Zavrieť

Porady

Nepravidelný príjem

Dobrý deň, ja sa len toľko chcem opýtať pokiaľ má dohodár nepravidelný príjem a mzda mu v mesiaci január nebola vyplatená neuvádzam ho na mesačnom výkaze do SP vôbec? Vypĺňam výkaz poistného a príspevkov až v mesiaci, keď mal mzdu vyplatenú?
Softvér mi ho stále generuje ako pravidelný príjem, niečo nemám v poriadku s ním.
ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

evina274 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja sa len toľko chcem opýtať pokiaľ má dohodár nepravidelný príjem a mzda mu v mesiaci január nebola vyplatená neuvádzam ho na mesačnom výkaze do SP vôbec? Vypĺňam výkaz poistného a príspevkov až v mesiaci, keď mal mzdu vyplatenú?
Softvér mi ho stále generuje ako pravidelný príjem, niečo nemám v poriadku s ním.
ďakujem za odpoveď
dohoda je ukončená?
0 0
evina274 evina274

evina274 je offline (nepripojený) evina274

nie je ukončená dohoda
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

evina274 Pozri príspevok
nie je ukončená dohoda
do SP sa poistené z nepravidelného príjmu zasiela, poukazuje a vykazuje až po ukončení dohody.....
zráža sa iba daň vo forme preddavku a ZP....
0 0
evina274 evina274

evina274 je offline (nepripojený) evina274

dakujem pekne
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

a nezraza sa ani odvod do socialky. A tu mam otazku ze za januar ako to riesite. Ponizite zamestnancovi cisty prijem o (v mojom prípade poberatel invalidneho dochodku) 7 % ?
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Mila123 Pozri príspevok
do SP sa poistené z nepravidelného príjmu zasiela, poukazuje a vykazuje až po ukončení dohody.....
zráža sa iba daň vo forme preddavku a ZP....
a okrem toho je to postavene na hlavu ze uverujeme socialnu poistovnu az do skoncenia dohody. Stale sa stazuju ze socialka nema peniaze.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
aladin Pozri príspevok
a okrem toho je to postavene na hlavu ze uverujeme socialnu poistovnu az do skoncenia dohody. Stale sa stazuju ze socialka nema peniaze.
My ju neúverujeme, pretože jej nič neodvádzame, to ona skôr úveruje nás ...
Už som to písala inde, že si je to dosť krátkozraké: z nepravidelných dohôd sa neplatia odvody priebežne, ale až po ukončení právneho vzťahu - ak to nebude z čoho zraziť, to bude zaujímavé!
1 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ano tak som to myslel ale inak som to pisal, diky za opravu
0 0
evina274 evina274

evina274 je offline (nepripojený) evina274

Podaktorý hovoria, že sa zráža ZP. Lenže aj odvody do ZP sa zrážajú iba v mesiaci, keď je mzda vyplatená a takisto sa vtedy aj prihlasuje o odhlasuje na jeden deň k poslednému dňu v mesiaci, či sa mýlim? predsa ani odvody do ZP nie je z čoho zraziť keď nie je mzda. Keď bude mzda vyplatená tak sa zráža 7percent do SP,daň a ZP.
A ešte jedna otázka. Výkaz do SP sa posiela iba po ukončení dohody s tým, že sa rozpočíta mzda na celé obdobie kedy trvala dohoda alebo aj v mesiaci v ktorom bola dohoda vyplatená?
Ďakujem pekne
0 0
evina274 evina274

evina274 je offline (nepripojený) evina274

Podaktorý hovoria, že sa zráža ZP. Lenže aj odvody do ZP sa zrážajú iba v mesiaci, keď je mzda vyplatená a takisto sa vtedy aj prihlasuje o odhlasuje na jeden deň k poslednému dňu v mesiaci, či sa mýlim? predsa ani odvody do ZP nie je z čoho zraziť keď nie je mzda. Keď bude mzda vyplatená tak sa zráža 7percent do SP,daň a ZP.
A ešte jedna otázka. Výkaz do SP sa posiela iba po ukončení dohody s tým, že sa rozpočíta mzda na celé obdobie kedy trvala dohoda alebo aj v mesiaci v ktorom bola dohoda vyplatená? pýtam sa ešte raz pre istotu i keď to tu už bolo citované
Ďakujem pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ZP sa zráža pri vyplatení odmeny z dohody
SP sa zrazí /zaplatí až pri skončení dohody, bez ohľadu na to, či bola v tom mesiaci vypaltená odmena.
Čiže :
- ak je vyplatená odmena a dohoda nekončí - zrazí sa ZP, nezrazí sa SP
- ak je vypaltená odmena a dohoda skončila - zrazí sa ZP, zrazí sa SP z celého príjmu za celú dobu trvania dohody,
- ak nie je vyplatená odmena a dohoda končí - ZP sa neplatí, platí sa SP z celého príjmu za celú dobu trvania dohody.
Pri skončení dohody sa odmen rozpočíta na celú dobu trvania dohody od 1.1.2013 a uvedie sa to do Výkazu poistného.
9 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
ja mám pobobný prípad ako Evina 274 - dohodárov s nepravidelným príjmom. Títo dohodári v januári síce pracovali, aj som ich prihlásila do ZP na dni kedy pracovali, ale keďže sa im odmena vyplatí až po skončení DoVP - nemajú v januári žiadny príjem. Neviem, ako sa uvádza na mesačnom výkaze platiteľa - uvádzam tam dohodárov takto: počet dní poistenia = počet dní, na ktoré boli prihlásení, VZ = 0 ??? Alebo ich netreba uvádzať?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

romy16 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja mám pobobný prípad ako Evina 274 - dohodárov s nepravidelným príjmom. Títo dohodári v januári síce pracovali, aj som ich prihlásila do ZP na dni kedy pracovali, ale keďže sa im odmena vyplatí až po skončení DoVP - nemajú v januári žiadny príjem. Neviem, ako sa uvádza na mesačnom výkaze platiteľa - uvádzam tam dohodárov takto: počet dní poistenia = počet dní, na ktoré boli prihlásení, VZ = 0 ??? Alebo ich netreba uvádzať?
máš to v poriadku.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jeden užitočný link

http://www.socpoist.sk/aktuality-doh...y/48411s54875c
4 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás o odpoveď, pretože čím viacej čítam, tým som viac z toho popletená:
1. prečo je výhodné zamestnať dohodára s nepravidelným príjmom? (Predpokladám, že kvôli odvodom - správne?)
2. ak zamestnáme dohodára napr. od 1.4. do 30.9.2013 na dohodu o PČ s nepravidelným príjmom, tak odvody do ZP sa platia za ten mesiac, v ktorom mu bola vyplatená odmena? A do SP až po ukončení dohody, t.j. v októbri 2013? A je to výhodné? Veď od apríla do septembra sa mu predsa niečo nazbiera, takže aj odvody nebudú najmenšie, či?
3. akým spôsobom by bolo čo najvýhodnejšie z hľadiska odvodov zamestnať dohodára?

Pekne Vás prosím o ujasnenie. Ďakujem.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Takže skúsim inak. Ktorý spôsob zamestnania na dohodu je z hľadiska platenia odvodov najvýhodnejší? (t.j. zamestnávateľ platí najmenšie odvody?) Podľa toho, čo študujem ide o dohodu s nepravidelným príjmom. Ale niekedy zdanie klame. Takže Vás pekne prosím, mám pravdu? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Takže skúsim inak. Ktorý spôsob zamestnania na dohodu je z hľadiska platenia odvodov najvýhodnejší? (t.j. zamestnávateľ platí najmenšie odvody?) Podľa toho, čo študujem ide o dohodu s nepravidelným príjmom. Ale niekedy zdanie klame. Takže Vás pekne prosím, mám pravdu? Ďakujem.
najvýhodnejší dohodár je poberateľ dôchodkov, tomu sa zráža iba starobné .....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mila123 Pozri príspevok
najvýhodnejší dohodár je poberateľ dôchodkov, tomu sa zráža iba starobné .....
No to je jasné, ale okrem dôchodcu je to dohodár s nepravidelným príjmom?

Je vlastne ten neprevidelný príjem výhodný? Vyzerá, že čo sa týka odvodov, tak áno, ale nebude v tom nejaký háčik? Napr. čo v prípade, ak sa dohoda s neprav. príjmom ukončí a nebude z čoho stiahnuť odvody do SP dohodárovi. z poslednej odmeny. Čo v takom prípade? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
No to je jasné, ale okrem dôchodcu je to dohodár s nepravidelným príjmom?
áno, ale i študent denného štúdia
ale i zvyčajne žena na MD, nie RD
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Je vlastne ten neprevidelný príjem výhodný? Vyzerá, že čo sa týka odvodov, tak áno, ale nebude v tom nejaký háčik? Napr. čo v prípade, ak sa dohoda s neprav. príjmom ukončí a nebude z čoho stiahnuť odvody do SP dohodárovi. z poslednej odmeny. Čo v takom prípade? Ďakujem.

Mila prosím Ťa, na toto mi nevieš dať odpoveď? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať