Zavrieť

Porady

Šmejdi

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

chcem poprosiť o radu. Dnes sa psychicky chorá sestra zúčastnila predvádzacej akcie. Pozvánku dostala na zabíjačkové hody. Po nastúpení do autobusu kde ich pozbierali z 3 okresov sa odviezli do Sačurova, niekde do kultúrneho domu a tam im predvádzali hrnce, indukčnú platňu mixér a toto všetko vyhrala aj moja chorá sestra a zakúpila si od nich hrnce a neviem čo ešte.
Samozrejme od nej zobrali OP a vypísali jej zmluvu, že bude platiť 24 mesiacov po 50 eur.
Nakoniec jej nedali nič nakoľko jej povedali, že má nízky dôchodok 210,- eur a teda, že nevedia či jej dajú na splátky a že sa jej ozvú. Prišla domov s tým, že nemá nič akurát tak podpísala zmluvu, nedali jej ani žiadnu kópiu. Čo sa s tým dá robiť? Chceli by sme predísť stratám.
Treba počkať či sa neozvú napr. do štvrtka, alebo to ísť nahlásiť na políciu ?

Za rady ďakujem
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Sestra je zbavena sposobilosti na pravne ukony?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Jej psychický stav je v tomto prípade len okrajový, skôr sa mi jedná o to čo sa s tým dá robiť, nakoľko nemá žiadnu kópiu toho čo podpísala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Počkajte do štvrtka. Veď píšeš, že jej nakoniec nedali nič lebo zistili, že má nízky dôchodok. Možno nakoniec z toho fakt nič nebude.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Treba na nich poslať políciu.Podať podnet na neznámeho páchatela.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Keď sa vo štvrtok neozvú, zavolajte do Sačurova na úrad, tam určite budú vedieť niečo o firme, veď si musela prenajať priestory a tak...
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

220870 Pozri príspevok
Treba na nich poslať políciu.Podať podnet na neznámeho páchatela.
Presne tak, nie je možné, že ak niekto niečo podpíše, nedostane tiež zmluvu. Obe strany predsa majú zmluvu obdržať. Treba podať trestné oznámenie za podvod skôr, kým príde exekútor. Ako Tweety píše, informovať sa na úrad, či nevedia niečo o firme, prípadne dostala predsa nejakú pozvánku, kde by malo byť uvedené, kto a za akým účelom akciu organizuje.
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už iba to je nepríjemné, že majú od nej všetky údaje aj s rodným číslom. Ja by som mala práve z tohto obavy v budúcnosti.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

veď práve preto zvažujem políciu
telefón na nich som nezistila
dostala od nich pozvánku na zabíjačkové hody , ešte že aspoň na to si spomenula.
Naposledy upravil Anik : 02.05.13 at 17:08
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

uplne suhlasim s nazvom temy "smejdi"....ja osobne robim taky bordel ked sa dozviem ze niekto z blizkej rodiny co len si letak precital ze uz sa nikto neodvazi na nejaku predvadzaciu akciu co i len pomysliet....podla mojho je najlepsie si davat pozor na blizkych ale ono to niekedy nefunguje...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hajzli najväčšieho zrna ..nemám slov nato ... premieľa sa to všade v telke v tlači... a toto... normálne bez akéhokoľvek strachu postihu ....neštítia sa ničoho...drzosť maximálna...fuj
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
vulxy Pozri príspevok
uplne suhlasim s nazvom temy "smejdi"....ja osobne robim taky bordel ked sa dozviem ze niekto z blizkej rodiny co len si letak precital ze uz sa nikto neodvazi na nejaku predvadzaciu akciu co i len pomysliet....podla mojho je najlepsie si davat pozor na blizkych ale ono to niekedy nefunguje...
Plne s Tebou súhlasím vulxy,

stretla som susedku a tá sa mi pochválila, že ide na prezentáciu - hrncov. Upozornila som ju, aby si dala pozor, nech na prezentácii nič neobjednáva a hlavne nepodpisuje.
No čo myslíte, ako to dopadlo?
Ešte večer, keď sa jej cestou v hlave rozležalo, že hrniec za 1000,00 € je predsa len príliš drahý,prišla ku mne, aby som jej zrušila zmluvu, že sa to v ten večer ešte dá zrušiť. No , možno by sa dalo, keby fungovali čísla uvedené na zmluve a kde kade na letákoch.
My ľudia sme nepoučiteľní.

K téme : ja by som tú spoločnosť oznámila na polícii.
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ivka70 Pozri príspevok
Sestra je zbavena sposobilosti na pravne ukony?
Nieje zbavená sposobilosti ,ale je z okresu VV a odtial ani krava neni dobra.a to si možem dovoliť tvrdiť nakoľko mám 10r. skúsenosť.
Naposledy upravil pivko : 30.04.13 at 19:07
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

treba pozriet zakon 108/2000 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji

§ 7
Povinnosti predávajúceho

(1) Pri podomovom predaji je predávajúci povinný okrem všeobecných podmienok predaja13) a podmienok prevádzkovania živnosti14) splniť tieto povinnosti:
a) preukázať spotrebiteľovi a iným oprávneným osobám (§ 14 ods. 1), ak si to vyžiadajú,
1. svoju totožnosť, trvalý pobyt a živnostenské oprávnenie, ak podomový predaj vykonáva fyzická osoba15) vo vlastnom mene a na vlastný účet; živnostenské oprávnenie nie je povinná preukázať fyzická osoba, ktorá predáva spotrebiteľovi rastlinné a živočíšne výrobky z vlastnej drobnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo lesné plodiny,
2. obchodné meno a sídlo, ak podomový predaj vykonáva právnická osoba16) prostredníctvom svojho zamestnanca, sprostredkovateľa alebo tretej osoby, ktoré vystupujú v jej mene,
b) splniť informačnú povinnosť o predávanom tovare podľa osobitného zákona,17)
c) písomne informovať spotrebiteľa o tom, kde a akým spôsobom môže spotrebiteľ reklamovať vady tovaru alebo poskytnutej služby,
d) písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.

(2) Lehota na odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1 písm. d) je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.

(3) O predaji tovaru alebo o poskytnutí služby je predávajúci povinný spotrebiteľovi vydať doklad, v ktorom uvedie druh tovaru alebo poskytnutej služby, ich cenu,18) obchodné meno a sídlo, ak podomový predaj vykonáva právnická osoba, alebo meno a trvalý pobyt, ak podomový predaj vykonáva fyzická osoba, a dátum prevzatia tovaru alebo poskytnutia služby. Za taký doklad sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou.19)


cize, pokial tovar este nie je prevzaty ... zajst za pravnikom a osetrit prevzatie tovaru a nasledne odstupenie od zmluvy a vratenie tovaru
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
A to čo má byť? Košičania majú patent na rozum? Koľko je rodených Košičanov v KE?...Myslel som, že si už vyrástol z týchto mladíckych invektív a Anik nie je z VV ani VT /po novom/ ale z MI, ktoré podľa mňa vypadlo zo zadku KE...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aj moja dementná svokra bola na takej seanse , že ona nič nekupi a zrazu hrnce za 2.000 Evri , ešte že tá firma z Preśova bola spoľahlivá a dalo sa to vrátiť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pivko Pozri príspevok
Aj moja dementná svokra bola na takej seanse , že ona nič nekupi a zrazu hrnce za 2.000 Evri , ešte že tá firma z Preśova bola spoľahlivá a dalo sa to vrátiť.
.....skoro....
ona pravidelne nakupuje tieto pixloviny ...špeci nože + zadarmo predpotopný odšťavovač.....naposledy nejakú sondu s nejakým špeci svetlom čo sa strká do nosa a samozrejme že je to skoro všetky choroby za iba 500e.....
​neviem ako títo ľudia podľahnú... či sa ulakomia akože na ten obed či načo ich to lákajú a potom majú z toho zatemnenú myslel, ako keby im niečo namiešali do toho jedla, alebo sú fakt mešuge
1 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

oni ti "predajcovia zazracnych paplonov a hrncov" maju nos na ludi....vedia koho oebu a aj oebu...su na to skoleny ....ja by som bol zvedavy co by predaly v takej tretotriednej pivarni....asi by odisly s monoklom a bez zubu....totalne ich neznasam a osobne by som aj zakonom zakazal ( a to som dost anarchista)takyto predaj......
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

priatelia teraz sa už porúčam, lebo nevládzam už pozerať do PC ďakujem za Vaše názory a dobre mienené rady a uvítam aj ďalšiu diskusiu
zatiaľ ďakujem a budem Vás aj priebežne informovať čo sa bude diať ďalej
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Anik Pozri príspevok
priatelia teraz sa už porúčam, lebo nevládzam už pozerať do PC ďakujem za Vaše názory a dobre mienené rady a uvítam aj ďalšiu diskusiu
zatiaľ ďakujem a budem Vás aj priebežne informovať čo sa bude diať ďalej
Máš môj obdiv, že si nereagovala na niektoré príspevky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať