Zavrieť

Porady

nova kupelna

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kedze o 2 mesiace by sme sa chceli pustit do uplnej rekonstrukcie kupelne,chcem vas poprosit o nejake dobre stranky,napady,skusenosti co je dobre,comu sa vyhnut...vsetko co sa tyka kupelni,najlepsie dake obrazkpve inspiracie.
predstvu sice mame,co by kde mohlo byt,ale ako by to malo vyzerat nevieme-dnes je velmi vela novych trendov....uvitam vsetko.
taktiez ma zaujima nejaky material s ktorym sa da pracovat v kupelni na znizenie plafonu-aby to neplesnelo.


nasa priblizna predstava je asi taka ze:
na jednej strane by mala byt mensia vana,hned pri nej sprchovaci kut-ale nie hotovy,murovany a preskleny,tak aby to na seba nadväzovalo.
na protilahlej stene by mali byt dve umyvadla,v ramci ktorych budu spodne policky,vrchne policky budu so zrkadlami.
bidet vynechame,vyriesime to sprskou vo WC.
Usporiadat
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Akurát včera som bola v Siko-kúpeľne,tiež ma to čaká.Prerábam už druhú kúpeľňu a majú tam porobené kóje (veľmi pekné),pofotila som si .Vzala som si katalóg a už mám aj nákres.Ja to budem riešiť malou vaňou (105x70) so zástenou,ktorú využijem aj na sprchovanie,lebo potrebujem tam dať aj práčku.Inak sprchovací kút nestavajte až pod plafón,nech tam prúdi vzduch.Tá mini vaňa je smaltovaná,ja už akrylátovú nechcem.Je málo stabilná a zástena zožltla (asi iný materiál) a vyzerá to hrozne.http://www.vtpshop.cz/vany-c96/jika-...0-000-1-i2476/
Bidetu sa nevzdám,ta sprška ku WC je veľmi nepraktická (pre mňa).Osadí sa to buď zľava alebo sprava a ja mávam problémy s ramenami a už mám problém.
Naposledy upravil Peggynka : 09.04.13 at 09:29
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

My keď sme robili kúpelne, prešli sme pár stavebnín a kúpeľnových štúdií, všade sme pobrali katalógy, keď nás niečo zaujalo, hneď sme si to nafotili a obklad sme vyberali tam, kde robili aj grafický návrh.....priamo pred nami to kreslili a my už sme si podľa tohto nákresu vedeli povedať, čo chceme kde a a mali sme aspoň akú takú predstavu, ako to bude vyzerať....
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my to nebudeme robit s firmou,takze preto potrebujeme napady.spravia nam to muzovi kolegovia,ktori to robia,len nie oficialne-nebudeme to moct reklamovat.dufam ze to nedopadne ako so slovenskym kurenim.....
ale snad rakusaci budu v tomto doslednejsi-robili uz skoro vsetkym kolegom kupelne a vsetci su spokojni....
tie Siko kupelky som prestudovala-su uzasne,nasla som tam uz aj dake inspiracie.

co sa tyka tej sprsky,neviem si to predstavit,ale ked chcem dve umyadla,bidet sa mi uz nevojde...
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Veď normálne do toho sadneš ako do vane.Kolegyňa mi rozprávala,ako prerábali kúpelňu v paneláku a nakoniec zistila,že nemá v byte kde postaviť vedro,aby si napustila vodu.V kuchyni jej nevošlo,v kúpelni do umývadla tiež nie a odborníci jej do sprchovacieho kúta osadili batériu bez ramena.A tak si prelievala 10 l vody z hrnca do vedra.Také "maličkosti".
Naposledy upravil Peggynka : 09.04.13 at 19:32
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aha,no ved dobre,ale to potom na sedenie mi postaci aj taky vanickovy sprchovy kut.ja chcem ale klasicku dobru vanu.aj ked ju vyuzivam malo,predsalen niekedy je to super natiahnut sa do vody .nayse aj pri mnohych kurach a alternativnych liecbách su kupele, a ja tam aj namacam pradlo....tak to by mi chybala.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak nejak?
526635_4187430653695_344738909_n.jpg  
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Tu si ukladám rozmiestnenie:
http://majster.ponuka.net/navrh_kupelne.html
A nedá sa to vytlačiť,aj keď tam je ponuka,vyjde mi z tlačiarne len poloprázdny papier (ale možno je na vine moja nevedomosť).
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
https://www.google.sk/search?q=prer%...w=1366&bih=587
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


trošku plytká, ale kúzelná
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

220870 Pozri príspevok
Tak nejak?
naaaa ale vsak to by som nevedela ci sa kupem alebo uz rovno varim....
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Osky, keďže nemáš skúsenosti v prvom rade obehaj zopár kúpelňových štúdií, pober katalógy. Urobíš si aký taký prehľad. Rátaj však s tým, že budeš mať z toho hlavu ako melón a zožerie to kopec času.
Robil som kúpelne a zo skúseností Ti môžem povedať, že keď už budeš mať tento základný prehľad, tak najlepšie urobíš, ak si dáš urobiť návrh v štúdiu. Budeš už vedieť, čo asi chceš a tam tomu dajú finálnu podobu aj s vizualizáciou.
Laik si to nedokáže zosumarizovať a potom z toho vznikne taký mačkopes, kde ako to už niekto uviedol ani vedro nemáš kde položiť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

http://bydleni.idnes.cz/koupelna.aspx
1 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Tiež sme prerábali kúpelne v dome a každému doporučujem urobiť podlahové kúrenie. Je to v kúpelni úžasná vec. Ak mám povedať veci, ktoré by som teraz zmenila a na čo si treba dať pozor sú tie baterie o ktorých už niekto písal a ešte mám jedno štvorcové umývadlo, ktoré nemá vôbec dobrý spád, voda zostáva v rohoch, pri kúpe by ma to vôbec nebolo napadlo, že niekto takéto niečo môže vymyslieť.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
U týchto návrhov na internete je problém s tým,že sa tie zriaďovacie predmety neukladajú do priestoru aj s požiadavkami na ergonómiu.Napr. WC by malo byť ako štvorec (resp. obdĺžnik),kde by už bol aj s priestorom,ktorý ja potrebný aj okolo WC misy.Dám si tam umývadielko 45cm,ale potrebujem rozmer 80 cm,aby som ho mohla pohodlne využívať.Ako napísal ferdosondo,už mám z toho hlavu ako melón.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

ilona Pozri príspevok
Ešte mám jedno štvorcové umývadlo, ktoré nemá vôbec dobrý spád, voda zostáva v rohoch, pri kúpe by ma to vôbec nebolo napadlo, že niekto takéto niečo môže vymyslieť.
Skôr by som to videl na zlé osadenie umývadla. Je vo vodováhe?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

v starej kupelni mame tiez umyvadlo tak blbo osdene,ze spad ma smerom k stene-cize od nas.
normalne velke zavesne,ziadne stvorcove.a tiez je pri stene vecne kupalisko.....hruza vecna.

ja si vsetko sama nakreslim ako chcem,nasla som uz vela inspiracii ale mozete este pridavat,obrazkov nikdy nie je dost.
chceme ist pozriet do BA do Hornbachu na dake zariadenie,obklady a tak.co hovorite?oplati sa.ci radsej inam?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja som pomáhala synovi pri prestavbe bytu a zistila som, že je to veľký problém hlavne kvôli tomu, že je veľmi veľa pekných vecí
Veľmi veľa rôznych obchodov sme pobehali, kupovali sme vo viacerých predajniach. Hlavne kúpeľňa sa nám veľmi pekne podarila. Ale to išlo o malé priestory v dvojizbovom panelovom byte. My sme dlažbu a obkladačky kupovali práve v Hornbachu.
Ale možno by stálo za to ísť sa pozrieť do
http://www.merkurymarket.sk/merkury-...erkury-design/ .
Ja som pôvodne vôbec nechcela ísť do Merkury Marketu, lebo som mala predsudky, že hlavne poľské výrobky a tak.... Ale keď sme boli práve v merkury-design, tak som bola prekvapená, že tam majú kvalitné výrobky rôznych renomovaných firiem. My sme už skoro všetko mali kúpené, keď sme tam prišli a myslím, že sme tam len batérie a sprchu kúpili.
Aj už spomínané Siko je dobré.
1 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ferdosondo Pozri príspevok
Skôr by som to videl na zlé osadenie umývadla. Je vo vodováhe?
​Vo vodováhe je, ono to zostáva vo všetkých 4 kútoch umývadla. Preto som to napísala, aby si dali na to pozor, lebo je pekné, zo skrinkou a pri kúpe by ma to vôbec nebolo napadlo.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Určite by som to mohla, bolo to kupované v Siku, len sú dve vedľa seba, presne tam pasujú a nevadí to až tak veľmi, lebo máme aj druhú kúpelňu a táto sa využíva menej, len keď nás je viac doma. No a ďalší dôvod je, že sa mi nechce, lebo sme prerábali 10 mesiacov a som rada že je už v dome poriadok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať