Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Richard... ak sa snažíš aby stránka bola na gusto užívateľov daj hlasovať a uvidíš, či ľudia chcú staré oceňovanie, to novšie, alebo nejaké iné najnovšie...
Vox populi, vox dei...
6 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Je to síce len "kozmetická vada krásy", ale nedá mi to nedať to sem.
len detail.png  
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

alla66 Pozri príspevok
V Opere nie je doposiaľ vidieť zoznam členov, ktorí obodovali príspevok. Zobrazuje sa iba počet bodov
ak je v tomto ohľade Opera na nič, doporučujem používať prehliadač Google chrome, je fakt dobrý
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

alla66 Pozri príspevok
V Opere nie je doposiaľ vidieť zoznam členov, ktorí obodovali príspevok. Zobrazuje sa iba počet bodov
Je to vidno, len si musis dopomoct, kliknutim na cislo prispevku... zobrazi sa ti kto dal aky bod.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
10-05-10, 08:18 PM
Richard Pozri príspevok
Ukladáš si to ako offline stránku? Asi to nedokáže uložiť kompletný javascript.
Ukladaním stránky sa nezaoberáme. Dosť hlavyboľu spôsobuje optimalizácia pre rôzne prehliadače.

Máte ešte niekto problémy s Operou a zobrazovaním nového hodnotenia? Táto chyba by mala byť už odstránená.


http://www.porada.sk/t135732-p55-nov...zivatelov.html

http://www.porada.sk/1398267-post549.html

Vďaka kočky, ja som iba pripomenula starší problém s bodovaním.

OPAKOVANIE JE MATKA MÚDROSTI

Sú tu členovia, ktorí používajú iba Operu a nebudú /nevedia/ si inštalovať nový prehliadač
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Flinstone Pozri príspevok
... daj hlasovať a uvidíš, či ľudia chcú staré oceňovanie, to novšie, alebo nejaké iné najnovšie...
Vox populi, vox dei...
Myšlienka hlasovania je pekná, ale treba si uvedomiť, že Richard už vložil do prestavby tejto stránky (na čo má legálne právo) svoju 2-3 mesačnú prácu.

Mám dojem, že návrat k starému asi už nebude možný, preto sa radšej sústreďme svojimi návrhmi a pripomienkami na vylepšenie a zdokonalenie novej podoby Porady. Tiež má niečo do seba, treba si to osvojiť a samozrejme i kapánek dopracovať. Zo dňa na deň to nejde. Ak sa fakt vyskytne dobrý zlepšovák, Richard to skôr či neskôr zapracuje.

P.S. Pri drobných nedostatkoch v rôznych prehliadačoch si treba uvedomiť, že väčšina štátnej správy podporuje iba IE - takže Porada je na tom docela dobre...
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stefan2005 Pozri príspevok
Myšlienka hlasovania je pekná, ale treba si uvedomiť, že Richard už vložil do prestavby tejto stránky (na čo má legálne právo) svoju 2-3 mesačnú prácu.

Mám dojem, že návrat k starému asi už nebude možný, preto sa radšej sústreďme svojimi návrhmi a pripomienkami na vylepšenie a zdokonalenie novej podoby Porady. Tiež má niečo do seba, treba si to osvojiť a samozrejme i kapánek dopracovať. Zo dňa na deň to nejde. Ak sa fakt vyskytne dobrý zlepšovák, Richard to skôr či neskôr zapracuje.

P.S. Pri drobných nedostatkoch v rôznych prehliadačoch si treba uvedomiť, že väčšina štátnej správy podporuje iba IE - takže Porada je na tom docela dobre...
A čo je zlepšovák?
1/ Hlasovanie nie! Netuším prečo. Že niečo sa nedá? Kto chce, nachádza riešenie, kto nechce nachádza výhovorky!
2/ Pod nickom už svietia len súhlasy!
Akú majú vypovedaciu silu? Žiadnu. Vlastne chaotickú. Zadám zajtra tému, že Juliana má meniny. Mám 150 súhlasov. keď zajdú mraky aj 200 !!!
3/ Porada je stránka účtovníkov. A už neplatí že 1+1=2
A neplatí ani, že MD = D
Ak vezmem, že nick je účet, MD je pravá strana a D je ľavá strana, tak na žiadnom účte nie je zhoda. Jednoduchá. Matematická. Sčítacia!
Čo teda bolo lepšie?
Neviem si predstaviť, aby chirurg túžiaci po úspešnej operácii hrubého čreva najskôr vylovil z pacienta srdce, potom pľúca, skusmo, či to predýcha, a pokiaľ mu inštrumentárka podá skalpel, pacient dodýcha.
A čo mi prekáža najviac?
Bonmoty pod zelenými štvorčekmi:
Danila je úžasný poraďák.
No to je asi taký skvost, ako krása Slovenska na Švajčiarskom pozadí.......
Obávam sa, že na Porade pri vylepšovaní nezostal ani kameň na kameni.
8 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zdenka175 Pozri príspevok
Hlásim zmenu, dnes už tlačítka vidieť dobre.
Tiež ich už vidím, našiel som okuliare.
0 1
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Prepáč Marcel... Svieti mi neužitočné a pritom som si na 100% istá, že som klikla na zábavné už nebodujem... Toto nie je prvý ani posledný prípad zlyhania pri bodovaní...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Alla, teoreticky sa Ti mohol šmyknúť prst. A ďalej to už poznáš.

Tá fialová Ti nesedí, radšej tato zelená . A boduj, alebo niečo zbodni. Príjemný večer prajem.

Ale aj tak uvažujem, " neužitočné" že vidím, že som našiel okuliare, alebo, že vidím body cez okuliare?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj jedno, aj druhé.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
nešmykol sa mi prst, bodovala som z mobilu....dokonca sa mi ani nič neposúva...už som mala podobnú nepríjemnosť a preto si dávam bacha, aké tlačítko mačkám
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito Pozri príspevok
Alla, teoreticky sa Ti mohol šmyknúť prst. A ďalej to už poznáš.

Tá fialová Ti nesedí, radšej tato zelená . A boduj, alebo niečo zbodni. Príjemný večer prajem.

Ale aj tak uvažujem, " neužitočné" že vidím, že som našiel okuliare, alebo, že vidím body cez okuliare?
Aj ja si chcem šmyknúť.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Je máj, nevydržíš! November, december, január, február je vhodná doba na šmýkanie. Šmyknúť sa môže aj v máji a trvá až do februára a dôsledky, dlho, dlho, dlho...

0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Nedalo by sa spraviť, aby videli priložené obrázky aj neprihlásený používatelia? Niekedy totiž len tak mrknem neprihlásený, a kvôli jednému obrázku sa prihlasovať, to sa mi nechce. Iné je to so súbormi, tam to môže ostať. Len tie obrázky. Vďaka.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

PotPalo Pozri príspevok
Nedalo by sa spraviť, aby videli priložené obrázky aj neprihlásený používatelia? Niekedy totiž len tak mrknem neprihlásený, a kvôli jednému obrázku sa prihlasovať, to sa mi nechce. Iné je to so súbormi, tam to môže ostať. Len tie obrázky. Vďaka.
a prečo by mal každý cudzí vidieť všetko???
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
arizona Pozri príspevok
a prečo by mal každý cudzí vidieť všetko???
Súhlasím, aj tak vidia viac ako je potrebné...napr. profily členov
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
alla66 Pozri príspevok
Súhlasím, aj tak vidia viac ako je potrebné...napr. profily členov
... o tomto som nevedel; som za, aby profil bol prístupný iba registrovaným členom.
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Na to je tu PORADA, aby si vedel.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

alla66 Pozri príspevok
Súhlasím, aj tak vidia viac ako je potrebné...napr. profily členov
... a tiež súkromné odkazy v profile

(nie súkromné správy)
Naposledy upravil liba2 : 22.05.10 at 09:24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať