Zavrieť

Porady

Výpoveď

Prosím poraďte! Manžel chce dať výpoveď. Má na dobu neurčitú a zamestnávateľ ho s veľkou pravdpodobnosťou nebude chcieť pustiť, iba s 2-mesačnou výpovednou lehotou. On ale chce dať výpoveď a bude chcieť odísť hneď. Dá sa to nejako? Napríklad: potvrdenie od doktora neprichádza do úvahy, lebo Tá druhá práca bude veľmi podobná, tak aby nemal problémy so zamestnaním v tom druhom podniku. A ako je to so zamestnaním s okresu do okresu? V jednom robil a do druhého robiť ide? Môže to byť dôvod na to, aby ho zamestnávateľ pustil hneď alebo napríklad po týždni?
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ak chce zamestnanec odísť, platí aj na neho Zákonník práce a pri výpovedi dvojmesačná výpovedná doba. Jediná možnosť na skoršie skončenie pracovného pomeru je dohoda. Lenže to sa musí dohodnúť zamestnanec so zamestnávateľom.
To, v ktorom okrese robil a bude robiť nemá žiadny význam v prípade zamestnania.
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

V praxi to robia tak, že prestane chodiť do práce - zamestnávateľ mu dá absenciu a potom ho prepustí za porušenie disciplíny. Akurát že bude mať na zápočte paragraf za poruš. disciplíny. Veď dnes môžeš mať aj viacerých zamestnávateľov súčasne.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

kaplanka
Prosím poraďte! Manžel chce dať výpoveď. Má na dobu neurčitú a zamestnávateľ ho s veľkou pravdpodobnosťou nebude chcieť pustiť, iba s 2-mesačnou výpovednou lehotou. On ale chce dať výpoveď a bude chcieť odísť hneď. Dá sa to nejako? Napríklad: potvrdenie od doktora neprichádza do úvahy, lebo Tá druhá práca bude veľmi podobná, tak aby nemal problémy so zamestnaním v tom druhom podniku. A ako je to so zamestnaním s okresu do okresu? V jednom robil a do druhého robiť ide? Môže to byť dôvod na to, aby ho zamestnávateľ pustil hneď alebo napríklad po týždni?
Ak manžel chce dať výpoveď, nech ju zamestnávateľovi dá a tým prejaví svoju jednoznačnú vôľu ukončiť pracovný pomer. Výpoveď je jednostranné rozhodnutie jednej zo zmluvných strán.
Následne môže zamestnávateľovi ponúknuť ukončenie pracovného pomeru skôr - dohodou. Trebárs tiež písomne. Je aj na zamestnávateľovi, aby posúdil, či je preňho rozumné a efektívne držať zamestnanca "nasilu". Zamestnanec by nemal zasa spôsobiť svojmu zamestnávateľovi problémy svojím náhlym a možno aj neoznámeným odchodom. Sme ľudia.
Všetko sa dá riešiť a každý je nahraditeľný.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasila by som so Strelcom, zamestnávateľ by naozaj mal zvážiť, že ak bude držať zamestnanca nasilu, pôjde to na úkor pracovného efektu, ale zas ani Tvoj manžel nemôže čakať, že si zamestnávateľ nájde náhradu za týždeň, t.j. nájsť kompromis na oboch stranách- osobné jednanie. Takže jednoznačne skúsiť cestu rozviazania pp dohodou.
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

Poraďte mi prosím. Som rozhodnutý odísť z práce "natvrdo", nakoľko ukončenie PP na dohodu nie je možné. Chcem sa spýtať, či aj v tomto prípade treba podať písomnú výpoveď alebo nie? Alebo čo by bolo lepšie?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

rudo XP Pozri príspevok
Poraďte mi prosím. Som rozhodnutý odísť z práce "natvrdo", nakoľko ukončenie PP na dohodu nie je možné. Chcem sa spýtať, či aj v tomto prípade treba podať písomnú výpoveď alebo nie? Alebo čo by bolo lepšie?
Musíš podať výpoveď a prvého dňa nasledujúceho mesiaca Ti začne plynúť výpovedná lehota.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

rudo XP Pozri príspevok
Poraďte mi prosím. Som rozhodnutý odísť z práce "natvrdo", nakoľko ukončenie PP na dohodu nie je možné. Chcem sa spýtať, či aj v tomto prípade treba podať písomnú výpoveď alebo nie? Alebo čo by bolo lepšie?
Definuj bližšie, čo si pod pojmom "odísť z práce natvrdo" predstavuješ.
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

Poraďte prosím,

chcem z práce odísť "natvrdo". Ukončenie PP dohodou nie je možné a chcem odísť skôr. Zamestnávateľovi som to oznámil. Chcem sa spýtať, či aj v tomto prípade treba podať písomnú výpoveď alebo nie, resp. čo by bolo najlepšie.

ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

rudo XP Pozri príspevok
Poraďte prosím,

chcem z práce odísť "natvrdo". Ukončenie PP dohodou nie je možné a chcem odísť skôr. Zamestnávateľovi som to oznámil. Chcem sa spýtať, či aj v tomto prípade treba podať písomnú výpoveď alebo nie, resp. čo by bolo najlepšie.

ďakujem
Musíš podať písomnú výpoveď, od prvého dňa nasledujúceho mesiaca Ti začne plynúť výpovedná lehota.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ty iba nechodíš do práce, a neskončil si PP.
Ak nie je možná dohoda, a nemáš dôvod na skončenie PP okamžite, neostáva ti nič iné, len podať výpoveď, kde ti bude plynúť výpovedná doba 2 mesiace. Ak nebudeš chodiť do práce, budeš mať najskôr absenciu. Ďalší postup ZĽa je na neho.
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

Ale čo ak neprídem do práce bez toho aby som podal výpoveď. Je v tom rozdiel? Či ju podám a následne neprídem, alebo ju nepodám a tiež neprídem.

%dakujem
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

natvrdo je jednoducho neprísť do práce...chcem len vedieť či treba aj v takom pripade podávať výpoveď. Okamžité ukončenie PP je nemožné a dohoda tiež.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

rudo XP Pozri príspevok
natvrdo je jednoducho neprísť do práce...chcem len vedieť či treba aj v takom pripade podávať výpoveď. Okamžité ukončenie PP je nemožné a dohoda tiež.
Nie je v tom rozdiel, či dáš papierovú výpoveď a neprídeš alebo len jednoducho neprídeš. Zamestnávateľ ti v každom prípade pravdepodobne dá absenciu a môže uplatniť aj iné sankcie - krátenie dovolenky, náhrada škody, ktorá vznikla nedodržaním výp. doby a pod.
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

dokedy mi môže zamestnávateľ krátiť dovolenku? až kým je celú nevyčerpá?

A môžem uzavrieť nový PP ak ešte nemám ukončený predchádzajúci PP?

vdaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rudo XP Pozri príspevok
dokedy mi môže zamestnávateľ krátiť dovolenku? až kým je celú nevyčerpá?

A môžem uzavrieť nový PP ak ešte nemám ukončený predchádzajúci PP?

vdaka
Krátiť môže len dovolenku, na ktorú vznikol nárok. Takže len do tej výšky.
Nový PP je možné uzatvoriť aj súbežne s iným PP.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

rudo XP Pozri príspevok
natvrdo je jednoducho neprísť do práce...chcem len vedieť či treba aj v takom pripade podávať výpoveď. Okamžité ukončenie PP je nemožné a dohoda tiež.
No ja v tom malilinký rozdiel vidím. Keď podá výpoveď, ZĽ vidí, že už tak či tak ten ZC chce ukončiť PP. Bez tej výpovede by som to ja ako ZĽ videl tu maximálnu drzosť (absenciu) znásobenú bez akéhokoľvek vyjadrenia.
Ale toď iba môj názor.
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

takže keď mam 20 dni dovolenky, moze mi ju kratit aj 20 dni?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rudo XP Pozri príspevok
takže keď mam 20 dni dovolenky, moze mi ju kratit aj 20 dni?
Áno, môže.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rudo XP Pozri príspevok
takže keď mam 20 dni dovolenky, moze mi ju kratit aj 20 dni?
Za každý deň absencie ti môže krátiť dovolenku o 2 dni. T.j. za 10 dni absencie máš po 20 dňovej dovolenke.

Lenže nevieme, či tých 20 dni čo uvádzaš je celoročný výmer dovolenky, alebo pomerná časť za už odpracované mesiace v tomto roku + nejaký zostatok dovolenky z r. 2007.
0 0
rudo XP rudo XP

rudo XP je offline (nepripojený) rudo XP

takže počas mojej absencie resp. krátenia dovolenky môžem pokojne nastúpiť inde na hlavný PP?
Keď už nebude mať môj ZĽ čo krátiť, musí mi poslať výpoveď, pravda?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať