Zavrieť

Porady

Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-6)
+ zobraziť viaczbaliť
gudern
zajtra ideme malovať, vyzerá to ako šajbovec
Alma mater v Belehrade?
2 6
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Pre mínuskárov,
som v rubrike "ľudia pamätáte". Nick "gudern" s poznámkou o maľovaní u mňa navodil spomienku na slovenského maliara, surrealistu Ladislava Guderna, narodeného v Nitre, ktorý v roku 1968 emigroval do Kanady, kde žil, tvoril a zomrel v roku 1999 vo veku 78 rokov. Je považovaný za jedného zo zakladateľov slovenského surrealizmu.
A maľovanie Alma mater v Belehrade? Tam vyštudoval Akadémiu výtvarných umení.
Prajem príjemne strávený večer
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

guder "severské" krajiny, to bola zasa moja asociácia na tento zaujímavý nick.
Koľko ľudí, toľko chutí.
Guderna veľa ľuďom nič nehovorí, teda nie všetkým.
Ale dobre, že si ho vytiahla. :-)
1 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Záhada asociácií vyriešená.
Nick "gudern" reagoval na foto účesov od buchača, jemu to zase pripomenulo maliarsku štetku "šajbovec", preto zmienka o maľovaní. Sama som sa s týmto názvom maliarskeho náčinia nikdy nestretla.


"šajbovec".... v šarišsko-zemplínskom nárečí-štetec na maľovanie
K nicku "gudern".....napr. v Košiciach je pomenovaná ulica po maliarovi Gudernovi
Naposledy upravil afrikánka : 04.09.17 at 10:44
1 4
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam...h_po_roku_1989
Aj tu mala jedna ulica jeho pomenovanie, komu tak v tých rokoch mohol ešte prekážať?
Keď sa na tie zmeny pozerám, nevidím u mnohých dôvod na premenovanie.
A ktovie koľko pamätníčkov k oslobodeniu sa zlikvidovalo. Okolo jedného malého ihlana som chodila denne, žeby ho preložili aspoň do úschovy?
Takto sa prepisujú dejiny, komu čo vyhovuje a už to nikto väčšinou neopravuje. Čo kronikár, iný subjektívny názor.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dnesne deti maju bicykle od vymyslu sveta.
My,starsi si urcite spominame,ako sme sa bicyklovali na starych,velkych bicykloch :-D
byciklovanie.jpg  
9 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona
Dnesne deti maju bicykle od vymyslu sveta.
My,starsi si urcite spominame,ako sme sa bicyklovali na starych,velkych bicykloch :-D
Pamätáš na heslo, motto ?
U nás sa vravievalo :

"Keď chceš vedieť, čo je drina, kúp si bickoš značky Ukrajina."
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

A čo takáto trojkolka?
IMG_20170904_140145.jpg  
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

afrikánka
A čo takáto trojkolka?
Taku si nepamatam veru.
Ja som tiez mala nejaku trojkolku, dedko mi ju bol az v Prahe kupit :-)
Ale ani na tu moju si nespominam,len z rozpravania viem, ze mi ju kupili.
Potom si pamatam na dedkov rusky velky,cierny / ucenie pod rurou,ako na obrazku/ a potom mi kupili paradny Pionier a neskor Esku. To bolo radosti! Kto mal Esku, bol macher. Ani sme si neuvedomovali,kolko sme sa napedalovali na tych malych kolesach, chi
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Táto trojkolka by dnes mala cca 70 rokov. Patrila mojej sesternici, mne už nie. Vždy keď som ako dieťa pozerala doma rodinné fotky, tak som po takej túžila. Trojkolku som nemala, ale zato parádnu kolobežku s brzdou. Ako šesťnástka som dostala skladací bike. Mám dodnes na pamiatku. Je ako nový.
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Tiež som sa učila ..pod rúrou.. Mám na chate horský aj Esku.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

arizona
afrikánka
A čo takáto trojkolka?
Taku si nepamatam veru.
Ja som tiez mala nejaku trojkolku, dedko mi ju bol az v Prahe kupit :-)
Ale ani na tu moju si nespominam,len z rozpravania viem, ze mi ju kupili.
Potom si pamatam na dedkov rusky velky,cierny / ucenie pod rurou,ako na obrazku/ a potom mi kupili paradny Pionier a neskor Esku. To bolo radosti! Kto mal Esku, bol macher. Ani sme si neuvedomovali,kolko sme sa napedalovali na tych malych kolesach, chi
Ešte väčší bol, ak mal Favorita.... A s "baranami"....
Mal som to "šťastie" (privilégium?) .... ale potom mi ho nejaký dobrák ukradol....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som mala bielu skladacku, moj brat modry favorit. Mama ho zohnala niekde v sklade Domacich potrieb.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
...................moj brat modry favorit. Mama ho zohnala niekde v sklade Domacich potrieb.
Veď jasné - na Favorita bolo potrebné privilégium - v tomto prípade známy skladník....

Inak - Favority boli najviac kradnuté bicykle. Ak bola vedľa seba Eska a Favorit - Eska zostala, Favorit sa "vyparil"....
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Joooj ..na dedine boli bicykle všelijaké..moja babka bicyklovala do 80ky..otec skladoval na povale staré aj na súčiastky..a skladal
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ja som si trojkolku kúpila sama cca ako 4-ročná, jednoducho som vošla do obchodu, sadla na bicykel, ktorý sa mi páčil a keďže tatko nechcel vyzerať ako skúpi, zaplatil................a doma ma skoro zabil
11 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
A čo takáto trojkolka?
Keď som prišla po túto trojkolku, ... no, proste páči sa mi veľmi. Verím, že by mohla byť Made in Italy. Vek som odhadla celkom dobre. Tak ako? :-)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Našej šracinke kúpili v NL sedačku na bicykel, a má presne takéto rúčky, tak sa má za čo pri jazde držať, jej aj ľuďom sa to evidentne páči, lebo komentujú. Zatiaľ iba tak po svojom okolí pomaličky, mne sa to moc nepáči, lebo helmu ešte nemá.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Našej šracinke
Starý som dosť, pochodil tiež nie jeden kraj...ALE o takomto výraze som nejak nechyroval.

Šrac je jasný...pochádza s košického slangu....ALE šracinka ?
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Náááá šak je to opak - ženský rod šraca.....
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať