Zavrieť

Porady

Slovenský internetový register

Prosím o pomoc.Pred nedávnom mi s tejto spoločnosti prišiel list zo žiadosťou o opravu údajov. Bol tam jeden sprievodný list a registračný formulár. Keďže som sa ulakomila na bezplatnú registráciu poslala som to. Dnes keď mi prišiel šek na 958€ mi je jasné ,že až tak zadarmo nebola. Vo svojom živote sa mi ešte nič takéto nestalo .Vždy si dávam pozor.Aj vtedy som si prečítala všetky malé písmenká na sprievodnom liste.No nič som o platení nenašla.Som na materskej mám malé dieťa neviem čo mám robiť.Prosím poraďte a rady formou "nemala si nič podpisovať" naozaj teraz nepotrebujem. Mám to do 14dní uhradiť
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
destinydesti Pozri príspevok
Neviete mi poradit?Normalne som v soku, som si dala zo srandy svoje meno do Google a vybehla som ako dlznik s presnou adresou, plnym menom,este aj lokalizaciou.Ked som otvorila,v texte uz ako dlznik nefigurujem,len ze som robila v r.92-95 na zivnost statutara pre cesku firmu.Riadne som zivnost ukoncila,dolozila,ze koncim pre cesku firmu.Zaujimave je,ze je to na zivnostensky-register.com,"Zostavné ku dňu: 2 Február, 2012Ak si neželáte zobrazovať vaše údaje na tejto stránke slačte tlačidlo Vymaž a vyplňťe CAPTCHA kód!To mi neznie vobec doveryhodne.Navyse nasa dohoda s ceskou firmou o statutarovi bola ukoncena skor, ako samotna firma a oznamila som to vsetkym organom-dodnes mam doporucene listy a vyzvala som cesku firmu , nech si zariadi vymaz z Obch.reg.Teda, vobec mi nie je prijemne, ked si ma niekto hodi do Googlu, prve, co vidi - zoznam dlznikov uff. Mate niekto aj s tymto skusenost?
Ja nerozumiem tomuto : "Robila som na živnosť štatutára pre českú firmu" Takýto výraz teda vôbec nepoznám. Štatutárom ma menuje buď zakladateľ alebo valné zhromaždenie. Ale robiť štatutára na živnosť je čo za blud ? Ak si mala živnosť, tak poskytnuté služby alebo tovar si fakturovala českej spoločnosti, takže si bola normálny podnikateľ, nie ? Opravte ma ak sa mýlim, niekto, prosím.
0 0
destinydesti destinydesti

destinydesti je offline (nepripojený) destinydesti

Economic Pozri príspevok
Ja nerozumiem tomuto : "Robila som na živnosť štatutára pre českú firmu" Takýto výraz teda vôbec nepoznám. Štatutárom ma menuje buď zakladateľ alebo valné zhromaždenie. Ale robiť štatutára na živnosť je čo za blud ? Ak si mala živnosť, tak poskytnuté služby alebo tovar si fakturovala českej spoločnosti, takže si bola normálny podnikateľ, nie ? Opravte ma ak sa mýlim, niekto, prosím.
Jo,musela som mat zivnost /ich podmienka/ a fakturovala som sluzby.Som si to teraz pozerala.Potom prislo rozdelenie republiky a "stala som sa"statutarom,vybavila zapis ich firmy cez Zivn.reg. ,do Obch.reg., IC a pod.Ako si to v Prahe zariadili,to uz neviem,dajme tomu, ze ma menoval zakladatel.Kedze "sluzby" ukoncili, dostala som "vypoved",dohodli sme sa, nebola napln, nevedeli, v com dalej budu a ci budu podnikat na Slovensku. Tym padom, hoci som volnu zivnost mala este do 2005,kym som si ju riadne nezrusila, som dala pisomne doporucene na vsetky organy info aj s copy ukoncenia dohody od nich,ze prestavam byt statutarom danej firmy a ich som vyzvala, aby si zariadili vymaz z registra, pokial nebudu dalej podnikat - to ale nevedeli este, ako dalej. A odpoved mi aj tak neprisla z danej firmy.Takze takto to asi bolo.Co je pre mna dolezitejsie, ze figurujem ako dlznik,hoci bez dlhov a ta stranka.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
destinydesti Pozri príspevok
Jo,musela som mat zivnost /ich podmienka/ a fakturovala som sluzby.Som si to teraz pozerala.Potom prislo rozdelenie republiky a "stala som sa"statutarom,vybavila zapis ich firmy cez Zivn.reg. ,do Obch.reg., IC a pod.Ako si to v Prahe zariadili,to uz neviem,dajme tomu, ze ma menoval zakladatel.Kedze "sluzby" ukoncili, dostala som "vypoved",dohodli sme sa, nebola napln, nevedeli, v com dalej budu a ci budu podnikat na Slovensku. Tym padom, hoci som volnu zivnost mala este do 2005,kym som si ju riadne nezrusila, som dala pisomne doporucene na vsetky organy info aj s copy ukoncenia dohody od nich,ze prestavam byt statutarom danej firmy a ich som vyzvala, aby si zariadili vymaz z registra, pokial nebudu dalej podnikat - to ale nevedeli este, ako dalej. A odpoved mi aj tak neprisla z danej firmy.Takze takto to asi bolo.Co je pre mna dolezitejsie, ze figurujem ako dlznik,hoci bez dlhov a ta stranka.
Dlžník si ako fyzická osoba ? Dlžník je tá česká firma ?
Kde dlhuješ sociálnej poisťovni, zdravotnej, či DÚ ? Strašne chaoticky to píšeš, prepáč....
0 0
destinydesti destinydesti

destinydesti je offline (nepripojený) destinydesti

Chaoticky, pretoze maly sok :-) Podstata je, ze nie som dlznik nikde, mam vsetko vysporiadane k ukonceniu zivnosti /aj teraz/, len ked si dam meno do Googlu, na www. zivnostensky-register.com," hned cervenym dlznik s mojimi udajmi, adresou s prepojenim na tu cesku firmu, kde tiez nepisu nic o dlhu a poznamka na www stranke : "Zostavné ku dňu: 2 Február, 2012Ak si neželáte zobrazovať vaše údaje na tejto stránke slačte tlačidlo Vymaž a vyplňťe CAPTCHA kód!" Dokonca aj www.Dlznik.zoznam.sk po rozkliknuti:Subjekty Nájdených záznamovSociálna sieť firiem 1,Dlžníci- Nájdených záznamov,Burza pohľadávok 0,Záložné práva 0,Poistné 0,Dane 0,Miestne dane 0,Konsolidačné pohľadávky 0,Vyhlásené konkurzy 0, Reštrukturalizácie 0. Joj, aj na http://az-europe.eu/sk/firmy-na-slovensku , tam zase figurujem ako firma moje meno a pod tym ta ceska firma.Proste nechapem a nie je mi to prijemne,ked si niekto da moje meno do Googlu, aby toto vyskocilo :-(
0 0
destinydesti destinydesti

destinydesti je offline (nepripojený) destinydesti

A ked pozriem orsr.sk uplny vypis, tak som vedena od r.1994 do r. 2004 ako statutarny organ - podnikatel JA /co nie je tiez pravda, pretoze nie tak dlho, ale aspon som tam vymazana a v aktualnom nefigurujem.Mam pocit, ze tie www.stranky, ktore uvadzam, su zavadzajuce, su tam reklamy na pozicky a keby som vyplnila napriklad ten kod, bud si zavirim PC alebo mi tiez pride poukazka. Preto sa pytam, ci mate niekto skusenost. A ako sa z toho dostat.
Naposledy upravil destinydesti : 03.04.13 at 07:51 Dôvod: doplnok
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Ahojte. Tak ako je niečo nové ????
0 0
mirkahod mirkahod

mirkahod je offline (nepripojený) mirkahod

Viete niečo nové? Prišla ďalšia už aj s upomienkou. Prišlo Vám ešte niečo zaplatili ste?
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Ahojte. Znovu sa pýtam či máte niečo nové. Prestali mi chodiť upozornenia na mail s témy. Som si nevšimla posledný príspevok mirkahod. Dnes mi prišla nová faktúra na ďalší rok. Nemôžem uveriť že už jeden prešiel. Do decembra vraj ak nevyplatím tú prvú faktúru(čo mi prišlo dávnejšie)dajú ma na súd. Každý povie, že len čakať čo spravia. Dúfam že nič :/ K tej to faktúre mi poslali aj druhú ktorá je asi v chorvátskom jazyku. Je na sumu 990€. Poslali vám už niekomu výzvu na súd???
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Lucia18.06
Ahojte. Znovu sa pýtam či máte niečo nové. Prestali mi chodiť upozornenia na mail s témy. Som si nevšimla posledný príspevok mirkahod. Dnes mi prišla nová faktúra na ďalší rok. Nemôžem uveriť že už jeden prešiel. Do decembra vraj ak nevyplatím tú prvú faktúru(čo mi prišlo dávnejšie)dajú ma na súd. Každý povie, že len čakať čo spravia. Dúfam že nič :/ K tej to faktúre mi poslali aj druhú ktorá je asi v chorvátskom jazyku. Je na sumu 990€. Poslali vám už niekomu výzvu na súd???
ty si im este neposlala vypoved zmluvy podla obchodnych podmienok?
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Akých podmienkach.žiadne tam niesu. Jediná podmienka je, že pred ukončením tretieho roku sa tá výpoveď môže poslať. To sú ich podmienky "zmluvné"
0 0
voloda-valer voloda-valer

voloda-valer je offline (nepripojený) voloda-valer

Čítam vaše príspevky už skoro druhy rok, mam ten istý problém z internetovým registrom ako ostatný a stále čakám čo sa bude diať. Zaujímalo by ma ako dopadla tá pani ktorá spomínala že má nejakého známeho v Mníchove. Ak viete niekto niečo nové prosím napíšte otom. Vďaka všetkým.
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

mám známu v Rakúsku tá mi to všetko preložila, pozisťovala,a aj napísala nejaké listy. Nakoniec dospela k dvom záverom 1.IGNOROVAŤ , 2. SÚDIŤ SA. Naozaj neviem v čom je väčšia istota. Možno keby sa dáme viacerí do kopy a spíše sa žaloba ?!
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

Ak by sme sa viacerí dali do kopy ľahšie by sa to riešilo. Aj kvôli poplatkom
0 0
maria anna maria anna

maria anna je offline (nepripojený) maria anna

prisla dalsia upomienka, ma niekto nieco nove?
0 0
mirkahod mirkahod

mirkahod je offline (nepripojený) mirkahod

Ak by k tomu došlo ja sa isto prídám tiež zatiaľ čakám čo sa bude diať!
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

hmmm..už len čakať či ich to neomrzí. Že majú na to žalúdok
0 0
adriankaka adriankaka

adriankaka je offline (nepripojený) adriankaka

Ahojte,som jedna z Vas,ktora naletela,ja som uz dostala list ze moju pohladavku davaju tretej firme,vymahacskej,bola som u pravnicky,ona povedala,ze len tak lahko nemoze nejaka firma na slovensku vymahat bez slov.sudu,mam pockat a ak by niekto taky prisiel,ona to bude riesit na Slovensku na sude a udajne nemaju sancu vyhrat s tym zdrapom papiera,co beru oni ako zavaznu nasu objednavku,taze cakajme a informujme sa mezdi sebou a spolu postupujme aj pravne ak bude treba.Napiste ak ste niekto dostali to co aj ja.Dakujem.
0 0
Lucia18.06 Lucia18.06

Lucia18.06 je offline (nepripojený) Lucia18.06

mne to prišlo ešte na jeseň. A odvtedy aj nejaké upomienky o nezaplatení.
0 0
maria anna maria anna

maria anna je offline (nepripojený) maria anna

uz je to tu opat, chvilu dali pokoj a znova hodili dalsiu postu do schranky, uz zase nedaju pokoj
0 0
maria anna maria anna

maria anna je offline (nepripojený) maria anna

napiste, ak niekto nejake kroky v tomto podnikol, pomohlo by to viacerym
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať