Zavrieť

Porady

čiastočný invalidný dôchodok

Zdravím všetkých,

Mám na Vás prosbu - chceme zamestnať na pracovnú zmluvu pána, ktorý je čiastočne invalidný dôchodca (ešte nebol na prehodnotení). Potrebovala by som odpoveď na tri otázočky:

- akú najvyššiu mzdu mu môžeme dať, aby nestratil nárok na čiastočný invalidný dôchodok?
- aké odvody bude zamestnávateľ a zamestnanec platiť?
- ako to bude s daňovým bonusom, ak má 2 školopovinné deti?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Zatiaľ som ešte takýto problém neriešila a vo väčšine prečítanej literatúry sa píše o starobnom dôchodku, prípadne úplnom invalidnom.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem pekne, tak som to myslela aj ja. jemu vsak nikto nepovedal, ze to ma nahlasit, ked bol na posudkovej v SP. Ani sa ho na to v tej praci na pohovore nikto nepytal. Moze to byt dovod ukoncenia PP v skusobnej dobe?
Musim si to zistit...ci je to zakone.
Na ukončenie PP v skúšobnej dobe nemusí mať zamestnávateľ žiadny dôvod. Proste skončí, bez udania dôvodu. A ty sa nedozvieš či to bolo preto, že je ČID alebo im nevyhovuje ako človek, alebo im prekáža jeho hlas alebo im nevyhovuje jeho systém práce. Nemáš ako sa to dozvedieť.

Musí dokázať, za pár dní, že bude platným členom kolektívu. Inej cesty niet. A už vôbec nie zatajovaním ČID.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Xanti,. je to tvoj nazor, dakujem aj za neho ale ak si nebola v podobnej situacii, tak to nepochopis. Pekny den
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Inú možnosť veľmi nemáš. V súčasnosti Zp kontrolujú sadzby na výkazoch a ak by to aj nenahlásil, po prvom výkaze by sa to zamestnávateľ dozvedel zo ZP a akurát by bol (resp. mzdárka by bola) ešte nasrdená, že musí všetko opravovať.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
Xanti,. je to tvoj nazor, dakujem aj za neho ale ak si nebola v podobnej situacii, tak to nepochopis. Pekny den
Alaya ani netušíš ako sa mýliš, som presne v tej pozícii. Viem čo je to naháňať prácu, a vždy ak sa pretriaslo ČID a ŤZP tak nastalo ochladenie a nezáujem a to mám VŠ.
Takže ma nesúď ťa poprosím, lebo ja som si tým prešla, takže ja to chápem. Skôr ty nechápeš isté veci, ako povinnosti voči zamestnávateľovi. Krásny večer prajem.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

xanti, ja som sa len informovala, ci je to povinne, nic ine.....respektujem to...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať