Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mravecs Pozri príspevok
Ako optimista : 25-30 %
Ako pesimista : 75 - 70 %
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Bastian Pozri príspevok
Sú tu veci, čo vidíme voľným okom. A potom aj to, čo nevidíme (hneď). Ale plody tejto vlády sa ukážu v plnej kráse. Som zvedavý, koľko ľudí bude vidieť, kto zasial tie semiačka.
Po ďalších voľbách bude pozícia smeru už oslabená a bude veľmi zaujímavé vidieť aká KOALICIA tu bude vládnuť a po tých nasledujúcich voľbách už bude opäť všetko v réžii SDKU

a čo myslíte,že pravicová vláda vráti dane, odvody a správne poplatky na uroveň spred roka 2012 ???

Vobec nie, práve naopak bude si mädliť ruky a vytešovať sa ,že nevoľa ľudí padla na triko ľavicovej vlády Smeru
a oni budú mať zase z čoho podporovať garážové firmy a "sponzorov" v pozadí...

Ja akurát dúfam,že Frešo je nielen uspešný politik ale aj správny chlap na svojom mieste a nedovolí prepuknuť nejakým škandálom typu platinové sitká, či predaj emisií.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

korela Pozri príspevok
Ešte by bolo vhodné prepočítať ceny mlieka, mäsa, múky, benzínu, z kníh bežnú beletriu, nájomného napr., k nástupným platom, výšky penzií. Aby sa dala porovnať životná úroveň.
Jednoznačne TERAZ je všetko lacnejšie ako za socíku !

NIE nezbláznil som sa ked toto píšem.

Ale treba to brať diferencovane, lacné je všetko pre tých,čo zarábajú nadpriemerne,
alebo majú vyššie prijmy do rodinného rozpočtu /2000 eur a viac/

Ak opomenieme vymenný kurz SKK voči euru /30,126/ a uvažujeme že akoby euro bolo koruna
tak je naozaj všetko lacnejšie napr. 1 kg mäsa priemerne 5-7€ za socíku 15 Kčs, chlieb 1,25€ / 8 Kčs ,liter vodky 7€/65 Kčs
liter benzínu 1,50€ / 6,50 Kčs najomné za 2izb. byt 70€ / 250 Kčs

a tak ďalej dnes je kúpna sila obyvateľstva neporovnateľne vyššia ako za socializmu,

to,že za socializmu mohli ľudia ľahšie prísť k majetku /pozemky,domy ,byty/ je skreslené tým,že boli poskytované
stabilizačné požičky,mladomanželské požičky,dokonca nenavratné požičky, teda vystavbu subvencoval štát
a veľa sa urobilo aj svojpomocne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Jednoznačne TERAZ je všetko lacnejšie ako za socíku !
NIE nezbláznil som sa ked toto píšem.
Ale treba to brať diferencovane, lacné je všetko pre tých,čo zarábajú nadpriemerne,
alebo majú vyššie prijmy do rodinného rozpočtu /2000 eur a viac/
Ak opomenieme vymenný kurz SKK voči euru /30,126/ a uvažujeme že akoby euro bolo koruna
tak je naozaj všetko lacnejšie napr. 1 kg mäsa priemerne 5-7€ za socíku 15 Kčs, chlieb 1,25€ / 8 Kčs ,liter vodky 7€/65 Kčs
liter benzínu 1,50€ / 6,50 Kčs najomné za 2izb. byt 70€ / 250 Kčs
a tak ďalej dnes je kúpna sila obyvateľstva neporovnateľne vyššia ako za socializmu,
to,že za socializmu mohli ľudia ľahšie prísť k majetku /pozemky,domy ,byty/ je skreslené tým,že boli poskytované
stabilizačné požičky,mladomanželské požičky,dokonca nenavratné požičky, teda vystavbu subvencoval štát
a veľa sa urobilo aj svojpomocne.
Neopomínaj a neblázni ....veľa uvažovania niekedy aj škodí ....
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

buchač Pozri príspevok
Neopomínaj a neblázni ....veľa uvažovania niekedy aj škodí ....
...tak, tak

Indeed Pozri príspevok
Jednoznačne TERAZ je všetko lacnejšie ako za socíku !

NIE nezbláznil som sa ked toto píšem.

Ale treba to brať diferencovane, lacné je všetko pre tých,čo zarábajú nadpriemerne,
alebo majú vyššie prijmy do rodinného rozpočtu /2000 eur a viac/

Ak opomenieme vymenný kurz SKK voči euru /30,126/ a uvažujeme že akoby euro bolo koruna
tak je naozaj všetko lacnejšie napr. 1 kg mäsa priemerne 5-7€ za socíku 15 Kčs, chlieb 1,25€ / 8 Kčs ,liter vodky 7€/65 Kčs
liter benzínu 1,50€ / 6,50 Kčs najomné za 2izb. byt 70€ / 250 Kčs

a tak ďalej dnes je kúpna sila obyvateľstva neporovnateľne vyššia ako za socializmu,

to,že za socializmu mohli ľudia ľahšie prísť k majetku /pozemky,domy ,byty/ je skreslené tým,že boli poskytované
stabilizačné požičky,mladomanželské požičky,dokonca nenavratné požičky, teda vystavbu subvencoval štát
a veľa sa urobilo aj svojpomocne.
...nelahko sa porovnáva, každý ma na to svoj vzorec, a každý to porovnáva z iného uhla. Len taká moja poznámka:
pomer príjem : výdaj
môj vtedy 1 : 0,4 - 0,6
bratov teraz 1 : 1,4 - 1,8
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

mravecs Pozri príspevok
To sa nedá nejako dlho robiť
to je pravda. zabudol som na slovenské pomery, že k prežitiu je nutná práca babky, dedka, tatka mamky...
ten pomer sa týka príjmu len jedného člena rodiny
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

trisestri Pozri príspevok
Fico este vetsi zlodej nez sme dufalimy nikam nekracame,pokial viem v priepasti sa da iba padat a ze nie sme v tom sami je slabou utechou.
Neviem, či je zlodej. Ja nedávam ruku za nikoho do ohňa. Nikto nevie, kto vedľa neho žije, človek má čo robiť, aby spoznal sám seba. Aký má duša životný plán, asi tak.

Inak "fico" je v taliančine "figa". Foneticky fíko.
Naposledy upravil korela : 16.12.12 at 09:53
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Oliwa Pozri príspevok
1984 nástupný plat po SŠ 1200 Kčs /400 Kčs záloha a 800 Kčs výplata/. Bakelitový tranzistor 15x20cm - 400 Kčs.
1989 nástupný plat po VŠ 1950 Kčs /rovnako v BA, Košicoch či Hornej Dolnej.../.
Električenka /mesačná/ na všetky typy MHD v BA 70 Kčs.
Vysokoškolský internát /mesačne/ 150 Kčs. Stravný lístok v študentskej jedálni /ktorá nikdy nefungovala/ 2,50 Kčs, atď., atď...
Na prednáškach nám profesor rozprával, že raz musí prísť doba, keď sa výška nájomného bude líšiť podľa mesta, v ktorom bývate a miesta - že bude rozdiel, ak má niekto byt pri fabrickom komíne alebo pri parku... Neveriacky sme vtedy krútili hlavou.
A keď mi vedúci rozprával o pliage, ktorá zachvátila svet /AIDS/ a on mal informácie od bratranca v Amerike, človek čumel asi takto... Až kým potom nezomrel Freddie Mercury a táto informácia už dorazila aj do našich médiií...
Raz v lete sa môj "súdruh vedúci" "zabudol" vrátiť s rodinou z dovolenky v Juhoslávii... Emigroval do USA - asi volanie krvi... A tých vytriasačiek, čo mali všetci jeho nadriadení - či vedeli o tom, kam ide, či robil nejaké prípravy, či niečo nespozorovali... To si dnes už nikto z mladých nedokáže ani predstaviť, čo za dobu sme tu žili...
Ja som si prečítala o AIDS už v roku 1982, možno max. 83. V slovenskom periodiku Express, osemstranový čierno a biely print vo formáte vtedajšieho denníka.
Rovnako aj o tom, ako sa v SSSR objavuje nový fenomén, dovtedy neznámy, že ľudia upadajú do strachov, paniky. Asi dnešná slušne rozšírená panická porucha.

Čo sa týka vycestovania, tak sme mali vytriasačky ešte pred vycestovaním.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Oliwa Pozri príspevok
1984 nástupný plat po SŠ 1200 Kčs /400 Kčs záloha a 800 Kčs výplata/. Bakelitový tranzistor 15x20cm - 400 Kčs.
1989 nástupný plat po VŠ 1950 Kčs /rovnako v BA, Košicoch či Hornej Dolnej.
čiže v čistom, lebo v 09/1976 som dostal nástupný plat v tesle pn 2100 kčs + 300 kčs prémie/mesiac ak sa plnil plán výroby (v hrubom)
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

srska Pozri príspevok
čiže v čistom, lebo v 09/1976 som dostal nástupný plat v tesle pn 2100 kčs + 300 kčs prémie/mesiac ak sa plnil plán výroby (v hrubom)
A premeň si to teraz na € , pre tých čo maju spoločný príjem do rodiny viac ako 2000 € musí byť naozaj všetko lacnejšie ako pred 25 či 35 rokmi...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Indeed Pozri príspevok
A premeň si to teraz na € , pre tých čo maju spoločný príjem do rodiny viac ako 2000 € musí byť naozaj všetko lacnejšie ako pred 25 či 35 rokmi...
ak v čistom, bez hypotéky na krku - dá sa v najväčšej dedine tak normálne žiť - teda ak hovoríme o 2-člennej rodine
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed Pozri príspevok
A premeň si to teraz na € , pre tých čo maju spoločný príjem do rodiny viac ako 2000 € musí byť naozaj všetko lacnejšie ako pred 25 či 35 rokmi...
To je všetko veľmi relatívne.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

srska Pozri príspevok
čiže v čistom, lebo v 09/1976 som dostal nástupný plat v tesle pn 2100 kčs + 300 kčs prémie/mesiac ak sa plnil plán výroby (v hrubom)
1550,00 Sk bez služieb nástupný plat nepriateľa spoločnosti,lekára.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

treba ist aj cez pomery cien ku prijmom-jednoznacne su drahsie plyn,voda,elektrina a byvanie,vyvoz smeti-ked napr zo 4000 kcs sme platili 500 byvanie plus voda, odpad, kurenie a cca 75 inkaso tak to je cca 15% prijmov a teraz je to 165 eur byvanie plus 57 eur inkaso z 800 eur prijmu co je cca 30% prijmu a to este teraz odpad a tv platime zvlast./napr kubik vody okolo 50 halierov,teraz tusim 60 korun,plyn kubik okolo 1 sk teraz okolo 20 korun atd/
na druhej strane je lacnejsia elektronika,vtedy nekvalitny farebny tv 10000 kcs,teraz z podobnou uhloprieckou vyjde 250 eur /7500 kcs/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami Pozri príspevok
1550,00 Sk bez služieb nástupný plat nepriateľa spoločnosti,lekára.
Pochybujem, že nástup za 2.100 Kčs v 76. V Tesle. Iba keby vyvíjal odpočúvaky. :-)
Srška, prepáč.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
korela Pozri príspevok
Pochybujem, že nástup za 2.100 Kčs v 76. V Tesle. Iba keby vyvíjal odpočúvaky. :-)
Srška, prepáč.
... v okresnom podniku boli v tom čase nástupné platy VŠ v rozmedzí 1.550-1.850 SK; vo väčších podnikoch mohlo byť vyššie rozpätie - Tesla PN asi medzi ne patrila...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

[QUOTE=trisestri;2204669]treba ist aj cez pomery cien ku prijmom-jednoznacne su drahsie plyn,voda,elektrina a byvanie,vyvoz smeti-ked napr zo 4000 kcs sme platili 500 byvanie plus voda, odpad, kurenie a cca 75 inkaso tak to je cca 15% prijmov a teraz je to 165 eur byvanie plus 57 eur inkaso z 800 eur prijmu co je cca 30% prijmu a to este teraz odpad a tv platime zvlast./napr kubik vody okolo 50 halierov,teraz tusim 60 korun,plyn kubik okolo 1 sk teraz okolo 20 korun atd/
Opatrovanie dieťaťa sukromník 8OO KčS,načierno samozrejme.Číra strata môj nástup do zamestnania,smiali sme sa ,načo som študovala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Stefan2005 Pozri príspevok
... v okresnom podniku boli v tom čase nástupné platy VŠ v rozmedzí 1.550-1.850 SK; vo väčších podnikoch mohlo byť vyššie rozpätie - Tesla PN asi medzi ne patrila...
Pripúšťam, je to možné.
Keď som nastupovala do práce, tak nebolo žiadne rozpätie, ale fixná suma pre základný plat SŠ aj VŠ.
Potom prišla nová platová sústava RAMP, RAMPS?, tak možno to bolo to obdobie zachytené.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môj prvý plat (úkolová mzda) necelých 900 Kčs (jún 1988).Na jeseň v septembri 89 som rukoval vtedy posledné platy som mal 3200 a 3400Kčs.Za 8 hodín z ktorých som 2 preflákal nijak som sav práci netrhal nejaká sobota nehrozila.Obed za 5kčs polievka koľko hrdlo ráči zadara.Týždenka (autobus) 5kčs.Rekreácia na týždeň raz do roka takmer zadara,kúpele za polovicu(nepamätám si cifri lebo som tam nebol).Zväzácke výlety a túry platené podnikom detské tábory takmer zadara,zdravotníctvo zadara .............pár dní pred odchodom na zvs som mal ponuku na 4 izbový byt za 40 000 Kčs + 5 rokov som musel podpísať podniku.Za socializmu sa proletariátu žilo jednoznačne lepšie .
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

220870 Pozri príspevok
Môj prvý plat (úkolová mzda) necelých 900 Kčs (jún 1988).Na jeseň v septembri 89 som rukoval vtedy posledné platy som mal 3200 a 3400Kčs.Za 8 hodín z ktorých som 2 preflákal nijak som sav práci netrhal nejaká sobota nehrozila.Obed za 5kčs polievka koľko hrdlo ráči zadara.Týždenka (autobus) 5kčs.Rekreácia na týždeň raz do roka takmer zadara,kúpele za polovicu(nepamätám si cifri lebo som tam nebol).Zväzácke výlety a túry platené podnikom detské tábory takmer zadara,zdravotníctvo zadara .............pár dní pred odchodom na zvs som mal ponuku na 4 izbový byt za 40 000 Kčs + 5 rokov som musel podpísať podniku.Za socializmu sa proletariátu žilo jednoznačne lepšie .
Prečo si spomenul iba proletariát? Inú kategóriu už nepoznáš, ktorej sa vodilo doslova výborne?
Nemám na mysli aparátčikov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať