Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ A + preddavok na daň

ahojte, potrebovala by som poradiť. Robím známemu daňové priznannie a neviem si rady.
Zamestnaný TPP 1-10mesiac. úhrn 3769,14,poistné504,86 - úhrn zrazených preddavkov 83,17 -je to správne? Mne sa to zdá hrozne málo. AKo sa to dá preveriť, či je tento údaj správny? pracoval tiež na dohodu v mesiacoch 11,12.
je tento výpočet zamestnaneckej premie správny?/50,3386:12/x10=41,94
ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mýliš sa, pripočítava sa aj dohoda..
    výpočet ZP: 3876,14-504,86 = 3371,28
    3559,30-3371,28 x 19 %=35,73 je ZP, ak v každom mesiaci mal zdanit. príjem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    lusinda2 Pozri príspevok
    ďakujem ewita. Dnes som volala na daňový úrad, pani mi povedala, že dohoda sa nepočíta. moc sa v tom nevyznám. Takže chápem to správne, že práca na dohodu sa nepočíta medzi povinných 6 mesiacov ale počíta sa ako príjem na výpočet zamestnaneckej prémie? chápeš správne.. ak vzniká nárok na ZP, vyplatí sa aj za mesiace, kedy je len dohoda.. a príjem z dohody sa započítava do príjmu..
    Vieš mi aj poradiť ako zistím, že ten úhr čo som písala vyššie je správny a ekonómka sa nepomýlila myslím, že to bude dobre.. ak by si chcela presné skontrolovanie, musela by si zadať príjem za každý mesiac zvlášť..
    v texte

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    čo sa ti zdá málo? poistné je vyrátané správne..
    ak chceš vedieť správnosť vyrátania ZP, uveď aj príjmy z dohody..

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    áno poistné je vyrátané správne. málo sa mi zdá tých 88 eur- úhrn preddavkov na daň zrazených podľa § 35/bez uplatnenia daňového bonusu/

    príjem z dohody je 107 eur- ale tá sa predsa do ZP nepočíta.. alebo sa mýlim?

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    ďakujem ewita. Dnes som volala na daňový úrad, pani mi povedala, že dohoda sa nepočíta. moc sa v tom nevyznám. Takže chápem to správne, že práca na dohodu sa nepočíta medzi povinných 6 mesiacov ale počíta sa ako príjem na výpočet zamestnaneckej prémie?
    Vieš mi aj poradiť ako zistím, že ten úhr čo som písala vyššie je správny a ekonómka sa nepomýlila

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    chcela by som to skontrolovať, neviem ako sa to počíta. V tej istej firme má niekto úhr cca 3700eur a z toho zrazené preddavky 88 a iný zamestanec príjem 4700 eur a zrazené preddavky 320 eur. to sa mi zdá dosť nepomer

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    lusinda2 Pozri príspevok
    áno poistné je vyrátané správne. málo sa mi zdá tých 88 eur- úhrn preddavkov na daň zrazených podľa § 35/bez uplatnenia daňového bonusu/

    príjem z dohody je 107 eur- ale tá sa predsa do ZP nepočíta.. alebo sa mýlim?
    a mne sa zase tých 88 evri zdá veľa ... ale zrejme to bude tým, že nedosiahol každý mesiac mzdu vo výške NČZD .. alebo si ju neuplatňoval 10 mesiacov (to sa fakt dá skontrolovať len pri všetkých údajoch).
    A ak si to sama chceš odkontrolovať - všetko nájdeš v zákone o dani z príjmov

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    prečo veľa? NČZD je mesačne nejakých 296 a to mal isto viac každý mesiac. Zákon o dani z príjmov som čítala ale neviem to podľa toho vypočítať..

    Daňové priznanie typ A + preddavok na daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.