Zavrieť

Porady

Výpoveď po rodičovskej dovolenke

Ahojte,
bola som zamestnaná vo firme ako asistentka a pred 2 rokmi som odišla na materskú dovolenku. Medzitým zamestnali vo výrobe môjho manžela. Nástup po MD som mala nahlásený na 1.8.2012.
Minulý týždeň som telefonovala šéfovi a dohodli sme stretnutie, na ktorom mi dnes oznámil, že politika firmy vylučuje, aby pracovali vo firme manželia, takže mi po nástupe dajú výpoveď, resp. že ma naspäť vôbec nezoberú.

Je to veľmi neseriózne jednanie, keďže som tomu prispôsobila aj režim a organizáciu prázdnin detí. Mám nárok aspoň na odstupné? Môžem sa nejako brániť?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak dostaneš výpovoeď z organiz. dôvodov-§63 odst.1,b.. a požiadaš(pred VD) o skončenie PP dohodou, nárok na odstupné budeš mať. Len tak naokraj, ak by si použila vyhľadávanie, odpoveď by si našla. Je tu spústa príspevkov na túto tému.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

No ale sú toto organizačné dôvody? Oni predsa miesto pre mňa majú a stále berú nových ľudí... navyše s manželom by sme nijako neprišli pracovne do styku...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kendy Pozri príspevok
No ale sú toto organizačné dôvody? Oni predsa miesto pre mňa majú a stále berú nových ľudí... navyše s manželom by sme nijako neprišli pracovne do styku...
Pýtala si sa na odstupné, preto taká predch. odpoveď.

Nie sú to organiz. dôvody.,ak nastupuješ po RD musíš dostať pôvodné miesto. To, že tam pracuje aj manžel, nemôže ovplyvniť tvoj nástup. ZP nikde neuvádza to, že nemôžete pracovať obaja.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Má nejaký vplyv to, že mám nahlásený nástup 1.8.? Nárok na rodičovskú dovolenku mám ešte rok, dieťa bude mať teraz 2 roky. Personálna mi navrhla, že PP bude zrušený deň pred mojím nástupom do inej práce (za predpokladu, že budem ešte na rodičovskej)... Lenže ja sa obávam, že mi potom povedia, že som nenastúpila 1.8. ako som podpísala a nebudú mi chcieť vyplatiť odstupné...

Výpoveď mi zrejme chcú dať "po nástupe" z rodičovskej....
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Musia mi držať miesto aj po dátume 1.8.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
No ale sú toto organizačné dôvody? Oni predsa miesto pre mňa majú a stále berú nových ľudí... navyše s manželom by sme nijako neprišli pracovne do styku...
Kým si na RD, zamestnávateľ nemôže riešiť tvoje ukončenie prac.pomeru (si v ochrannej lehote, nemôžeš dostať výpoveď). Ak ti ju doručí po nástupe do zamestnania po skončení RD, môžeš napadnúť jej neplatnosť na súde
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
Musia mi držať miesto aj po dátume 1.8.?
Chceš 1.8. nastúpiť, alebo chceš ostať na rodičovskej dovolenke ?
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Keby to šlo, zostala by som na rodičovskej. Nastúpiť som chcela preto, lebo som im nástup nahlásila...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kendy Pozri príspevok
Keby to šlo, zostala by som na rodičovskej. Nastúpiť som chcela preto, lebo som im nástup nahlásila...
Ak sa so zamestnáv. dohodneš, že ešte ostaneš na RD, kľudne môžeš. To, že si nahlásila už nástup, nie je problém.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
Keby to šlo, zostala by som na rodičovskej. Nastúpiť som chcela preto, lebo som im nástup nahlásila...
Ten nástup môžeš zrušiť tým, že požiadaš o rodičovskú dovolenku. (výhodné pre teba, lebo počas RD si poistená v nezamestnanosti, ak prac.pomer skončíš, zanikne poistenie). Po nástupe do práce ti môžu dať výpoveď - ak majú na to výpovedný dôvod. Neplatnosť výpovede by si musela napadnúť na súde.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Ja už som na rodičovskej dovolenke... koho by som mala požiadať?
Mne pri podpisovaní toho papiera personálna povedala, že potom mi už nemusia držať miesto...
Môžem to teda riešiť až po rodičovskej dovolenke?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
Ja už som na rodičovskej dovolenke... koho by som mala požiadať?
Mne pri podpisovaní toho papiera personálna povedala, že potom mi už nemusia držať miesto...
Môžem to teda riešiť až po rodičovskej dovolenke?
Ty si požiadala o ukončenie RD, ak chceš v nej pokračovať, musíš to znovu oznámiť zamestnávatelovi.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Aha, a oni mi môžu povedať, že s tým nesúhlasia?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
Aha, a oni mi môžu povedať, že s tým nesúhlasia?
s čím nesúhlasia ?
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

s tým, že budem ešte na rodičovskej....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
s tým, že budem ešte na rodičovskej....
Mali by ovládať Zákonník práce

(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
1 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Ja som mala nastúpiť 1.8., takže to 1 mesiac vopred už nestihnem... :-(
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
Ja som mala nastúpiť 1.8., takže to 1 mesiac vopred už nestihnem... :-(
s rozumným zamestnávatelom sa dá dohodnúť, tak to skús. Oznám mu zajtra písomne, že zostávaš na rodičovskej dovolenke.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Ďakujem! Tým pádom mám teda nárok zostať ďalej na rodičovskej a riešiť to o rok :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kendy Pozri príspevok
Ďakujem! Tým pádom mám teda nárok zostať ďalej na rodičovskej a riešiť to o rok :-)
Ak nemáš v zálohe inú prácu a nechceš sa so zamestnávatelom ťahať po súdoch - ano.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať