Zavrieť

Porady

Tretie krajiny a DPH !!

Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Prosím vás potrebujem si ujasniť veci. Sme sro, neplatcovia DPH, zaoberáme sa vyrábaním webov.
Konateľ mi "spríjemnuje" prácu nákupmi obrázkov a roznych hotových šablón pre weby. Tieto nákupy realizuje firemnou kartou cez internet, ide však o nákupy dolároch z tretích krajín.

Máte niekto skúsenosť s danými firmami??
IStockphoto - Canada, má aj uvedené UStID: EU826013185
4Templates.com - USA
a Envato - Austrália

DPH som nesledovala, daňové priznania som robila len z faktúr od firmy Google, za nákup služieb z členských štátov.

Tieto faktúry a objednávky z tretích krajín sú ok?

konktretne IStockphoto mal doteraz fakturu na nej aj uvednú daň 19%, z ktorou sme mu uhradili celu sumu.
ale posledne nam poslali fakturu už bez DPH a aj ked je to firma z Canady, dole uvadzajú ze dan máme poriesiť v našej krajine....
Mám ich brať ako členský štát na základe toho ID? danový úrad ho nepozná...
Prosím poradte mi, som zúfala((
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

KEJKA Pozri príspevok
CD = clo+DPH
ak je clo=0
tak CD=DPH, ale v takom prípade hovorme naozaj o DPH a nie o CD.
Zaplatenú DPH uvedieš klasicky v tlačive DPH na riadku pre odpočítanie DPH - r.25
nárok vzniká dľa§49
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.
podľa §51d)
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
=========================
pri dovoze, t.j. 3.krajiny nerobíš samozdanenie, nemáš DPH na výstupe.
Ďakujem moc,uz mi je to uplne jasne
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Mám samozdaniť faktúru z USA za nákup licencie cez eshop, kde už je vyčíslená 20% DPH ? Samozdaňuje sa suma bez DPH ? Do ktorých riadkov DPH sa uvádza suma ? Aj suma bola uhradená vrátane DPH. Ja som z tohto nešťastná . Poradí mi niekto ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš registráciu podľa §7a Z_DPH?
alebo podľa §4?
objednával si ako podnikateľský subjekt? alebo ako súkromná osoba?
Totiž ten nákup mal byť bez DPH, preto sa pýtam.
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

KEJKA Pozri príspevok
máš registráciu podľa §7a Z_DPH?
alebo podľa §4?
objednával si ako podnikateľský subjekt? alebo ako súkromná osoba?
Totiž ten nákup mal byť bez DPH, preto sa pýtam.
Sme platci DPH podľa §4, sme s.r.o.-čka a budeme to fakturovať dalšej s.r.o.-čke - platcovi DPH.
Ak už je to takto aj s tou vyčíslenou DPH, tak tá bude nákladová položka a základ dane samozdaním ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa mala byť faktúra bez DPH, museli ste to nesprávne objednať. Samozdanenie základu služby vás neminie, DPH si odpočítate. Ale DPH 3.krajiny nebude daňový náklad.
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

KEJKA Pozri príspevok
podľa mňa mala byť faktúra bez DPH, museli ste to nesprávne objednať. Samozdanenie základu služby vás neminie, DPH si odpočítate. Ale DPH 3.krajiny nebude daňový náklad.
Šéf rád surfuje a objednáva kadetade. Účtovníčka nech si poradí Okej, dakujem za radu, tak samozdaním základ dane a vyčíslená DPH na faktúre je daňovo neuznaná. Ďakujem moc, si zlatá
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

aj ja to samozdanujem z celej sumy vratane DPH a bez naroku na odpocet. Z USA nikdy nemam fa bez DPH, aj tie ich VAT cisla su take zvlastne, ze sa nedaju overit. Doteraz nam nikto nic nevytkol.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Leila Pozri príspevok
aj ja to samozdanujem z celej sumy vratane DPH a bez naroku na odpocet. Z USA nikdy nemam fa bez DPH, aj tie ich VAT cisla su take zvlastne, ze sa nedaju overit. Doteraz nam nikto nic nevytkol.
určite je zbytočné dodaňovať DPH, stačí cenu služby, tovaru = základ dane.
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Ahojte,

poskytujeme služby do EU aj mimo EU, ide o technické služby, v oboch prípadoch faktúrujeme bez DPH. Vo faktúrach uvádzame odkaz na §15 zákona o DPH a teda miesto dodania služby je sídlo odberateľa. Máme ale kontrolu na DPH, faktúry v rámci EU sú v poriadku, ale faktúry do tretích krajín sa im nepáčia, vraj ten odkaz na §15 sa im nepáči a chcú vedieť na základe akého ustanovenia faktúrujeme bez DPH. No ja si myslím, že práve na základe toho paragrafu 15 a ten sa týka aj tretích krajín, je to tak? Ak dodávame zdanitelnej osobe platí §15 a teda bez DPH a ak nezdaniteľnej osobe mimo EU tak plati §16, ods. 16 a 17, keďže ide o technické služby. Prosím vás o potvrdenie alebo vyvrátenie môjho názoru. dakujem
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

prosím nevie niekto poradiť?
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Slovensky neplatca DPH -je zareg.len podla §7a, chce vystavit fa za sluzbu (uverejnenie inzercie) firme v USA ,
jednoducho vystaví fa bez DPH a hotovo ?, ked nie su platci podla §4 tak asi len tak ???
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Poraďte prosím
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Posuvam - vid.prisp.52
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

nikto nemá čas ?
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Majkas Pozri príspevok
Slovensky neplatca DPH -je zareg.len podla §7a, chce vystavit fa za sluzbu (uverejnenie inzercie) firme v USA ,
jednoducho vystaví fa bez DPH a hotovo ?, ked nie su platci podla §4 tak asi len tak ???
Regaujem na vašu otazku aj na váš odkaz v mojom profile. Výsledok kontroly na DPH nám bol oznámený práve dnes a fakturácia služieb do tretích krajín bez DPH bola nakoniec v poriadku aj ked zo začiatku protestovali. Takže faktura bez DPH.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Dakujem velmi pekne za odpoved, tiež si myslím že je to v poriadku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať