Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky v Nemecku

Som nezamestnaná, mám dve dcéry. Staršia z prvého manželstva a mladšia z druhého. Manžel má možnosť pracovať v Nemecku. Počula som, že by tam mohol dostať aj rodinné prídavky. Zaujíma ma, aká je výška prídavkov v Nemecku, aké podmienky treba splniť a hlavne či ich môže dostať aj na staršiu dcéru. A pravdaže aj kedy a ako začať s vybavovaním. Ja s deťmi zatiaľ ostávam na Slovensku.

Ďakujem za každú dobrú radu.
Usporiadat
winnie333 winnie333

winnie333 je offline (nepripojený) winnie333

Ja som bola už počas tehotenstva nezamestnaná, priateľ pracuje pre nemca v Nemecku. Bývame na SR, priateľ je v DE len cez týždeň,má tam prechodný pobyt. Poberáme prídavky na dieťa a momentálne vybavujeme aj materskú. Na SR ju zamietli s tým, že si ju mám žiadať v DE. Takže na to aby ste dostali prídavky na deti v DE stačí ak manžel odvádza dane tam a aby tam mal prechodný pobyt
0 0
miroslava23 miroslava23

miroslava23 je offline (nepripojený) miroslava23

Ice dive Pozri príspevok
no nemyslím, si že je to také easy, že manžel si pôjde robiť do Nemecka, a nemci samozrejme aby sa mal dobre tak mu šupsnú aj prídavky... ak by to bolo tak, tak už by to robilo xy Slovákov.... napr. rodiny čo pokúpili domy v Rakúskom pohraničí, ak sa prihlásia na trvalý pobyt môžu poberať prídavky... avšak musia sa trvale zdržiavať v Rakúsku, musia napr. prehlásiť potom aj auto čo nie je sranda, platiť PZP a iné poplatky v AT s tým spojené...

poznám aj prípad, kedy rodina žijúca na Slovensku, poberala takto prídavky z Nemecka na deti tak ako to plánujete vy... a po nejakom čase na to úrady v Nemecku prišli, a žiadali vrátiť prídavky späť... čo nebola potom sranda... keď mesačne sa inkasuje 180 € je síce fajn, ale potom vrátiť naraz 8000 € a modliť sa aby z toho nespravili trestný čin podvodu... (a žijeme na Slovensku skôr alebo neskôr sa dajaký dobrák čo to bonzne nájde...) ak by ste šli bývať do Nemecka bolo by to o inom, ale sociálne istoty sú spravidla len pre občanov tých štátov, kde sa občan nachádza...

tebe by sa asi tiež nepáčilo, ak by sa z tvojich daní prispievalo na deti cudzincov pracujúcich na Slovensku, a peniaze by sociálna poisťovňa posielala do ich materských štátov... ak na tie deti prispievať tak s tým, že si to neskôr u nás odpracujú:-)))
ahoj,
no my tiež momentálne vybavujem prídavky na deti,tak som sa k tejto téme dostala len teraz-konkrétne nám povedali na ÚPSVaR,že nám pozastavujú prídavky na deti,pretože manžel pracuje pre Nemcko,kde teda riadne odvádza dane takže podľa ich zákonov má nárok poberať konkrétne prídavky-nie je ževraj podstatné či žijú v Nemecku.Som zvedavá ako dopadneme-mimochodom ÚPSVaR nám vydal potrebné tlačivo do Nemecka kde je jasne potvrdnené že deti žijú so mnou akjo matkou na Slovensku.Tak teraz sa spolieham na naše úrady a verím ,že nebudeme musieť nikomu nič časom vraciať
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať