Zavrieť

Porady

MATERSKÁ

Potrebujem poradiť, som tehotná, nástup na materskú mám 8.2.2012 termín pôrodu je 21.3.2012, od 1.4.2011 som zamestnaná na HPP kde mám hrubú mzdu 380,40 eur. Potrebujem splniť podmienku 270 dní platenia nemoc.poistenia - to splnim - k 31.12.2011 budem mať 275 dni z HPP, kedy by bolo najlepsie sa prihlasit na DNP, aby som ziskala maximálnu matersku z max. VZ 1116,75, viem že by mi stačilo platiť z rozdielu 1116,75 - HPP 380,40 t.j. 736,35 x 4,4 perc. = 32,40 eur a viem, že by to stačilo platiť pol roka (6 mesiacov) aby bol narok - tak mi to vychadza aby som sa na DNP prihlasila od 7.8.2011 ( do 7.2.2011 to bude pol roka) a 8.2.2011 nastupim na matersku. Tak by mi vysla max.materska v kombinacii HPP+DNP. Potrebujem este jednu radu, ak by som mala nejake problemy a skoncila by som na PN - nepokazila by som si maximalnu matersku???? nic by sa tym nezmenilo????? dakujem
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Mirka má pravdu, zákony by mali byť písané tak, aby im ľudia rozumeli. Myslím že v Anglii , dajú zákon čítať ľuďom, nie odborníkom, a keď nerozumejú, prerobia ho , až kým je všetkým jasné, čo ten ktorý zákon hovorí. U nás sa zákony robia tak, aby mohli dávať pokuty za jeho nedodržanie Veta "neznalosť zákona neospravedlňuje" sa u nás používa pri pokutovaní veľmi často.
Ja som Mirku pochopila dobre, a súhlasím, anglické zákony sú písané jasne a zrozumiteľne, jednotlivé paragrafy neobsahujú žiadne zložité súvetia, ani v nich nie sú odkazy na ešte zložitejšie ustanovenia. Tam sa veľa vecí rieši cez vyhlášky, a to je jednoduchšie, ako všetko napchať do zákonov. U nás majú problém s výkladom zákonov aj samotné ministerstvá. Myslím si, že je to preto, že sa platné zložité zákony neustále novelizujú a upravujú, namiesto toho, aby sa urobil nový jednoducho znejúci zákon.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať