Zavrieť

Porady

elektronické podávanie výkazov na daňový úrad

Moja firma je plátcom DPH a má povinnosť podávať prehľad a DPH elektronicky. Bola táto povinnosť presunutá od 1.1.2013? Alebo je tento dátum platný len pre firmy ktoré vznikli po 1.4.2012?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Ahojte, poprosím Vás o Vaše názory. Podala som Riadne DP k DPH. Chcela som podať Opravné ale podarilo sa mi dať zasa Riadne. Čo navrhujete: zavolať správkyňu či to môže opraviť - čo sa mi veľmi nechce, alebo mám ozaj ešte raz podať Opravné a na tie predchádzajúce sa nebude prihliadať? Ďakujem.
zhodou okolností sa mi podarilo presne to isté. zabudla som zaškrtnúť "opravné", tak som podala druhý raz riadne.
Ale vyriešila som to presne ako píšeš, podala som to isté znova ale zaškrtla som "opravné".
Som presvedčená, že na tie dve predtým prihliadať nebudú, zoberú do úvahy to opravné. Tak to predsa vyplýva zo zákona.
Naposledy upravil KEJKA : 24.01.13 at 21:23
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
otázka Pozri príspevok
Prosím Vás a platí, že keď majú daňové subjekty, ktoré majú uzatvorené dohody o elektr.zasielaní...po 01.01.2012, že stačí DP k DPH a SV zasielať len elektronicky, čiže papierové doručenie do 5 dní odpadá? Ďakujem....
po 1.1.2012 na základe dohody, máš na mysli, že dohoda sa uzavrela po 1.1.2012 podľa nových pravidiel .........podávaš cez EZU. Takže iba elektronicky, žiaden krycí list netreba.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
za 1.Q 2012 sme mali export...je potrebné ešte stále podať SV na DÚ??? asi áno...už sme to dávno nerobili /málo exportujeme/...treba podávať len elektronicky? alebo aj na tlačive
klasicky dá sa??
Musíš podať SV. Dá sa iba elektronicky.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Aljok Pozri príspevok
Musíš podať SV. Dá sa iba elektronicky.
Keďže si už dávnejšie nepodávala SV len pripomeniem, že lehota je do 20.4.2012.
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pre tých, ktorí žiadali o vydanie identifikátora od 18.4.-20.4.2012 má FR SR odkaz:
cit:
Vzhľadom na technické problémy s vydávaním certifikátu v čase od 18.4.2012 od 10:45 hod. do 20.4.2012 do 10:45 hod. neboli po potvrdení Žiadosti o vydanie identifikátora zasielané spätné maily s linkom na import certifikátu. Vzhľadom k tejto skutočnosti je potrebné aby všetci, ktorí o vydanie identifikátora zažiadali v uvedenom termíne a po schválení žiadosti na Daňovom úrade spätný mail neobdržali, opätovne vyplnili Žiadosť o vydanie identifikátora a doručili ju na Daňový úrad.

Za spôsobené ťažkosti sa ospravedlňujeme.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dobsony Pozri príspevok
Taký istý problém mám aj ja, volala som aj na technickú podporu, aj tak neide..niekto??? prosím pomožte nám !!!!! (tech.podpora: pani povedala že skúsi niečo aby som znova skúsila o hodinu...žiaľ ani vtedy neišlo..A teraz ako ďalje?
martina0203 Pozri príspevok
nechápem to....... niečo zavedú a nejde im to...
stručný postup ako sa prihlásiť do ezú: http://www.porada.sk/t183849-p22-zia...ml#post2030582
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bud budeš podávať za ňu
alebo si sama vybaví prístup. Musíte mať presne vymedzené právomoci, čo ktorá bude podávať.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano
1 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

martina0203 Pozri príspevok
no tak ja podávam len účtovné veci a ona veci okolo miezd, takže ona potrebuje prístup svoj, aby si to mohla v klude podávať na svojom pc.... takže si to musí ísť vybaviť... áno???
Pre každú inštitúciu treba vybaviť samostatný prístup a kto má ten prístup a z ktorého PC je vecou dohody.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Platí pre všetkých platitelov DPH.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aký prehľad?
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

a ano, bola presunuta.


Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 9.3.2012 nadobudol účinnosť zákon č. 91/2012 Z. z. zo dňa 29.2.2012, ktorým sa posunula povinnosť doručovania podaní elektronickými prostriedkami finančnej správe vyplývajúca z § 14 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na 1. januára 2013. To znamená, že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami finančnej správe má od 1.1.2013

  1. daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
  2. daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  3. advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  4. ástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
a treba ale podotkúť, že súhrnný výkaz DPH len elektronicky.......aj teraz.
0 0
saskia1003 saskia1003

saskia1003 je offline (nepripojený) saskia1003

aký súhrnný výkaz DPH?.... ja som myslela normálne daňové priznanie daň z pridanej hodnoty...... nejak som sa zamotala.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saskia1003 Pozri príspevok
aký súhrnný výkaz DPH?.... ja som myslela normálne daňové priznanie daň z pridanej hodnoty...... nejak som sa zamotala.....
http://www.drsr.sk/NS/data/tlaciva/d...hrnvyk2010.zip
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

ahojte poradaci, cize tlacivo na DPH mozem v pohode posielat psotou do kocna r. 2012 ?.....dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Prosím Vás a platí, že keď majú daňové subjekty, ktoré majú uzatvorené dohody o elektr.zasielaní...po 01.01.2012, že stačí DP k DPH a SV zasielať len elektronicky, čiže papierové doručenie do 5 dní odpadá? Ďakujem....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať