Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ešte nie je niečo v poriadku. Užitočné v odborných témach eviduje v diskusii, nie v odborných témach. Riško, poradí si s tým friško.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

kokolačík Pozri príspevok
Skúšam :

aaaaaaké malé sa dajú .

Ja viem najmenšie takéto.
ktovie či by išli napísať ešte aj menšie

0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

Flinstone Pozri príspevok
ktovie či by išli napísať ešte aj menšie

Polla mňa to nemáš menšie, ale typ písma = nešvindľuj

PS
Nie je tu : Kartika Veľkosť
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
marjankaj Pozri príspevok
Ako sa ti podarili také malé čísmenká. Neviem to dobre prečítať
......Tie malé písmenká? To je naznačené, kde je ukrytý symbolček pre Danilku. A pre neposlušných. V komore. Tam visel na klinci tatkov remeň, keď sme sa nevedeli vpratať do kože. Keď zakričal, prines si moja zlatá remeň, tak som ho pokorne priniesla, a kým si ho šteloval prackami smerom ku mne, tak ho ani nestihol nikdy použiť a rozosmial sa. Ja som mu nastrčila miestečko, poprosila aby udrel, a usmiala som sa na neho ako slniečko.....
Toto je jediný symbol, ktorý by Richard rád prilepoval k môjmu nicku, a tak by ten chúdačisko remeň ani na klinec nikdy nedorazil. A mala by som tých mojich symbolov toľko, ako tu niektorí majú po novom hodnotení bodov. Ako keď roľu pohnojí.......
P.S. Sranda musí byť, aj keď na chlieb nebude.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Danila Pozri príspevok
......Tie malé písmenká? To je naznačené, kde je ukrytý symbolček pre Danilku. A pre neposlušných. V komore. Tam visel na klinci tatkov remeň, keď sme sa nevedeli vpratať do kože. Keď zakričal, prines si moja zlatá remeň, tak som ho pokorne priniesla, a kým si ho šteloval prackami smerom ku mne, tak ho ani nestihol nikdy použiť a rozosmial sa. Ja som mu nastrčila miestečko, poprosila aby udrel, a usmiala som sa na neho ako slniečko.....
Toto je jediný symbol, ktorý by Richard rád prilepoval k môjmu nicku, a tak by ten chúdačisko remeň ani na klinec nikdy nedorazil. A mala by som tých mojich symbolov toľko, ako tu niektorí majú po novom hodnotení bodov. Ako keď roľu pohnojí.......
P.S. Sranda musí byť, aj keď na chlieb nebude.
Mne napadla scena z jedneho znameho komického filmu :

"Daj sem bičík !" "Nedám bičík !" "Daaj sem bičíík !!!"

"Nech sa páči , pán veĺkomožný ."
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Flinstone Pozri príspevok
ktovie či by išli napísať ešte aj menšie

ihruškáte sa???...O chvíľu budem potrebovať lupu
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

Danila Pozri príspevok
......Tie malé písmenká? To je naznačené, kde je ukrytý symbolček pre Danilku. A pre neposlušných. V komore. Tam visel na klinci tatkov remeň, keď sme sa nevedeli vpratať do kože. Keď zakričal, prines si moja zlatá remeň, tak som ho pokorne priniesla, a kým si ho šteloval prackami smerom ku mne, tak ho ani nestihol nikdy použiť a rozosmial sa. Ja som mu nastrčila miestečko, poprosila aby udrel, a usmiala som sa na neho ako slniečko.....
Toto je jediný symbol, ktorý by Richard rád prilepoval k môjmu nicku, a tak by ten chúdačisko remeň ani na klinec nikdy nedorazil. A mala by som tých mojich symbolov toľko, ako tu niektorí majú po novom hodnotení bodov. Ako keď roľu pohnojí.......
P.S. Sranda musí byť, aj keď na chlieb nebude.
Dobre som porozumel?????
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Aj Vy by ste uvítali v Poráďackej Kaviarni tlačítko zábavné? Chýba tam
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Akosi sa to kazí, body za odborné témy mi dáva do diskusie.
Aj Vám??
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Všetkým, Richard to asi ak, dorieši celý systém hodnotenie pretriedi cez sito. A body budú tam kde majú byť. Možno?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zdenka175 Pozri príspevok
Aj Vy by ste uvítali v Poráďackej Kaviarni tlačítko zábavné? Chýba tam
Chýbajú tam všetky, aj užitočné. Veď v kaviarni sa príde tiež na kopec užitočných veci. Len body nemali byť za to zelené, ale modré a tiež na ľavej strane príspevku. A aj červené, neužitočné, nevhodné. Možno aj šedé, kto píše mimo témy. Bol by prehľad pod nickom.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
truch Pozri príspevok
Akosi sa to kazí, body za odborné témy mi dáva do diskusie.
Aj Vám??
Chválim tvoju trpezlivosť pri sledovaní bodov. Odkedy sa mi zobrazujú iba v profile a pribudli mi body podľa nového bodovania / za NIČ/, nemám chuť sledovať ani jeden bod...
1 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Richard, nemohol by si prosím ŤA vrátiť späť staré bodovanie? A nech sme "zelené" ako predtým... ďakujem za všetkých ktorí so mnou súhlasia...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Lenka1979 Pozri príspevok
Richard, nemohol by si prosím ŤA vrátiť späť staré bodovanie? A nech sme "zelené" ako predtým... ďakujem za všetkých ktorí so mnou súhlasia...
Ja chcem byť radšej červená.) Ja sa červeňám už odvtedy, odkedy som pochopila, čo je najdôležitejším problémom Porady a mnohých poraďákov. A červená som až za ušami.....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Danila Pozri príspevok
Ja chcem byť radšej červená.) Ja sa červeňám už odvtedy, odkedy som pochopila, čo je najdôležitejším problémom Porady a mnohých poraďákov. A červená som až za ušami.....
Danilka, veď Tvojmu želaniu je vyhovené. Keď sa špičkou myši dotknem Tvojho nicka, tak si vždy červená, inak si modrá, lebo Ťa na takú prerobili - zo zelenej. Aj ja som modrá, a tiež červená, ak sa ma ktokoľvek dotkne. V úcte chovám aj žltú, lebo to je spomienka na čas nedávno minulý. Len niektorí zelení sa nám nemenia. Zelení sú zelení. Síce voľby nevyhrávajú, veľa vody nenamútia, ale sem tam sa dostanú k moci. V politike. A teraz ani neviem, čo som tým chcela povedať. Jáj to, že do celkového spektra farieb chýba ešte oranžová a fialová.
3 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Richard, mohol by si prosím Ťa ešte raz, vrátiť staré bodovanie tak, ako bolo predtým? Nech je to zachované aj teraz - myslím tým konkrétne, aby bolo vidno pod našimi nickmi /nickami/ koľko máme bodov.. vôbec nevieme kedy nám kto pridelí bod, kým napr. sama nenaďabím - častokrát len náhodou na tému v ktorej som odpovedala. Vôbec nevidím, žeby sa porada sprehľadnila - skôr naopak... ja tu chaos a mišung ako sa patrí.. a už mám z toho riadne nervy ... Tak rada som tu chodila, no berie mi to elán a chuť.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Tuším si sedím na vedení, ale nechápem stále tomu rozdeleniu na zelené nicky a modré. Lebo napr. tí čo ozaj veľa pomáhajú sú vysvietení modrým (nie všetci) a niektorí, ktorí majú veľmi málo bodíkov a príspeskov sú vysvietní na zeleno. Takto to je veľmi nepriehľadné. Podľa toho ako to bolo po starom som vždy vedela, že ten kto mi poradil bol ozaj odborník, lebo dostal viac bodov a jeho príspevky boli za to aj ohodnotené, no teraz je z toho riadny chaos.
Bolo by dobre dohodnúť nejaké pravidlá, napr. že tí čo pomáhajú a majú ozaj dobre príspevky s množstvom bodov nech sú v jednej farbe, tí ostatní nech majú inú farbu a nie miešať to dokopy.
Je to môj osobný názor, ale myslím si, že aj ostatní by s týmto súhlasili. Nech sa určia akési pravidlá, buď to za určitý počet bodov bude nick vysvietený v takej a takej farbe a podobne.
Je to veľmi nepriehľadné a mnohých odrádza od akejsi aktivity.

Ďakujem Emily04
Naposledy upravil EMILY04 : 18.05.10 at 12:23
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lenka1979 Pozri príspevok
Richard, mohol by si prosím Ťa ešte raz, vrátiť staré bodovanie tak, ako bolo predtým? Nech je to zachované aj teraz - myslím tým konkrétne, aby bolo vidno pod našimi nickmi /nickami/ koľko máme bodov.. vôbec nevieme kedy nám kto pridelí bod, kým napr. sama nenaďabím - častokrát len náhodou na tému v ktorej som odpovedala. Vôbec nevidím, žeby sa porada sprehľadnila - skôr naopak... ja tu chaos a mišung ako sa patrí.. a už mám z toho riadne nervy ... Tak rada som tu chodila, no berie mi to elán a chuť.
Lenka, asi nevieš kde ich môžeš pozrieť Klikni hore na: "Moje nastavenia" - potom na "Ďalšie nastavenia" - a dole máš všetky body ktoré si dostala aj tému aj od koho... presnejšie posledných 10 bodov.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
liba2 Pozri príspevok
Lenka, asi nevieš kde ich môžeš pozrieť Klikni hore na: "Moje nastavenia" - potom na "Ďalšie nastavenia" - a dole máš všetky body ktoré si dostala aj tému aj od koho... presnejšie posledných 10 bodov.

Libuška, to viem.... lenže to by som musela chodiť stále chodiť do "Mojich nastavení...." a tak som videla hneď len som klikla do témy alebo napísala odpoveď, že mi pribudol bod... neviem,či sa rozumieme.. ale snáď áno...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lenka, treba vydržať, Richard tu sľúbil že si body budeme vidieť, ale ešte na tom potrebuje popracovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať