Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ilona Pozri príspevok
Napísala a poslala som mail skoro všetkým poslancom v NR v ktorom som vysvetlila aký bude mať dopad zrušenie dobr. nem. poistenia na ľudí. Neviem, či to prečítali poslanci,alebo len ich asistenti, ale odpovedali mi až 4 z takého veľkého počtu. Z týchto 4 poslancov jedine Ondruša / alebo jeho asistenta/ to zaujímalo a chcel mať o tom prehľad. Myslím, že urobil čo mohol, ale KDH,SDKU,SaS aj Matovičovcov to nezaujímalo.
ilona, prilep, prosím, vzor, nech im napíšeme a pošleme e-maily všetci... mohli by sme sa zmobilizovať, ako to bolo v prípade pripomienkovania zákona na jar...
1 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Heni Pozri príspevok
ilona, prilep, prosím, vzor, nech im napíšeme a pošleme e-maily všetci... mohli by sme sa zmobilizovať, ako to bolo v prípade pripomienkovania zákona na jar...
Neviem, či by bolo dobre, aby sme všetci poslali jeden list. Bolo by asi lepšie, keby každý napísal dôvod prečo s tým nesúhlasí a aké sú následky zrušenia dobr. nemocenského poistenia. Urobiť tak, ako tu niekto písal, že nech sa schránka zaplní len listami o DNP,aby si to všimli. Ja som to napísala úplne lopatisticky tak,ako som tie následky písala aj tu v témach. Písala som aj o mamičkách, aj o ľuďoch čo majú malý príjem ako to s nimi bude v prípade choroby.
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Čo sa týka tej mobilizácie a listov, možno by stálo za to zavesiť to na modrého koníka, baby sa tiež mobilizovali pri výške materskej a teraz tam prebiehajú debaty o zrušení DNP, takže to by bolo mailov a mailov.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Xanti, prosím Ťa, ako to bude v prípade zamestnankyne, platí si DNP od júla 2011. Teraz 30.11.11 bola podaná odhláška, od 01.12.11 nová prihláška a VZ určený z rozdielu maxima a zamestnania. 270 dní uplynie koncom apríla 2012.
Zruší sa DNP 31.01.2012 automaticky a nebude mať vôbec nárok na nemocenskú dávku - teraz nejde o materskú ? Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Saskia, ani srnka netuší. Všetko to čo napíšem bude len moja dumka.
saskia26 Pozri príspevok
Xanti, prosím Ťa, ako to bude v prípade zamestnankyne, platí si DNP od júla 2011. Teraz 30.11.11 bola podaná odhláška, od 01.12.11 nová prihláška a VZ určený z rozdielu maxima Toto by som asi zrušila a založila nové DNP z minima , nakoľko nestihne platiť 26 týždňov a hned po skončení platenia 270 dnom jej zanikne poistenie zo zákona, a nebude sa zrejme na ňu vzťahovať prechodné ustanovenie, takže každé dalšíe poistenie čo si založí bude brané z minima . a zamestnania. 270 dní uplynie koncom apríla 2012. Ak si založí nové poistenie v balíku , tak bude mať od apríla nárok na minimálnu PN z tohto poistenia.
Zruší sa DNP 31.01.2012 automaticky a nebude mať vôbec nárok na nemocenskú dávku Nie jej sa nezruší automaticky poistenie, ona bude platíť až do toho apríla po starom, kedy získa 270 dn í. - teraz nejde o materskú ? Ďakujem
no ako som písala moje dumky v texte.
Ja som ten zákon pochopila takto.
4 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Xanti Pozri príspevok
Saskia, ani srnka netuší. Všetko to čo napíšem bude len moja dumka.
no ako som písala moje dumky v texte.
Ja som ten zákon pochopila takto.
Xanti, ďakujem. Tak to zrušíme, prezident aj keď to nepodpíše, tak si to schvália znovu. ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Saskia,
myslela som zrušiť z maxima a založiť z minima. Dúfam, že sa chápeme.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Xanti Pozri príspevok
Saskia,
myslela som zrušiť z maxima a založiť z minima. Dúfam, že sa chápeme.
Áno, tak som myslela, iba z minima. Takže potom od apríla bude prípadný nárok na PN, tu bude 7 dní ochranná lehota?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Saskia,
zrejme áno, nakoľko pôjde o zrušené poistenie, a nikde sa nemenila ochranná lehota aspoň ja som si to nevšimla.
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Xanti, ja som tiež nič tak nenašla. Dúfam, že som čítala dobre. ďakujem
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Niekde som ešte čítala, že SP má nejaký príkaz, že nemá prijímať prihlášky na samostatné DNP? Je to možné?
0 0
caneps caneps

caneps je offline (nepripojený) caneps

caneps Pozri príspevok
dobry den chcem sa spytat este nieco co sa tykalo pred schvalenim tohto noveho. ak si clovek zmenou zacne platit maximum tak musi platit sest mesiacov po zmene suvisle? alebo sa mohlo medzi tym aj byt na PN a OCR. Jednoducho ci je podmienka sest mesiacov platit neprerusene alebo sa jednoducho plati dovtedy kym sa tych sest mesiacov nenazbiera, ak sa medzi tym marodi alebo pobera OCR . A az potom teda vznika narok na maximalnu PN? Velmi pekne dakujem za ochotu odpovedat
Prosim moze mi niekto odpovedat?dakujem
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

ahojte, chcela som sa spytat, DNP si platim asi 3 roky a od marca 2011 som bola na PN-rizikove, a pokracovala som materskou, ktoru budem mat do polovice januara 2012. Opat som otehotnela a lekar mi povedal, ze ak to takto pojde dalej bude ma musie cca od marca vypisat zasa na PN-rizikove. co to pre mna znamena ak samostatne DNP bue exxistovat iba do 31.1.2012?? co by bolo pre mna najlepsie? ked mi to zrusia a v marci naozaj nastupim a PN bude mi pocitana aj zo zamestnania (co som bola pred prvou PN-kou) aj z DNP alebo ako to bude? Dakujem velmi pekne za odpoved.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do polovice januára 2012 budeš na materskej dovolenke, potom nastupuješ na rodič. dovolenku. Takže v SP bude prerušenie poistenia. Na PN zo zamestnania nárok nebude. A vzhľadom na novelu o SP dobrovoľné nemoc.poistenie Ti zanikne 31.1.2012,
no a tým pádom na PN v marci nárok tiež nevzniká, lebo nie si v ochrannej lehote.
0 0
zuzka71 zuzka71

zuzka71 je offline (nepripojený) zuzka71

saskia26 Pozri príspevok
Niekde som ešte čítala, že SP má nejaký príkaz, že nemá prijímať prihlášky na samostatné DNP? Je to možné?
No to by aj mňa zaujímalo...super otázka
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

Dobrý den, prosim o radu, som DNP poistena od marca 2011, teda do konca roka splnim podmienku 270dni, pricom na matersku pojdem v lete 2012. Chcem sa len spýtat, že ako dalej postupovat s platenim a dokedy, este nechat trvalý prikaz odist 30.12.2011 a v januari to potom zrusit? Dakujem za pomoc
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

bambino87 Pozri príspevok
ahojte, chcela som sa spytat, DNP si platim asi 3 roky a od marca 2011 som bola na PN-rizikove, a pokracovala som materskou, ktoru budem mat do polovice januara 2012. Opat som otehotnela a lekar mi povedal, ze ak to takto pojde dalej bude ma musie cca od marca vypisat zasa na PN-rizikove. co to pre mna znamena ak samostatne DNP bue exxistovat iba do 31.1.2012?? co by bolo pre mna najlepsie? ked mi to zrusia a v marci naozaj nastupim a PN bude mi pocitana aj zo zamestnania (co som bola pred prvou PN-kou) aj z DNP alebo ako to bude? Dakujem velmi pekne za odpoved.
Nesúhlasím s Andyke. Ochranná lehota u tehotnej je osem mesiacov, preto bude nárok na nemocenské z DNP, taktiež bude nárok na materské.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jana Motyčková Pozri príspevok
Nesúhlasím s Andyke. Ochranná lehota u tehotnej je osem mesiacov, preto bude nárok na nemocenské z DNP, taktiež bude nárok na materské.
Janka určite?
Neni ochranná lehota pre nástup na PN po zrušenom poistení 7 dní? Iste ani u tehotnej nie je 8 mesiacov. 8 mesiacov je ochranná doba pri nároku na materské.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Xanti Pozri príspevok
Janka určite?
Neni ochranná lehota pre nástup na PN po zrušenom poistení 7 dní? Iste ani u tehotnej nie je 8 mesiacov. 8 mesiacov je ochranná doba pri nároku na materské.
8 mesiacov je ochranná doba nielen na MD ale aj na PNS, či ošetrenie člena rodiny ...k týmto druhom dávok nem. poistenia stačí doložiť potvrdenie od gynekológa o tehotenstve a dávky sa vyplácajú.....
2 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlas s Miliou123 - ochranná lehota 8 mesiacov je, ak zanikne poistenie v období tehotenstva - viď §32 ods.2 písm. b). Pokiaľ ide o nároky v ochrannej lehote u DNP - viď §31 ods. 3. (pozor samozrejme na splatnosť!)
Čiže nárok je na vśetky nemocenské dávky (nemocenské, ošetrovné, materské).
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať