Zavrieť

Porady

sociálny fond

slvk slvk

slvk je offline (nepripojený) slvk

Som FO podnikateľ, zamestnavam 1 pracovnika. V decembri 2011 som zabudla rozpustit soc.fond. Je urceny presny termin, dokedy treba prostriedky vycerpat, alebo to mozem urobit aj v mesiaci februar 2012? Tiez si chcem overit,ci SF mozno vycerpat aj zapracovanim do vyplaty ako "náhrada ta stravu", aby som sa vyhla zdaneniu,pripadne akym sposobom to zapracovat do vyplaty?
Usporiadat
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
ego.mc Pozri príspevok
Nie, nedá sa previesť.
Ak sociálny fond živnostník nerozdelí zamestnancom pri poslednej výplate, po prepustení posledného zamestnanca (ak neplánuje prijať ďalších) zaúčtuje zbytok do zdaniteľných príjmov.
Mám presne tento prípad,, živnostník už nezamestnáva žiadnych zamestnancov a nevyčerpal SF. Účtujem v MPR JU, môžem zostatok SF zaúčtovať na 9 - ostané zdaniteľné príjmy, PPD a vklad do pokladne?
Naposledy upravil susan 111979 : 11.02.13 at 06:58
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Prosím, vie mi niekto potvrdiť, či postupujem správne???
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
susan 111979 Pozri príspevok
Mám presne tento prípad,, živnostník už nezamestnáva žiadnych zamestnancov a nevyčerpal SF. Účtujem v MPR JU, môžem zostatok SF zaúčtovať na 9 - ostané zdaniteľné príjmy, PPD a vklad do pokladne?
Prosím, vie mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť?
0 0
Zuna 40 Zuna 40

Zuna 40 je offline (nepripojený) Zuna 40

prosím aj ja by som to chcela potvrdiť či prídel za rok 2012 je tvorený z miezd za 12/2011-11/2012 ?

Ďakujem

Prosím chcem len potvrdiť áno alebo nie , lebo vždy sme dávali len tvorbu z miezd napr. 1/12-11/12 ktoré boli vyplatené v danom roku 2012.
a ten december sa nám vždy nikdy neprejavil.
Naposledy upravil Zuna 40 : 12.03.13 at 12:49 Dôvod: potreba odpovede
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobrý deň, chcem sa opýtať, zamestnávateľ vybavil pre zamestnancov dvojdňový relaxačný pobyt v kúpeľnom meste. Budú mať preplatenú masáž, kozmetičku, nejakú lekársky diagnostiku. Zamestnávateľ by chcel však preplatiť aj autobus - doprava do kúpeľov a späť. je možné to urobiť zo SF - napr. ak by sme to mali v internej smernici? Ďakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

megyzah
Dobrý deň, chcem sa opýtať, zamestnávateľ vybavil pre zamestnancov dvojdňový relaxačný pobyt v kúpeľnom meste. Budú mať preplatenú masáž, kozmetičku, nejakú lekársky diagnostiku. Zamestnávateľ by chcel však preplatiť aj autobus - doprava do kúpeľov a späť. je možné to urobiť zo SF - napr. ak by sme to mali v internej smernici? Ďakujem
prosím veľmi pekne, poraďte mi.
0 0