských témach.
A asi by bolo vhodné ich inak umiestniť, aby sa neklikalo omylom vedľa. A nemali by sa schovávať.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marjankaj Pozri príspevok
Tie zelené sú akési nevýrazné
Ale máš pravdu, takto by sa to viac páčilo aj mne.
Len by znovu musel zapnúť tlačítka aj v kaviarenských témach.
A asi by bolo vhodné ich inak umiestniť, aby sa neklikalo omylom vedľa. A nemali by sa schovávať.
A tak nestrafila som sa do peknej zelenej ... prepáč

Ano bolo by to fér, a my by sme mali prehľad, ktoré bodíky sú z odborných a ktoré zo zábavných tém. A nikto by nebol ukrátený, teda ani tí odborníci čo do oddychoviek nepíšu a ani tí poradáci čo radi relaxujú v oddychovkách.

Richard bolo by to technicky možné?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Xanti Pozri príspevok
A tak nestrafila som sa do peknej zelenej ... prepáč

Ano bolo by to fér, a my by sme mali prehľad, ktoré bodíky sú z odborných a ktoré zo zábavných tém. A nikto by nebol ukrátený, teda ani tí odborníci čo do oddychoviek nepíšu a ani tí poradáci čo radi relaxujú v oddychovkách.

Richard bolo by to technicky možné?
A ešte aj ten komentár k hodnoteniu by bolo dobré vrátiť.
Aby som nemusel písať "sprievodné" listy. Aj keby som ich písal(SS alebo aj odkazy do profilu), tak dotyčný by nebol v "obraze" o čom je reč.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Myslíš aj tie zo srandičiek? Kto bodoval v "správnom" čase, že by o ne prišiel? A ako k tomu prídu tí ostatní, čo bodovali iba v odborných témach?
... to už ja neviem, mňa sa toto nepýtaj.. či zostanú tie body aj zo "srandičiek", alebo nie, už nechám na Richarda... ja som rada,že Richard už robil aspoň to,čo urobil...sto ľudí-sto chutí
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Xanti Pozri príspevok
Dalo by sa. Ak by boli odborné body napísané zeleným a z neodborných tém napísané modrým a bolo by ... videl by každý kde má body zo "srandičiek" a kto z "odborných tém"

Osobne by som také členenie privítala, kedže sa tu bodovalo o dušu posledné dva mesiace od kedy boli užitočné zábavné mimotémy neužitočné nevhodné tlačítka zavedené.

A bude to fér pre všetkých
Príklad :
získal bodov : 17
získal bodov : 701
A budeme vedieť, že tento poraďák sa cíti dobre v oddychových témach
z 07-05-08, http://www.porada.sk/724936-post7.html

To farebné odlíšenie bodov som navrhovala ešte pred 2. rokmi . Ale neujalo sa to ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

arizona Pozri príspevok
z 07-05-08, http://www.porada.sk/724936-post7.html

To farebné odlíšenie bodov som navrhovala ešte pred 2. rokmi . Ale neujalo sa to ...
Noooooo asi preto, že vtedy sa dali oceňovať len odborné príspevky. A nikto si z oceňovania neurobil hurá systém nadelovania bodov.

Ak by ostali takéto tlačítka ( užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné ) v každej téme na porade, tak potom by bolo vhodné rozdeliť tie body farebne. Ak sa to vráti späť, že ocenovať sa budú môcť len odborné príspevky tak potom poradáci, ktorý radia odborne a dlhodobo budú mierne bodovo diskriminovaný oproti poradákom, kt. svoje bodíky získali v neodborných témach a aj to celkom rýchlo za dva mesiace nového systému.

ja som zvedavá koľko mám ktorých bodov,
Naposledy upravil Xanti : 13.05.10 at 19:48
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Xanti Pozri príspevok
Noooooo asi preto, že vtedy sa dali oceňovať len odborné príspevky. A nikto si z oceňovania neurobil hurá systém nadelovania bodov.

Ak by ostali takéto tlačítka ( užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné ) v každej téme na porade, tak potom by bolo vhodné rozdeliť tie body farebne. Ak sa to vráti späť, že ocenovať sa budú môcť len odborné príspevky tak potom poradáci, ktorý radia odborne a dlhodobo budú mierne bodovo diskriminovaný oproti poradákom, kt. svoje bodíky získali v neodborných témach a aj to celkom rýchlo za dva mesiace nového systému.

ja som zvedavá koľko mám ktorých bodov,
Vtedy sa dosť debatilo o tom, že nielen v účtovníctve by malo byť možné obodovať cennú radu, ale napr. aj v iných témach, kde človek dostane odbornú,dobrú radu, napr. v sekcii PC, Stavba a pod.
Niektorí boli za, niektorí proti...
Ja som bola za ( ved sú tu odborníci a dobrí radcovia aj z iných oborov, tak prečo ich neoceniť?) , tak preto som Richardovi navrhla, že by sa mohlo bodovanie odlíšiť farebne, aby boli všetci spokojní

Inak, mne osobne nevadí, že nevidím kto má koľko bodov.
Som tu často, takže viem, kto radí dobre, alebo koho príspevky s radosťou čítam.
A takí, čo sem zavítajú raz za čas, tým je to asi šuma-fuk...( myslím, že tí sa tu ani nevedia zorientovať a ani nevedia, že sa tu bavíme o nejakom starom,či novom bodovaní...)
Naposledy upravil arizona : 13.05.10 at 20:01
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ľady sa pohli.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Lenka1979 Pozri príspevok
Richard vďaka,že si ma "vyslyšal"
... ešte tie body čo sme mali pri nicku mi chýbajú, a už budem kľudne spať..
Kľudne môžu byť kliknutím prepojené na viac štatistik a v kľude si je možné pozrieť charakteristiku hodnotenia, bodovania poraďáka. Klídek, klídek.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Občas sa vyskytnú alebo vyskytli názory, ktoré si pýtali pridelenie bodu aj v neodborných témach.Riešenie tu bolo je,......stačí si nájsť príspevok užívateľ v odborných témach a prideliť bod tam,s tým že som poslal súkromnú správu,vysvtlil za čo,.... a poďakoval za radu.Viackrát som takto pridelil bod.Určite to poznáte.Takýto bod dokáže viac potešiť ,ako tie "poloanonymné",má vyššiu "pridanú hodnotu".
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Istým hodnotením sú aj súhlasy s príspevkom. Koľko kto má súhlasov je vidieť. Ale prispievateľ by mal možnosť si pozrieť kde mu v neprítomnosti pribudli súhlasy. Nejak tak ako je prehľad bodov, mal by byť aj prehľad súhlasov. Len stým rozdielom, že nie kto dal súhlas, ale kde je súhlas.

Kliknutím na príspevok sa nájde príspevok, príklad, gratulácia. Pod ňou 20 - 40 súhlasov. Pekné.

Pod odborným príspevkom nájde len jeden súhlas. Ale ten súhlas má väčšiu vypovedaciu hodnotu ako tých 20 - 40 pod gratuláciou. Aj podľa toho si môže prispievateľ spraviť o tom kto súhlasí istú predstavu, hodnotu. Dobré.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...je pravda, že ocenenie poteší, ale je pravda aj to, že tie ocenenia sa dávajú prevážne v účtovníctve, podnikaní a minimum v ostatných témach, preto by bolo dobré, aby sa body dávali aj v neodborných častiach tém, pretože sú tam dobré rady pre ostatných čitateľov porady. Súhlasím, aby to bolo farebne rozlíšené, ale tie body nech sa tiež dávajú.
2 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
A zase je najaká zzzzzzzzmena?
už tu vidím len súhlas, hm ....

v niektorých témach to vidím, musím na to prísť.
Naposledy upravil m.hladka : 14.05.10 at 09:55 Dôvod: doplnenie
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

mám malú pripomienku k bodovaniu podľa rubrík. U členov sa mi ukazujú, ale nie sú tam určite zahrnuté všetky rubriky.Určite sa tu nezahrňujú body z porady neziskový sektor - ja často sledujem túto tému a hlavne rozpočtové a príspevkové organizácie - a sú tam určite odborné témy a čo tak Porada nielen o rovnakej práci - Učitelia. Mrkla som sa na niektorých členov a takisto aj na seba - majú mať a ja takisto viac bodov a nemáme ich . Ak je takýto systém bodovania, tak nech je rovnaký meter na každého. Niektorí prispievame hlavne do týchto tém. Ja si vidím koľko mám bodov, reálne ich mám 121 v profile sa mi ukazujú 35. Svoj príklad hovorím preto, lebo si to viem odsúhlasiť. Som za bodovanie, hoci aj členenie podľa rubrík, ale nech to zodpovedá skutočnosti, lebo je to potom zavádzajúce.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
judita1971 Pozri príspevok
mám malú pripomienku k bodovaniu podľa rubrík. U členov sa mi ukazujú, ale nie sú tam určite zahrnuté všetky rubriky.Určite sa tu nezahrňujú body z porady neziskový sektor - ja často sledujem túto tému a hlavne rozpočtové a príspevkové organizácie - a sú tam určite odborné témy a čo tak Porada nielen o rovnakej práci - Učitelia. Mrkla som sa na niektorých členov a takisto aj na seba - majú mať a ja takisto viac bodov a nemáme ich . Ak je takýto systém bodovania, tak nech je rovnaký meter na každého. Niektorí prispievame hlavne do týchto tém. Ja si vidím koľko mám bodov, reálne ich mám 121 v profile sa mi ukazujú 35. Svoj príklad hovorím preto, lebo si to viem odsúhlasiť. Som za bodovanie, hoci aj členenie podľa rubrík, ale nech to zodpovedá skutočnosti, lebo je to potom zavádzajúce.
Štatistika bola, je a vždy bude sumár nepresných čísiel, lebo najlepšie sa loví v mútnych vodách. Ja keby som mala právomoci ktoré nemám, by som napríklad zvolila systém udeľovania podľa významných symbolov. Napríklad:
kuchárkam za dobré rady - vyznamenanie zlatej varešky
záhradníkom - mandarinkudarinku
jardovi 88 a spol. v eokonomike - euro, dolár, podľa kurzu
účtovníčkom - šibeničky
učiteľom - trsteničky
stavbárom - zlaté tehličky , hops, stačia obyčajné
etc.....
čo tam po farbičkách, chlievikoch, skupinkách, podskupinkách, lebo ak to takto pôjde ďalej tak sa preklikáme až do..........
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Danilka, ten tvoj nápad je 100-bodový! Vlastne 100 symbolový...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Danila Pozri príspevok
čo tam po farbičkách, chlievikoch, skupinkách, podskupinkách, lebo ak to takto pôjde ďalej tak sa preklikáme až do..........
Ako sa ti podarili také malé čísmenká. Neviem to dobre prečítať
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

marjankaj Pozri príspevok
Ako sa ti podarili také malé čísmenká. Neviem to dobre prečítať
Skúšam :

aaaaaaké malé sa dajú .

Ja viem najmenšie takéto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať