Zavrieť

Porady

ERP účtovanie denných tržieb v JU

Ahojte poraďaci. Chcem Vás požiadať o radu na zaúčtovanie dennej uzávierky z ERP v JU platitelia DPH. Dostala som novú firmu ktorá robí dennú uzávierku v nasledujúci deň ráno. Denná uzávierka napr. vyhotovená 7.1.2012 zo 4.1.2012. Účtovala som v PD 7.1.2012 stĺpec tržby z predaja tovaru a v evidencii DPH 04.01.2012. Je to OK. Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Oskenuj pásku, ťažko radiť - máš tam veľý rozdiel medzi DPH-čkou na páske a tou čo si vypočítala ty. Alebo to zle počítaš ty - suma 2577,30 je vrátane DPH.
Veronika to má vrátane DPH.Viď tento príspevok http://www.porada.sk/t187948-p2-erp-...ml#post2047001
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
Super, veľká vďaka. Ešte pre istotu, takže vychádzam zo sumy 2577,3 nato vypočítam DPH 515,46 a sumu celkom zaúčtujem ako príjmy z tržieb ERP ? Nevadí, že na bločku je základ dane 2148,73 a DPH celkom je 428,80?

............ ...prečiarknuté je nesprávny výpočet .
Naposledy upravil Zita5 : 24.04.12 at 10:08
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

sesil Pozri príspevok
Ahojte poraďaci. Chcem Vás požiadať o radu na zaúčtovanie dennej uzávierky z ERP v JU platitelia DPH. Dostala som novú firmu ktorá robí dennú uzávierku v nasledujúci deň ráno. Denná uzávierka napr. vyhotovená 7.1.2012 zo 4.1.2012. Účtovala som v PD 7.1.2012 stĺpec tržby z predaja tovaru a v evidencii DPH 04.01.2012. Je to OK. Ďakujem za odpoveď
Zita5 Pozri príspevok
............ ...prečiarknuté je nesprávny výpočet .
No pokúšam sa oskenovať doklad z ERP, ale nikde tu nevidím, kde mám prilepiť prílohu. Ako mám postupovať?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Odpovedať ...formátovať odpoveď ...Dodatočné možnosti ...prílohy (pridať/odobrať) ...poslať odpoveď .
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Výborne. Už to mám vďaka. Takže prikladám blok z ERP. Vďaka.

Joj nič nevidno. Skúšam zväčšiť, ale keď to priložím na poradu, tak je to v nezväčšenej podobe.
Naposledy upravil mondes : 24.04.12 at 11:00
ic100.jpg  
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Výborne. Už to mám vďaka. Takže prikladám blok z ERP. Vďaka.
Joj nič nevidno. Skúsim ešte raz.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tak ja to neviem vôbec prečítať , nie je pre mňa čitateľný , treba ho zväčšiť.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zita5 Pozri príspevok
Tak ja to neviem vôbec prečítať , nie je pre mňa čitateľný , treba ho zväčšiť.
Tak nič, aj tak Vám veľmi pekne ďakujem. Nedá sa, resp. nemôžem zväčšiť, aj keď ho na obrazovke zväčším, tak ak ho dám tlačiť, tak mi vytlačí len v takejto veľkosti.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, ako často sa má správne účtovať tržba z ERP? Denne? Mesačne? Niekde vyššie som čítala, že stačí aj raz za mesiac. V tom prípade sčítam tržby za celý mesiac a k 31. to zaúčtujem ako príjem za výrobky a služby alebo ako príjem za tovar v členení príjem z ERP?
Totižto účtovníčka predomnou účtovala tržby kvartálne. Včera som to riešila. No ja som si vyžiadala denné uzávierky a nahádzala som tržby za každý deň. Háčik je v tom, že ak som si všetky tržby z denných uzávierok sčítala, nesedela mi suma svytlačenou intervalovou kvartálnou uzávierkou. Čo s tým?
A ešte tržby som účtovala na základe denných uzávierok. Aký doklad k tomu budem mať v účtovníctve?
Na jednom bloku z tržieb ERP bolo aj storno. To som zaúčtovala ako príjem z ERP ale mínusom. Je to OK? Vďaka.
0 0
Kukuč Kukuč

Kukuč je offline (nepripojený) Kukuč

Milá p. "Katarína", a prečo účtujete len raz mesačne z registračnej pokladne. Na základe mesačnej uzávierky, prečo nie dennej. Ďakujem už teraz za odpoveď.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, ako často sa má správne účtovať tržba z ERP? Denne? Mesačne? Niekde vyššie som čítala, že stačí aj raz za mesiac. V tom prípade sčítam tržby za celý mesiac a k 31. to zaúčtujem ako príjem za výrobky a služby alebo ako príjem za tovar v členení príjem z ERP?
Totižto účtovníčka predomnou účtovala tržby kvartálne. Včera som to riešila. No ja som si vyžiadala denné uzávierky a nahádzala som tržby za každý deň. Háčik je v tom, že ak som si všetky tržby z denných uzávierok sčítala, nesedela mi suma svytlačenou intervalovou kvartálnou uzávierkou. Čo s tým?
A ešte tržby som účtovala na základe denných uzávierok. Aký doklad k tomu budem mať v účtovníctve?
Na jednom bloku z tržieb ERP bolo aj storno. To som zaúčtovala ako príjem z ERP ale mínusom. Je to OK? Vďaka.
Posúvam.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, ako často sa má správne účtovať tržba z ERP? Denne? Mesačne? Niekde vyššie som čítala, že stačí aj raz za mesiac. V tom prípade sčítam tržby za celý mesiac a k 31. to zaúčtujem ako príjem za výrobky a služby alebo ako príjem za tovar v členení príjem z ERP?
Totižto účtovníčka predomnou účtovala tržby kvartálne. Včera som to riešila. No ja som si vyžiadala denné uzávierky a nahádzala som tržby za každý deň. Háčik je v tom, že ak som si všetky tržby z denných uzávierok sčítala, nesedela mi suma svytlačenou intervalovou kvartálnou uzávierkou. Čo s tým?
A ešte tržby som účtovala na základe denných uzávierok. Aký doklad k tomu budem mať v účtovníctve?
Na jednom bloku z tržieb ERP bolo aj storno. To som zaúčtovala ako príjem z ERP ale mínusom. Je to OK? Vďaka.
Tržby účtujem denne na základe Denných uzávierok .Ale každá účtujeme tržby ERP rôzne, niekto denne, niekto mesačne .

K tým rozdielom som otvorila túto tému ...http://www.porada.sk/t192373-elektro...zakad-dph.html
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zita5 Pozri príspevok
Tržby účtujem denne na základe Denných uzávierok .Ale každá účtujeme tržby ERP rôzne, niekto denne, niekto mesačne .

K tým rozdielom som otvorila túto tému ...http://www.porada.sk/t192373-elektro...zakad-dph.html
Vďaka. Ja som pri účtovaní dennej tržby nemala nejaký problém s tým, žeby mi nesedel ZD alebo DPH. Asi 2x mi vyskočila DPH o jeden cent hore-dole, ale ja som ju surovo prepísala podľa bločka z ERP. Ale mňa skôr trápi to, že účtovnička predomnou zaúčtovala tržby z ERP kvartálne jednou sumou. Ja som si vypýtala knihu denných uzávierok a naúčtovala som všetko denne. No ak som si v programe vyčlenila, že koľko som prijala tržby z ERP do pokladne za kvartál, tak sumu som mala nižšiu ako na intervalovej kvartálnej uzávierke. Kde môže byť problém? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Vďaka. Ja som pri účtovaní dennej tržby nemala nejaký problém s tým, žeby mi nesedel ZD alebo DPH. Asi 2x mi vyskočila DPH o jeden cent hore-dole, ale ja som ju surovo prepísala podľa bločka z ERP. Ale mňa skôr trápi to, že účtovnička predomnou zaúčtovala tržby z ERP kvartálne jednou sumou. Ja som si vypýtala knihu denných uzávierok a naúčtovala som všetko denne. No ak som si v programe vyčlenila, že koľko som prijala tržby z ERP do pokladne za kvartál, tak sumu som mala nižšiu ako na intervalovej kvartálnej uzávierke. Kde môže byť problém? Ďakujem.
Posúvam.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
Vďaka. Ja som pri účtovaní dennej tržby nemala nejaký problém s tým, žeby mi nesedel ZD alebo DPH. Asi 2x mi vyskočila DPH o jeden cent hore-dole, ale ja som ju surovo prepísala podľa bločka z ERP. Ale mňa skôr trápi to, že účtovnička predomnou zaúčtovala tržby z ERP kvartálne jednou sumou. Ja som si vypýtala knihu denných uzávierok a naúčtovala som všetko denne. No ak som si v programe vyčlenila, že koľko som prijala tržby z ERP do pokladne za kvartál, tak sumu som mala nižšiu ako na intervalovej kvartálnej uzávierke. Kde môže byť problém? Ďakujem.
Problém je určite v účtovaní, do tržieb mohla byť zaúčtovaná suma chybne nahodená.Treba odkontrolovať denné tržby s účtovaním, jedine tam vidím chybu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zita5 Pozri príspevok
Problém je určite v účtovaní, do tržieb mohla byť zaúčtovaná suma chybne nahodená.Treba odkontrolovať denné tržby s účtovaním, jedine tam vidím chybu.
Ďakujem veľmi pekne, musím si to prejsť ešte raz. Ešte ma zaujíma, že čo je ako doklad o účtovaní denných tržieb, keď knihu s dennou tržbou som vrátila. Až na konci roka sa priloží k peňažnému denníku? Vďaka.
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
Ja som si voľakedy fotila denné uzavierky , Kniha zostávala na prevádzke .Na konci roka som vždy iba knihu tržieb priložila k účtovníctvu ....
0 0
Nemo11 Nemo11

Nemo11 je offline (nepripojený) Nemo11

Dobrý deň, chcel by som sa len spýtať na jednu vec. Pri účtovaní denných tržieb, akú mám použit "predkontáciu"? Neviem či mám použiť možnosť: Ostatný príjem, Predaj tovaru, alebo Predaj výrobkov a služieb. Jedná sa konkrétne o rýchle občerstvenie. Ďakujem za odpoveď.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Podľa mňa si to musíš rozdeliť. Ak robíš nejaké rýchle jedlá - tak to dáš ako Príjem za výrobky a služby v členení Tržby z ERP
Ak však tam máš aj nejaké napr. sladkosti, ktoré predávaš, tak to dáš ako Príjem za tovar v členení Tržby z ERP.
To si už musíš zvážiť sám, že čo kde patrí. To je môj názor. Nech sa vyjadria aj skúsenejší.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
mondes Pozri príspevok
Podľa mňa si to musíš rozdeliť. Ak robíš nejaké rýchle jedlá - tak to dáš ako Príjem za výrobky a služby v členení Tržby z ERP
Ak však tam máš aj nejaké napr. sladkosti, ktoré predávaš, tak to dáš ako Príjem za tovar v členení Tržby z ERP.
To si už musíš zvážiť sám, že čo kde patrí. To je môj názor. Nech sa vyjadria aj skúsenejší.
Áno, po správnosti by to tak malo byť, lenže ako externej účtovníčke sa mi do rúk dostane len denná uzávierka, z ktorej sa NEDÁ vydedukovať, čo je výrobok, a čo tovar.
Vo viacerých firmách účtujeme tržby z ERP ako príjem za tovar. Prešlo to aj kontrolou na DÚ, po vysvetlení, že z uzávierky ERP nevieme rozlíšiť, čo je tovar a čo výrobky. Bolo to tak v poriadku.
Záleží od naprogramovania pokladnice, niekto to má pekne rozčlenené, niekto nie.
0 0
Načítať ďalšie