Zavrieť

Porady

Šmejdi

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

chcem poprosiť o radu. Dnes sa psychicky chorá sestra zúčastnila predvádzacej akcie. Pozvánku dostala na zabíjačkové hody. Po nastúpení do autobusu kde ich pozbierali z 3 okresov sa odviezli do Sačurova, niekde do kultúrneho domu a tam im predvádzali hrnce, indukčnú platňu mixér a toto všetko vyhrala aj moja chorá sestra a zakúpila si od nich hrnce a neviem čo ešte.
Samozrejme od nej zobrali OP a vypísali jej zmluvu, že bude platiť 24 mesiacov po 50 eur.
Nakoniec jej nedali nič nakoľko jej povedali, že má nízky dôchodok 210,- eur a teda, že nevedia či jej dajú na splátky a že sa jej ozvú. Prišla domov s tým, že nemá nič akurát tak podpísala zmluvu, nedali jej ani žiadnu kópiu. Čo sa s tým dá robiť? Chceli by sme predísť stratám.
Treba počkať či sa neozvú napr. do štvrtka, alebo to ísť nahlásiť na políciu ?

Za rady ďakujem
Usporiadat
aldora aldora

aldora je offline (nepripojený) aldora

Ahojte, asi našli šmejdi nový spôsob... Telefonicky sa ohlásia, ako pracovníci konkrétnej zdravotnej poiťovne v ktorej je starší človek poistený, vzbudia dôveru, zistia či s niekym býva, kto by mohol zasiahnuť, zistia či ich neohrozí pes, poľutujú, a dohodnú návštevu, kde nezabudnú prízvukovať starým ľudom, že ich navšívi vysokoškolsky vzdelaný pán aj s manželkou, ktorý si chce s nimi pohovoriť, naša 72- ročná babi dostala prísny zákaz niekoho vpustiť a tak napriek presviedčaniu návštevy pri bráne, že hovorili s dcérou aj synom, museli odísť s dlhým nosom.... Ale aj tak sme stále v strehu... Kým sme dospeli do tohoto štádia , stálo to neskutočne námahy... Keď mi ju raz jeden šmejd zamkol v aute aby podpísala... Škoda hovoriť... Skutočne iba sledovať a chrániť svojich blízkych a vysvetľovať že svet už dávno nie je o dôvere...
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A Jánošíka v 1713 za rebro zavesili na príkaz súdnej moci. Čo tak inšpirovať sa minulosťou ... Ale, ktorí ... ktorých by mala inšpirácia zasiahnuť, ako blesk ...

Nebolo by lepšie to nazvať, Safari? Na Slovensku ... veď sa tu zverom, zverine, zvieratám darí, či nie?
Naposledy upravil sito : 01.08.13 at 20:31
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

sito
A Jánošíka v 1713 za rebro zavesili na príkaz súdnej moci. Čo tak inšpirovať sa minulosťou ... Ale, ktorí ... ktorých by mala inšpirácia zasiahnuť, ako blesk ...

Nebolo by lepšie to nazvať, Safari? Na Slovensku ... veď sa tu zverom, zverine, zvieratám darí, či nie?
Len koho za rebro zavesiť napr. u nás. Predsedkyňa dôchodcov dá vyhlásiť a zvolá všetkých dôchodcov na takúto akciu, lebo šmejdi jej dajú za každého dôchodcu 1€. A ona zhrabne peniaze, aby mali dôchodcovia na posedenie na chľast. Ale že títo šmejdi oblbujú ľudí a núkajú im blbosti, to ju nezaujíma.
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zdenka.

Nie, to nie! Za rebro, nie!!! Ale, ak má nohy, treba ju nakopať! A je úplne jedno, či od predku, a či od zadku do zadku, toľkí, aby dostala aspoň 1 000 €, zarobila si ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://www.aktuality.sk/clanok/23397...o-spolocnosti/ tak pozor na tieto firmy Len škoda že túto tému asi nečítajú tí, komu je to najviac adresované - dôchodcovia a tí ktorí majú záľubu chodiť na takéto akcie
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

wagner
http://www.aktuality.sk/clanok/23397...o-spolocnosti/ tak pozor na tieto firmy Len škoda že túto tému asi nečítajú tí, komu je to najviac adresované - dôchodcovia a tí ktorí majú záľubu chodiť na takéto akcie
Ale čo by nečítali! Ale kým sami neskúsia, neuveria. Vieš ako sa hovorí, len na vlastných chybách sa poučíš. Ak poznáš v okolí niekoho, kto sa takýchto akcií zúčastňuje, tak uvidiš pomaly tú fanatickosť ísť......lebo je tam niečo "zadarmo" alebo "dostanem darček"! U niektorých je to ako gamblerstvo (musím ísť, čo ak náhodou....!) - čo ja považujem za chorobu a preto treba urobiť všetko preto, aby sa "Šmejdom" tresklo po rukách! No a samozrejme dozrieť na svojich blízkych, ktorí majú podobné sklony. Ale viem, že ťažko ich ustrážiť, keď nie je človek pri nich 24 hod. denne. Pokušenie je pokušenie. Starí ľudia žili v inej dobe a veľmi ťažko sa niektorým verí, žeby tento svet mohol byť tak krutý. Bohužiaľ, stále ich musíme o tom presviedčať.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Máš pravdu, poznám aj od nás jednu a to nie je taká stará, má možno 63 rokov. Zadlžená je už roky, všetko pokúpila, lebo sa jej to hodí(podľa mňa len na vyhodenie, lebo nič z toho jej nefunguje)Stále si požičiava peniaze, ale nikto jej nepožičia lebo vedia že nemá z čoho vrátiť
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

wagner
http://www.aktuality.sk/clanok/23397...o-spolocnosti/ tak pozor na tieto firmy Len škoda že túto tému asi nečítajú tí, komu je to najviac adresované - dôchodcovia a tí ktorí majú záľubu chodiť na takéto akcie
Zábavné čítanie. Prečítal som si celú tému a najviac ma pobavili príspevky v ktorých si robíte starosť o tých dôchodcov.
Ale nejde mi do hlavy, prečo si z nich (cudzích) robíte takú veľkú hlavu. Keby to bola vaša rodina nepoviem, ale aj tak. Asi by bolo lepšie, nenechávať ich napospas "nepriateľskému" svetu a vziať si ich k sebe. Ale to by bol zas problém starí kontra mladí.
-------------------------------------
Z celého mi vyplýva, že ta vaša starosť je skôr pokrytectvo a súčasne aj závisť šnejdom, ich ľahké a veľké zárobky.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
Zábavné čítanie. Prečítal som si celú tému a najviac ma pobavili príspevky v ktorých si robíte starosť o tých dôchodcov.
Ale nejde mi do hlavy, prečo si z nich (cudzích) robíte takú veľkú hlavu. Keby to bola vaša rodina nepoviem, ale aj tak. Asi by bolo lepšie, nenechávať ich napospas "nepriateľskému" svetu a vziať si ich k sebe. Ale to by bol zas problém starí kontra mladí.
-------------------------------------
Z celého mi vyplýva, že ta vaša starosť je skôr pokrytectvo a súčasne aj závisť šnejdom, ich ľahké a veľké zárobky.
Pre teba možno zábavné čítanie - no podstata je inde. Nám tu nejde ani tak o tých "cudzích" dôchodcov, ako o tých šmejdov - pretože raz (ani nevieš kedy a ako) - aj ty naletíš (možno si teraz v duchu vravíš, že nie si taký *******, aby si naletel) - títo "podnikatelia" totiž využívajú aj to, že niektorí nestíhajú zachytiť vývoj - sú o krok pred nimi - a sladké reči (prípadne nátlak) ovládajú dokonale.

Tiež si vravím - čo je ma po nich, veď je to cudzí dôchodca a koľko sa o tom písalo. Ale aj ty raz budeš dôchodca a chtiac-nechtiac naletíš (chytíš sa na háčik a majú ťa).
Preto je dôležité takýchto šmejdov odhaľovať, zverejňovať a dostať ich tam, kam patria - za mreže - pretože sú to podvodníci.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.


A práve na to šmejdi stavili svoj kšeft. Tiež som to presne takto čítala z vyjadrenia jedného šmejda.
Keby sa deti viac zaujímali o svojich seniorov, možno by ich nebolo až tak veľa. Ale ak sú sami, smutní, tak jednoducho idú po tom, čo im ponúkajú iní.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ale ak sú sami, smutní, tak jednoducho idú po tom, čo im ponúkajú iní.

Čerta starého. Všetka logika končí ak zabadajú ZADARMO. Potom už nevidia vpravo, vľavo, ohluchnú... Jedine priviazať reťazou, ale to by ma súdili za obmedzovanie ľudských práv.
Inak krásny pohľad na tento tranz si pamätám zo Strýka Držgroša, ktorý ak začul cinkot peňazí, tak sa mu začali otáčať oči ako ny výhernom automate, zastavili sa na znaku dolárov a ešte to cinklo presne ako u výherného automatu.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
A práve na to šmejdi stavili svoj kšeft. Tiež som to presne takto čítala z vyjadrenia jedného šmejda.
Keby sa deti viac zaujímali o svojich seniorov, možno by ich nebolo až tak veľa. Ale ak sú sami, smutní, tak jednoducho idú po tom, čo im ponúkajú iní.
Môžeš sa aj na hlavu postaviť , keď si raz senior postaví hlavu ...
Poznám z vlastnej skúsenosti , presnejšie povedané - jednalo sa o moju svokru .
Konkrétne ???
Nuž , šturila love do BMG - FRUNImu , ktorého sme s manželkou poznali osobne .
Nedala si proste povedať , že je to proste HAJZEL ....

Tie letáčiky a či pozvánky na rôzne " výhodné " akcie mala vždy na stolíku a mudrovala a špekulovala ...
Svojím spôsobom bolo aj dobre , že zdravie jej nedovolilo ísť ...možno by sme dodnes splácali jej fantazmagórie ...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ako skončila babka v BMG?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
To je jasné, že nezblbne. Ako by aj mohla, veď už má za tým. Či nie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
Ako skončila babka v BMG?
...šak jasné z mojich viet .....či ???

Ako ???
Nuž ako 99,9 % vkladateľov ... trt dostali ...
To zvyšné percento sa ale nabalilo , bol im vyplatený vklad aj s úrokmi ...
Ak by nie , Fruni by už dávno mal nejakú " nehodu " ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Takže trt, nabalili sa na tom poriadne aj naši najvyšší, aj sám gašparko. Veď to mali povolené NBS, takže o všetkom sa muselo vedieť a aj vedelo dopredu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

jar88
lubko6394
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
To je jasné, že nezblbne. Ako by aj mohla, veď už má za tým. Či nie?
A zľavové portále sú čo.Davy ľudí sa navnadili,od počítača zarobím tisíce a šup,kopa zľavových portálov,50% zľava,azadarmo najlepšie a nikto z tých ľudí si neuvedomuje,že -
1-drobní podnikatelia ktorí si to nevedia zrátať krachnú
2-firmy krachnú,ale hlavne zamestnanci firiem poskytujúcich takú nehoráznu zľavu nebudú mať plat,pretože sa bude šetriť.
3-služby možno nedostanú.
No okrem týchto pijavíc musím spomenúť aj kopu registrov,obchodných registrov,merania tlaku a čo ja viem čo všetko dvíham v telefonoch a vážne som na nich zlá.Clovek nemôže pracovať,len telefony od šmejdov dvíha.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať