Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 17:39
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Nechaj také vysoké - podporí sa tým rast koreňového systému. Ale úprimne neviem si predstaviť zavlažovanie - aby sa ten kartón nerozišiel skôr, ako pôjdu paradajky do zeme
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcem sa opytat, ci uz mam zacat hnojit,kad rastliny paradajok maju uz viac pravych listkov, su velke cca 5cm, su to krickove paradajky.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Predvčerom som fotila, mám v kuchyni "skleník", stolujeme a kúrime výlučne v obývačke. Mám v kuchyni doobedu trochu málo svetla, ale nevadí, sú iba trochu vytiahnuté. Presádzala som ich zo zakoreňovačov koncom marca, siala som 6.3. Nehnojím, iba v máji na pôdu dávam granulovaný hnoj.
090420141073.jpg  
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem, ja este take velke nemam, mozno zato, ze su to krickove, balkonove paradajky. Precitala som si celu temu, nakolko som zaciatocnik a tu radili hnojit, tak vyskusam, mam ich v jogortovych poharoch na parapete, odfotim, pridam fotku.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jasné, ja som si neskoro uvedomila, že som tieto moje dala do témy balkónové paradajky. Nemám kríčkové, možno jednu sortu, pozriem. Určite nemám balkónové. Kríčkové sa nemusia vylamovať z pazúch. Ak sú v bedničkách na balkóne, asi ich treba aj hnojiť, neviem, kedy sa živiny zo zeme v bedničkách vyčerpajú.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem za rady.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

alaya1
dakujem, ja este take velke nemam, mozno zato, ze su to krickove, balkonove paradajky. Precitala som si celu temu, nakolko som zaciatocnik a tu radili hnojit, tak vyskusam, mam ich v jogortovych poharoch na parapete, odfotim, pridam fotku.
Ja priesady hnojím iba keď ich už presadím do skleníka , alebo do veľkého kvetináča pre dcéru , ktorá ich pestuje na balkóne. Ale ja ich mám zasadené vo väčších kvetináčoch ,tak majú dosť výživy. Hnojím zákvasom zo žihľavy a občas použijem krystalon plod a kvet
016.jpg  
019.jpg  
018.jpg  
1/1
1 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

Moje tohoročné priesady paradajok, časť z nich sa už otužuje na balkóne :-)
IMG_0586.jpg  
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Manželka tiež zasadila rajčiny. Hladal som ne rôznych miestach, no nikde som nenašiel, kolko litrov zeminy by mal pripadať na jeden koreň. Alebo kolko litrová nádoba by mala byť na jeden koreň keď je už dosť valký.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moje sadenicky su este v jogurtovych teglikoch, sui krasne, vysoke, krasne zelene listy. Chcem sa opytat, kedy ich davate uz na balkon? Az po zamrznutych? Chcem ich dnes popoludni presadit do velkych nadob, ale neviem, ci ich este nechat v kuchyni, ci uz mozem dat aspon cez den na balkon.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Cez deň ich daj na balkón nech sa otužujú, ale na zajtra ešte hlásia prízemný mráz tak ich schovaj dnu
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nie som zrovna domaci kutil, snad mate dobru radu. kde zohnat oporu -tycky ku paradajkam. Potrebovala by som take cca 1 m dlhe drevene. pozerala som vsade, nasla som len akesi kovove tyce, na ktore sa ma paradajka omotavat, ale mne to na balkon nevyhovuje a bolo to aj dost drahe.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nema niekto naokolo bambus...zrezaval a ostali mu....
1 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

hmm.... ja používam už viac sezón bambusové tyčky, ale kupujem ich v klasických záhradníctvach, nie žiaden Bau.... a pod. tam sú drahé ako šľak. Ale zase možno je aj niečo lacnejšie.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Useknem z divych naletovych krov kdesi v priekope a pod.
1 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

nakolko som celý život bývala v paneláku a v pestovaní som totálny antitalent,
no, a minulého roku sme sa prestahovali do RD,
tak tohoto roku sme začali s pestovaním takto - opatrne

http://byvanie.sme.sk/c/7208656/para...-chodnika.html
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-))) To sa aj mne najviac páči,takto v rade pekne,ale púredstava polievania 2x denne ma chytro vyliečila z toho sna :-)).
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
dakujem, ja este take velke nemam, mozno zato, ze su to krickove, balkonove paradajky. Precitala som si celu temu, nakolko som zaciatocnik a tu radili hnojit, tak vyskusam, mam ich v jogortovych poharoch na parapete, odfotim, pridam fotku.
najlepsie na paradajky su zajacie bobky. Vraj maju presne take zlozenie, ake potrebuju paradajky. V tomto mi moja zajucha paradne pomaha a ani vyplatu nepyta

http://www.vegetablegardener.com/ite...-in-the-garden
1 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

áááách, chcela som napísať: tento rok som skúsila pestovať paradajky vo vreciach - plastových a vyzerá to dobre, budúci rok tak zasadím aj ostatnú zeleninu

ALE teraz som došla na to (nesúvisí to síce s tými vrecami), že mám všade vošky (( asi som ich doniesla s niečím, alebo boli v zemine, božéééé, všetko okrem jahôd a hrášku je napadnuté. Postriekala som to mydlovou vodou, ale dúfam, že mi to nespáli zeleninu. Som z toho nešťasnýý zajačik

Tento rok som fakt investovala so balkónov a teraz toto, vošky mávam až koncom leta a nie toľko. Jáááj.......
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1
Nie som zrovna domaci kutil, snad mate dobru radu. kde zohnat oporu -tycky ku paradajkam. Potrebovala by som take cca 1 m dlhe drevene. pozerala som vsade, nasla som len akesi kovove tyce, na ktore sa ma paradajka omotavat, ale mne to na balkon nevyhovuje a bolo to aj dost drahe.
Tie omotavacie su slabe na vyssie paradajky.
Mne sa osvedcilo davat kratsiu tycku iba pokym paradajka vyrastie,aby mala oporu pri koreni. Potom ich privazujem na spagat, spusteny od stropu.Aspon nepadaju do boku /ako pri tych vnkovatych tyckach/
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať