Zavrieť

Porady

Šmejdi

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

chcem poprosiť o radu. Dnes sa psychicky chorá sestra zúčastnila predvádzacej akcie. Pozvánku dostala na zabíjačkové hody. Po nastúpení do autobusu kde ich pozbierali z 3 okresov sa odviezli do Sačurova, niekde do kultúrneho domu a tam im predvádzali hrnce, indukčnú platňu mixér a toto všetko vyhrala aj moja chorá sestra a zakúpila si od nich hrnce a neviem čo ešte.
Samozrejme od nej zobrali OP a vypísali jej zmluvu, že bude platiť 24 mesiacov po 50 eur.
Nakoniec jej nedali nič nakoľko jej povedali, že má nízky dôchodok 210,- eur a teda, že nevedia či jej dajú na splátky a že sa jej ozvú. Prišla domov s tým, že nemá nič akurát tak podpísala zmluvu, nedali jej ani žiadnu kópiu. Čo sa s tým dá robiť? Chceli by sme predísť stratám.
Treba počkať či sa neozvú napr. do štvrtka, alebo to ísť nahlásiť na políciu ?

Za rady ďakujem
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

inak je okolo toho humbug ako keby to bola nejaká novinka..títo "šmejdi"..kedysi som ich zažila na rezortnej rekreácii a to je teda cca. 17 rokov dozadu.....išlo o nejakú špeci pánef....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

srska
kopretinka
srska
kopretinka
veď obed zadarmo........
to je motív?
plačú skoro každý deň v tn ako výhodne nakúpili a vykrikujú, že štát ich má chrániť. prd - nech sa najprv zamyslia sami nad sebou.
pre nich áno
idú na obed a nechajú sa odrbať min.o sedem kilečiek? no ale v tn nevyzerajú, že by boli úplní retardi
pri obede....nenápadko im tam púšťajú asi trocha rajského plynu...moja máti ked jej mali trhať zub a "chlípla" si plynu tiež povedala zubarnici "Magda móžeš aj dva"
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

na Slovensku sa používa rajský plyn?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lujza.j
inak je okolo toho humbug ako keby to bola nejaká novinka..títo "šmejdi"..kedysi som ich zažila na rezortnej rekreácii a to je teda cca. 17 rokov dozadu.....išlo o nejakú špeci pánef....
pánef sem, pánef tam - u nás je od včera hot téma "bitcoin". pani domácej som na úvod témy vravel, že tému mala hodiť do pľacu pred 4 rokmi a nie terazky, keď ho skopčáci odobrili a aj hospodárske noviny sa tak dozvedeli o digi mene
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://www.aktuality.sk/clanok/23481...ikach-smejdov/ - dúfam že to tu ešte nie je. Ak áno, napíšte, vymažem
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sváka Jana zastaví pocestný predávač:
"Sváko, nekúpite jablčné jadierka - zlepšujú funkciu mozgu až o tristo percent!"
"A koľkože stoja?"
"Desať deka päť evri."
Sváko Jano kúpi desaťdekový sáčoček, vycáluje päť evri, zahryzne do jedného jadierka a vtom sa tresne po čele:
"Ja sprostý, šak za tých päť evri som mohol mať skoro desať kilo jabĺk."
A predávač na to: "No vidíte, ako rýchlo to funguje, len jedno jadierko ste zjedli a hneď máte viacej rozumu!"
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska
kopretinka
veď obed zadarmo........
to je motív?
plačú skoro každý deň v tn ako výhodne nakúpili a vykrikujú, že štát ich má chrániť. prd - nech sa najprv zamyslia sami nad sebou.
Neboj že sa nezamyslia, keď prídu o nejaké to euro. Niekomu stačí o tom počuť a zamyslí sa a niekto musí prísť postupne o všetky peniaze a aj tak sa nepoučí. Výsledok je však rovnaký. Jeden aj druhý už žiadne peniažky nepustia. Jeden ich nepustí z rozumu a ten druhý preto, že už žiadne nemá. No a nakoniec sa aj hovorí, že tomu kto nevie s peniazmi narábať, do ruky nepatria.
Naposledy upravil jar88 : 25.08.13 at 01:33
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

S mnohými názormi vo vašich príspevkoch súhlasím (dokonca aj s „88-kou“, hoci aj tu vidím, že ostatní ste akosi už len „z princípu“ či „zo zásady“ proti nemu...) (a teraz budete možno aj proti mne...) – odovzdať len tak niekomu svoj občiansky preukaz alebo pas? Dnes už učíme deti, aby to nerobili, ale nás to neučili a našich rodičov už vôbec nie. Je to naozaj iná generácia a aj sama autorka Šmejdov hovorí o tom, že ani pre mladých nie je ľahké odolať premyslenému psychickému nátlaku na takýchto akciách.
Kúpiť niečo za tisíc eur kvôli darčeku za 5 eur? To je podľa mňa rovnaká „osobná hlúposť“ ako zadĺžiť sa kvôli vianočným darčekom alebo dovolenke, ktorú si zo svojho platu nemôžem dovoliť, a je úplne jedno, koľko má dotyčný „zadĺženec“ rokov.
Uvedomiť si, že som zodpovedná sama za seba a nikto ma nemôže prinútiť kúpiť si niečo, čo vlastne ani nechcem či nepotrebujem a nemám na to ani „zvyšné“ peniaze? Na jednej strane vrátiť pri pokladni v obchode tovar, ktorý je o 50 centov drahší, než sľubovala zľava v regáli, a potom zaplatiť 200 – 2000 eur za nejakú panvicu-vysávač-deku-hrnce-atď?
A vôbec – čo nie je v našich obchodoch predražené? Niektoré veci by som si za danú cenu nekúpila, ani keby som mala bez nich ostať do konca života, pretože mi za tú cenu nestoja – ale o tom rozhodujem ja, či si to kúpim alebo nie. A zľavy? Aký je problém predávať niečo za 200 eur a potom nad túto cenu napísať a preškrtnúť 500 eur – no, Slováčisko, nekúp to! (Ak niečo stálo 200 eur a teraz to ponúkajú za 100 – koľko je skutočná výrobná cena a koľko ide do kešene ani nie výrobcovi, ale obchodníkovi?)
No najviac zo srdca mi hovoríte tí, ktorí píšete o tom, že by sme sa mali – každý tým svojim – seniorom venovať viac, aby neboli odkázaní vypĺňať si dôchodcovský stereotyp rôznymi pochybnými aktivitami: prečo ich občas MY SAMI nezoberieme na výlet a na obed ZADARMO a prípadne im nedáme aj nejaký „darček“? Verím totiž tomu, že pre mnohých z nich je hlavným motívom predovšetkým spoločnosť druhých ľudí a možnosť porozprávať sa a spestriť si jednotvárne dni...
5 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

babka - ježibabka
babka - ježibabka
Neviem či to patrí práve sem. Včera som mohla byť o nejakú blbosť bohatšia a kopu peňazí ľahšia. Bola som v obchode a volala nejaká pani. Ako som tu už písala, manžel je po viacerých MP a nikde nechodí. Tak bol rád, že sa má s kým porozprávať. Zjednal si s paňou, že mu príde nejaký pán ZADARMO niečo odmerať (možno tlak, cukor, tuky - nevedel čo). Našťastie sa pán pred návštevou ohlásil, že máme vraj dohodnuté stretnutie. Po vyslovení názvu firmy som vedela, že je to jedna z tých, ktoré robievali takéto prezentačné zájazdy. Tak chudáka pána som zjazdila a bolo po meraní´zadarmo. Obyčajne pri rôznych telefonických ponukách bývam slušná a odmietnem slušným spôsobom. Jednoducho chlapec mal včera smolu. Tak mládež bacha už aj na telefóny pre seniorov. Zamknúť aj telefón.
Niektorí mladší, ktorí sa tu vyžívate v opisovaní sprostých, dementných, lakomých, pažravých a neviem akých dôchodcov. Mám pre Vás otázku: Čo je zač mladý chalan, ktorý vám napriek aj drzému odmietnutiu dokape domov a nehanbí sa týchto ľudí oblbovať. To, čo som napísala vyššie, malo totiž včera pokračovanie. Práve som vyšla na dvor, niekto zvoní. Volám: Idem. Za bránou fešný mladý, usmievavý pán. Mal na odeve nejakú vizitku, na dvor okuliare nenosím, tak som z asi metrovej vzdialenosti neprečítala, či tam mal meno alebo firmu. V ruke fascikel. Myslela som si, že je to podomový predajca elektriny (mám skúsenosti aj s takými). Tak sme pár sekúnd bez slova pozerali jeden na druhého ako teľce na nové vráta a nakoniec mu hovorím: O čo ide? Na to chalan: Máme stretnutie. Ja: Ano? A s kým? On: Ste pani XY? Ja? Áno. On: Kolegyňa povedala... Do mňa ako keby vletel nie obyčajný čert, ale sám Lucifer: Dajte mi všetci svatý pokoj . A treskla bránou (ona za to nemôže). To sa nehanbia? Ja, keby moji synovia sa takto živili, oblbovaním starých ľudí by som sa hanbila za nich. Dúfam, že chalan nebol z opačnej strany republiky a neminul veľa na benzín.
Čo je zač ten mladý oblbovač?
Jednoducho je to výtvor práve tej sprostej, dementnej, pažravej a hlavne pokryteckej časti populácie z minulého režimu. Sú to práve takí tí bezcharakterní, bez chrbtovej kosti, čo učili svoje deti ísť za každou výhodou trebárs aj do šéfovho zadku. Ísť do SZM a KSČ, či KSS, lebo sa budú mať lepšie. Jasné že len na úkor ostatných sa mohli mať lepšie a to oni stopercentne vedeli. Neboli takí z nevedomosti.
-------------------
Pekne si vystihla tú samozrejmú otázku "O čo ide?" To by malo byť ľuďom úplne normálne. Veď ako inak by som mal reagovať na takého votrelca, než otázkou, čo tu chce, čo tu hľadá, čo tak drzo otravuje, čo vlastne chce?
--------------------
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zimama
S mnohými názormi vo vašich príspevkoch súhlasím (dokonca aj s „88-kou“, hoci aj tu vidím, že ostatní ste akosi už len „z princípu“ či „zo zásady“ proti nemu...) (a teraz budete možno aj proti mne...) – odovzdať len tak niekomu svoj občiansky preukaz alebo pas? Dnes už učíme deti, aby to nerobili, ale nás to neučili a našich rodičov už vôbec nie. Je to naozaj iná generácia a aj sama autorka Šmejdov hovorí o tom, že ani pre mladých nie je ľahké odolať premyslenému psychickému nátlaku na takýchto akciách.
Kúpiť niečo za tisíc eur kvôli darčeku za 5 eur? To je podľa mňa rovnaká „osobná hlúposť“ ako zadĺžiť sa kvôli vianočným darčekom alebo dovolenke, ktorú si zo svojho platu nemôžem dovoliť, a je úplne jedno, koľko má dotyčný „zadĺženec“ rokov.
Uvedomiť si, že som zodpovedná sama za seba a nikto ma nemôže prinútiť kúpiť si niečo, čo vlastne ani nechcem či nepotrebujem a nemám na to ani „zvyšné“ peniaze? Na jednej strane vrátiť pri pokladni v obchode tovar, ktorý je o 50 centov drahší, než sľubovala zľava v regáli, a potom zaplatiť 200 – 2000 eur za nejakú panvicu-vysávač-deku-hrnce-atď?
A vôbec – čo nie je v našich obchodoch predražené? Niektoré veci by som si za danú cenu nekúpila, ani keby som mala bez nich ostať do konca života, pretože mi za tú cenu nestoja – ale o tom rozhodujem ja, či si to kúpim alebo nie. A zľavy? Aký je problém predávať niečo za 200 eur a potom nad túto cenu napísať a preškrtnúť 500 eur – no, Slováčisko, nekúp to! (Ak niečo stálo 200 eur a teraz to ponúkajú za 100 – koľko je skutočná výrobná cena a koľko ide do kešene ani nie výrobcovi, ale obchodníkovi?)
No najviac zo srdca mi hovoríte tí, ktorí píšete o tom, že by sme sa mali – každý tým svojim – seniorom venovať viac, aby neboli odkázaní vypĺňať si dôchodcovský stereotyp rôznymi pochybnými aktivitami: prečo ich občas MY SAMI nezoberieme na výlet a na obed ZADARMO a prípadne im nedáme aj nejaký „darček“? Verím totiž tomu, že pre mnohých z nich je hlavným motívom predovšetkým spoločnosť druhých ľudí a možnosť porozprávať sa a spestriť si jednotvárne dni...
Máš pravdu, že sú len z akéhosi princípu falošnej spolupatričnosti proti, ale v žiadnom prípade nie zo zásady. Oni totiž žiadne zásady nemajú.
No a to, aby sa venovali každý tým svojim "akože seniorom", to by si po nich chcela priveľa. Veď to by bolo vlastne proti ich princípom. Veď oni sú vychovávaní, ako ten náš Jurko (populárny buchač), že svokra je dobrá len studená a že od rodiny čo najďalej a podobne.
Čo sa majú čo starať o seniorov, veď oni si na nich povinne odvádzajú a tak nech sa stará štát a vláda, či dokonca obec, cez klub dôchodcov.
-----------------
Príklad zadubenosti a vychcanosti:
Práve minulý týždeň vyhlasovali v našom obecnom rozhlase, že klub dôchodcov pozýva občanov na dvojdňový výlet. Výlet cez Oravu s konečnou niekde v Poľsku. Jasné, že nezabudli spomenúť, že pre dôchodcov sú pripravené zľavy. Že by tie zľavy (predpokladám že pri nejakom nákupe) pripravil klub dôchodcov, či obecný úrad? Určite nie. Pripravil ich organizátor výletu (asi nejaký šmejd). Pritom klub dôchodcov nič neorganizuje, len ich pozýva cez obecný rozhlas.
Avšak v našich ľuďoch to vie vzbudiť dojem, že keď niečo vyhlási obecný rozhlas, vyhlasuje to vlastne obec a predpokladajú že aj organizuje. No a samozrejme, že keď ich pozýva klub dôchodcov, tak to sú predsa naší. Na nejakých šmejdov vôbec nepomyslia, lebo oni vlastne ani nemyslia. Oni sú podvedome v tom, že je to aktivita obce a klubu dôchodcov.
Viete niekto navrhnúť nejaký zákon, ktorý by také niečo vedel obmedziť? To má akože vedenie klubu dôchodcov "povinne" vedieť, že sa jedná o šmejdov? To má akože obec "povinne" vedieť, že nemá vyhlasovať niečo v obecnom rozhlase, lebo v obci žijú aj dementi a je to pre nich zavádzajúce vyhlásenie a tak má mať povinnosť sa od toho vyslovene dištancovať? To má vyhlásiť, že obec prostredníctvom svojho rozhlasu len vyhlasuje akciu na požiadanie súkromnou firmou, ktorá výlet organizuje? Trochu mi to pripomína vyhlásenie v TV, že program nieje vhodný pre deti do 12 rokov, alebo že dokonca zábery nie sú vhodné. To by mohli dať povinnosť aj TV šopom, že reklamný šot nieje vhodný pre seniorov, lebo ponúkaný tovar je predražený šmejd.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Veď oni sú vychovávaní, ako ten náš Jurko (populárny buchač), že svokra je dobrá len studená a že od rodiny čo najďalej a podobne.
Čo sa majú čo starať o seniorov, veď oni si na nich povinne odvádzajú a tak nech sa stará štát a vláda, či dokonca obec, cez klub dôchodcov.
Zadrbal si do mňa statočne ....ale to je už Tvoj údel , ktorý nazvem úbohosťou v celom kontexte príspevkov .

Tie moje vyjadrenia o svokre pochádzajú z tých vtipov o svokrách , ktoré sú písané životnými skúsenosťami a nie iba mojimi .
Vraví sa , že o mŕtvych len dobre , takže neporuším to riečenie ani ja . No ten kto ju poznal , ten vedel svoje ...
Nikdy som netvrdil ale , že si prajem nejak tú jej smrť .
Svokra zomrela minulý rok a poviem na úplnú rovinu - najviac si vydýchla , nadýchla a oddýchla moja manželka ....zároveň s ňou aj zvyšok rodiny , čiže aj ja a naše dcéry ....
Švagrovci prišli v podstate na rabovačku !

Nepoznáš pointu , nerieš radšej ........a je jedno , či sa jedná o moju výchovu , zásady alebo spolupatričnosť !!!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

V niektorých prípadoch medzi šmejdopredajcom a tzv ľudovým liečiteľom je veľmi tenká hranica so spoločným menovateľom oblbnúť a získať prašule.
Takže keď položí niekomu nemocnému otázku "chceš byť zdravý alebo nie?"
Dôchodcovi čo vie že jeho čas sa kráti otázku" chceš tu byť medzi svojimi dlhšie alebo nie?
Záleží ti na tvojich deťoch, vnukoch?Chceš aby si žili život lepšie ako ty? Každý zareaguje rovnako len nie každý naletí
Maser je na takéto akcie školený podstatne dlhšie ako si to objekt masáže dokáže uvedomiť. Raz som sa zúčastnil školenia masérov jednej americkej poisťovne tam nám presne nalinkovali čo máme hovoriť, ako sa správať ani o vetu viac.
A potom cieľová skupina vzhľadom na svoj vek už nie je mentálne vybavená aby robila spravodajských agentov alebo kozmonautov. A výsledok je zaručený, hodinu po školení si lapený objekt chytá hlavu a hovorí si "veď ja som to ani nechcel, LEN SOM CHCEL NIEKDE STRÁVIŤ ČAS :"
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

.......a to, že všetky tie úžasné, zázračné, liečivé a pod. veci kupujú v drvivej väčšine pre svoje milované detičky, ktoré na nich nemajú čas, na to ste zabudli všetci tí, ktorí píšete o "dementných a pažravých dôchodcoch - možno aj vašich rodičoch"....smutné
5 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
mareko
.......a to, že všetky tie úžasné, zázračné, liečivé a pod. veci kupujú v drvivej väčšine pre svoje milované detičky, ktoré na nich nemajú čas, na to ste zabudli všetci tí, ktorí píšete o "dementných a pažravých dôchodcoch - možno aj vašich rodičoch"....smutné
Mareko, pekne si to napísal. Dôchodcovia sú sami, nudia sa, veľa z nich je deťmi zabudnutých ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes došiel domov a pošta ma čakala ...
Medzi iným aj letáčik od UM Marketing, s.r.o.
Citujem :

" Ak budete mať šťastie , v najlepšom prípade počas troch rokov prevezmeme Vaše náklady za elektrickú energiu ! " *

Malými písmenami :
* Zlosovania sa zúčastnia len odpovede, kde budú všetky údaje čitateľne vyplnené .
Vymáhanie výhry právnou cestou je vylúčené .

Čitateľne vyplnené znamená všetky údaje ohľadom bydliska , telefónne číslo a dokonaca chcú aj rodnú cifru ...


He ...hneď zajtra bežím na poštu a I. triedou posielam ...
1 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Zimama
S mnohými názormi vo vašich príspevkoch súhlasím (dokonca aj s „88-kou“, hoci aj tu vidím, že ostatní ste akosi už len „z princípu“ či „zo zásady“ proti nemu...) (a teraz budete možno aj proti mne...) – odovzdať len tak niekomu svoj občiansky preukaz alebo pas? Dnes už učíme deti, aby to nerobili, ale nás to neučili a našich rodičov už vôbec nie. Je to naozaj iná generácia a aj sama autorka Šmejdov hovorí o tom, že ani pre mladých nie je ľahké odolať premyslenému psychickému nátlaku na takýchto akciách.
Kúpiť niečo za tisíc eur kvôli darčeku za 5 eur? To je podľa mňa rovnaká „osobná hlúposť“ ako zadĺžiť sa kvôli vianočným darčekom alebo dovolenke, ktorú si zo svojho platu nemôžem dovoliť, a je úplne jedno, koľko má dotyčný „zadĺženec“ rokov.
Uvedomiť si, že som zodpovedná sama za seba a nikto ma nemôže prinútiť kúpiť si niečo, čo vlastne ani nechcem či nepotrebujem a nemám na to ani „zvyšné“ peniaze? Na jednej strane vrátiť pri pokladni v obchode tovar, ktorý je o 50 centov drahší, než sľubovala zľava v regáli, a potom zaplatiť 200 – 2000 eur za nejakú panvicu-vysávač-deku-hrnce-atď?
A vôbec – čo nie je v našich obchodoch predražené? Niektoré veci by som si za danú cenu nekúpila, ani keby som mala bez nich ostať do konca života, pretože mi za tú cenu nestoja – ale o tom rozhodujem ja, či si to kúpim alebo nie. A zľavy? Aký je problém predávať niečo za 200 eur a potom nad túto cenu napísať a preškrtnúť 500 eur – no, Slováčisko, nekúp to! (Ak niečo stálo 200 eur a teraz to ponúkajú za 100 – koľko je skutočná výrobná cena a koľko ide do kešene ani nie výrobcovi, ale obchodníkovi?)
No najviac zo srdca mi hovoríte tí, ktorí píšete o tom, že by sme sa mali – každý tým svojim – seniorom venovať viac, aby neboli odkázaní vypĺňať si dôchodcovský stereotyp rôznymi pochybnými aktivitami: prečo ich občas MY SAMI nezoberieme na výlet a na obed ZADARMO a prípadne im nedáme aj nejaký „darček“? Verím totiž tomu, že pre mnohých z nich je hlavným motívom predovšetkým spoločnosť druhých ľudí a možnosť porozprávať sa a spestriť si jednotvárne dni...
Napríklad svokru (má 75 rokov) sme teraz v lete zobrali k Balatonu - v mladších rokoch tam ako rodina chodievali.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

hladám si zamestnanie, došla mi ponuka :

Popis pracovnej náplne a odmeňovanie k pozícii – Area manager

1.Pracovná náplň:
Area manager organizuje charitatívne kampane v našom mene s brigádnikmi (resp. dobrovoľníkmi). Charitatívny obraz si môžete pozrieť na www.nadacia.epadia.sk .Časť brigádnikov dodáme managerovi my, časť si zoženie sám prostredníctvom svojho okolia a oslovením stredných škôl (ako osloviť školy + podklady priblížime počas osobného stretnutia). Charitatívnou kampaňou rozumieme 2 dňovú akciu v trvaní 2-krát po 5 hodín t.j. dokopy 10hodín práce na 4 pokladničky. Manager musí teda na každú akciu zorganizovať 4 alebo 8 ľudí (podľa toho, či pracujú samostatne alebo vo dvojici – volí to manager). Všetky potrebné predmety ako tovar preukazy a pod. zabezpečíme my. Manager zodpovedá na priebeh dňa, dohliada na výkon brigádnikov a je im nápomocný. Výkon takejto akcie je na základe 4 ročnej štatistiky v priemere 350-450€ (závisí od rôznych faktorov, predovšetkým však od schopnosti managera). Manager nám počas dňa telefonicky hlási priebeh akcie a na konci akcie jej celkový výkon. Následne nám zašle vyzbieranú sumu zníženú o svoju províziu. Bližšie informácie ohľadom organizovania akcíí riešime pri osobnom stretnutí.

2.Odmeňovací systém:
Prvé dva mesiace je odmeňovanie plne závislé od výkonu managera t.j. provízne vo výške 40% z obratu ( t.j. cca 160€ za akciu). Po dvoch mesiacoch práce je časť príjmu fixná a časť variabilná. Manager si svoju províziu odráta ihneď z obratu t.j. frekvencia vyplácania je po každej akcii. Od managera požadujeme zorganizovať minimálne 5 akcií počas mesiaca t.j. 10 dní v mesiaci a tomu prináleží odmena cca 800€. Strop je neobmedzený t.j. pokiaľ manager zorganizuje viac akcíí jeho príjem stále rastie.

V prípade, že Vám práca vyhovuje nám obratom zašlite mail na nadacia@epadia.sk s predmetom ,,Osobný pohovor'' , ktorý bude obsahovať Vaše osobné údaje a dohodneme si s Vami termín osobného stretnutia kde rozhodnome o Vašom (ne)prijatí.

S pozdravom Ing. Kl*** **áková
office manager


čo myslíte, nepatrí do tejto témy ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať