Zavrieť

Porady

Šmejdi

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

chcem poprosiť o radu. Dnes sa psychicky chorá sestra zúčastnila predvádzacej akcie. Pozvánku dostala na zabíjačkové hody. Po nastúpení do autobusu kde ich pozbierali z 3 okresov sa odviezli do Sačurova, niekde do kultúrneho domu a tam im predvádzali hrnce, indukčnú platňu mixér a toto všetko vyhrala aj moja chorá sestra a zakúpila si od nich hrnce a neviem čo ešte.
Samozrejme od nej zobrali OP a vypísali jej zmluvu, že bude platiť 24 mesiacov po 50 eur.
Nakoniec jej nedali nič nakoľko jej povedali, že má nízky dôchodok 210,- eur a teda, že nevedia či jej dajú na splátky a že sa jej ozvú. Prišla domov s tým, že nemá nič akurát tak podpísala zmluvu, nedali jej ani žiadnu kópiu. Čo sa s tým dá robiť? Chceli by sme predísť stratám.
Treba počkať či sa neozvú napr. do štvrtka, alebo to ísť nahlásiť na políciu ?

Za rady ďakujem
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hehehe - "čávo" v šušťákoch nechodí - má on iné image. Píšem v REÁLE - tu ťa zotrie písmenkami.
Len rada - moc nevŕtaj, drž sa viac pri zemi - bo hlava z davu trčiaca - super terč.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Hehehe - "čávo" v šušťákoch nechodí - má on iné image. Píšem v REÁLE - tu ťa zotrie písmenkami.
Len rada - moc nevŕtaj, drž sa viac pri zemi - bo hlava z davu trčiaca - super terč.
V tvojich očiach určite. Tebe stačia písmenka, mne dobré myšlienky. No a od čáva som ešte žiadnu osobne nečítal.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Náááá vidíš - a od soboty bude benzín lacnejší - až o 1€cent na liter. SLÁVA! (Myslím to s iróniou - najmä keď máme 13-ty najdrahší benzín v EÚ).
No a čo budeš robiť, až ťa začnú oslovovať banky, že platiť rôzne bankové poplatky je somarina a že za peniaze sa všade inde platí úrok. Tiež sa budeš paprčiť a radšej platiť poplatok za vedenie účtu a dokonca aj za výber z bankomatu?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jar88

No ale takto emotívne a z kapricu veľa výhod nevyjednáš. Pri 50% výhode, je na mieste triezvosť a rozvaha.
Keby obchodníci mysleli a jednali tak hlúpo ako píšeš, benzín by stál 10 €/liter a krumple aspoň 5 €/kg.
Ani nie. 10 rokov som bol komusi verný a platil. Ak to vie oceniť až potom čo skočím na výhodnejšiu ponuku konkurencie tak je pre mňa jeho ocenenie neskoré. A jediný spôsob ako JA s ním môžem vybabrať je, že pôjdem preč a ON ma stratí. Takže nie toto pindanie na Nete, ale reálny odchod starého zákazníka s NIMI môže zamávať. 10 rokov na mňa svojim spôsobom kašlali a naraz som IM vzácny ak neodídem ? Túdle !!! Zmiznem. A teraz môžu čakať na SVOJU príležitosť ak po čase prídu s novou ponukou serióznou a lacnejšou.
K tým krumlom len toľko, že ma zarazilo, koľko sme ochotní platiť za ovocie/zeleninu. Konkrétne 18 Sk za kilo krumplí by ma na námestie v zime 89 nedostalo, ale nesťažujem si. Však ani babám po snívaní o princovi na bielom koni následná realita podľa všetkého neprekáža.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
kopretinka
mne začali chodiť ponuky z tmobilu až po prenesení čísla do O2....dovtedy o mne nevedeli,a to som tam bola min.10rokov u nich.raz som na jednu ženskú nakričala,potom konečne dali pokoj
Potvrdzujem, že je to tak. Obidvaja ( teda Orange a T-mobile ) volali až keď dostali žiadosť z O2. Oboch som odmietol s tým, že keď som už povel na prenos dal, tak ho meniť nebudem aj keby mi dali ešte o 50% výhodnejšiu ponuku. Na otázku prečo mi nevolali 10 rokov a neponúkli ako starému a vernému zákazníkovi výhodu zrovnateľnú ponuku ako konkurencia som odpoveď nedostal. Nenechať sa s nimi zviklať a prestúpiť ku konkurencii je jedinou cestou ako ich môžeme my malí dotlačiť k serióznosti. A musíme to robiť často a vždy keď je to pre NÁS čo len trochu výhodné.
Ale veď tu píšeš, že aj keby dali o 50% lepšiu ponuku.
A naviac, keď som sa už rozhodol (dal povel) nebudem brať slovo späť.
Tak ako? Pindať - nepindať?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou. Ty máš pocit, že nie si doblbnutý a pritom si ešte nedávno považoval rôzne bankové poplatky za normálne. Teda v prípade, že ich ešte stále nepovažuješ za nenormálne.
---------------------
Pritom je väčšinou ľudí podstatne viac blbostí považovaných za normálne.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jar88
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou.
....
Nie všetkých, nie všetci.
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Kvaka
jar88
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou.
....
Nie všetkých, nie všetci.
...palec hore , dievča, Prečo každý posudzuje ľudí podľa veku?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Aby sme sa vrátili trochu k téme. Som presvedčná, že ak by si to šmejdi nemohli dovoliť okrádať obyvateľstvo viac menej beztrestne a všetky kontrolné zložky či už polícia, ŠOI by konali na základe oznámení , kontroly z DÚ - veď na predaj nepoužívajú registračné pokladne, nedávajú faktúry a príjmové doklady, neodovzdajú akože zakúpený tovar a nikto voči tomu nezakročí , tak potom sa ničomu nečudujem, že si takto šafária. V niektorom z predošlých príspevkov sú napísané aj firmy, ktorých sa to týka ako môžu presť napr. daňovou kontrolou. Chlapci majú plné vrecká peňazí.
Takýto druh podnikania by mal byť zakázaný. Ak nie zakázaný tak prísne kontrolované dodržiavanie zákona s vysokými pokutami, ktoré sú likvidačné pre obyčajných smrteľníkov.
Ak by to nezačali rozoberať aj novinári, tak aj doteraz si v tichosti šafária.
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

To sú všetko iba šmejdi, len iným spôsobom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
Ako to tak čítam, je mi jasné, že by si bol najradšej, keby všetko riešil štát a rovno zákon.
Ako by si si predstavoval ten zákon. To by si zakázal predávať určitý tovar ľuďom nad určitý vek, alebo by si im dával nejaké povolenia, že môžu svoje peniaze minúť ak...
To by si zakázal, napríklad spisovať zmluvy starším občanom, ako xxx rokov, či ako?
-------------------------
No a to všetko len preto, že im chýba súdnosť? Myslíš že by si dosiahol to, čo by si od zákona očakával?
Aj keby si zákonom chcel rozlišovať predaj starším a predaj mladším, aj tak by si nič nedosiahol. A ešte jedna podstatná vec. Ani veková hranica nič nerieši, lebo nieje starý ako ako starý. Rozdiel nieje vo veku, ale v ich schopnostiach.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft,
najlepšie by bolo, keby sa zákonom dala zakázať ľudská blbosť. No a že ta blbosť je nechcená, je každému jasné, ale určitá časť populácie si ju privodí sama. Je to dosť podobné, ako s alkoholom. Chlastať je blbosť, ale niekto to má rád a je s tým spokojný. Ale ak to prekročí určitú hranicu, môže sa prihlásiť na protialkoholické liečenie.
--------------------------------
Čo tak urobiť zákon pre dobehnutých šmejdami. Ak sa bude niekto cítiť dobehnutý, môže sa prihlásiť na úrade pre dobehnutých a tam ho poriešia. Jednoducho mu naložia 25 na zadok a pôjde domov. Ak sa to zopakuje, dostane ďalších 25 a potom už 50.
Jednoducho tri krát a dosť.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
misoft
Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
A ktože ich tam dostal na ten Vodný vrch?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
misoft
Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
Ako to tak čítam, je mi jasné, že by si bol najradšej, keby všetko riešil štát a rovno zákon.
Ako by si si predstavoval ten zákon. To by si zakázal predávať určitý tovar ľuďom nad určitý vek, alebo by si im dával nejaké povolenia, že môžu svoje peniaze minúť ak...
To by si zakázal, napríklad spisovať zmluvy starším občanom, ako xxx rokov, či ako?
-------------------------
No a to všetko len preto, že im chýba súdnosť? Myslíš že by si dosiahol to, čo by si od zákona očakával?
Aj keby si zákonom chcel rozlišovať predaj starším a predaj mladším, aj tak by si nič nedosiahol. A ešte jedna podstatná vec. Ani veková hranica nič nerieši, lebo nieje starý ako ako starý. Rozdiel nieje vo veku, ale v ich schopnostiach.
Misoft o voze a Ty o koze ....
--------------------------------------------------------------------------
Misoft hovorí o bezzubosti , alebo nedokonalosti kontrolného systému ...
Niekedy môžme vravieť aj o laxnosti jednotlivých úradníkov , kde sa vyrúbi iba minimálna pokuta miesto maximálky ...a aj tie sú malé ...
Zaujímavé je , že ešte nikomu v tomto Kocúrkove nezbúrali dom postavený na čierno !!!
Smiešna pokuta v hodnote pár vreciek cementu a fertig ...
-------------------------------------------------------------------------------
Misoft nevraví o zákaze - úprave predaja podľa vekových kategórií ....
Misoft spomína ten doslovný ojeb ( zodpovední prepáčia výraz ) neznalých ...
Čo sa týka obchodu samotného , tam sa predsa nedá použíť právnicky termín "neznalosť zákona neospravedlňuje " ...
-----------------------------------------------------------------------------
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
misoft,
najlepšie by bolo, keby sa zákonom dala zakázať ľudská blbosť. No a že ta blbosť je nechcená, je každému jasné, ale určitá časť populácie si ju privodí sama. Je to dosť podobné, ako s alkoholom. Chlastať je blbosť, ale niekto to má rád a je s tým spokojný. Ale ak to prekročí určitú hranicu, môže sa prihlásiť na protialkoholické liečenie.
--------------------------------
Čo tak urobiť zákon pre dobehnutých šmejdami. Ak sa bude niekto cítiť dobehnutý, môže sa prihlásiť na úrade pre dobehnutých a tam ho poriešia. Jednoducho mu naložia 25 na zadok a pôjde domov. Ak sa to zopakuje, dostane ďalších 25 a potom už 50.
Jednoducho tri krát a dosť.
S tebou je škoda besedovať - vôbec si nepochopil. Trepeš tu o zákaze "ľudskej blbosti" - ja však píšem o tom, že šmejdov by sa dalo zbaviť, ak by občan niečo oznámil, kontrola by to zistila (napr. SOI, daňováci, colníci) a následne by naložila takú pokutu, až by ten šmejd pochopil, že pokiaľ bude takto pokračovať i o vlastnú kožu príde.
A pokiaľ by si poriadne čítal to, čo som písal, aby ochrana bola dôslednejšia, žistil by si, že to tvoje "trikrát a dosť" som iným spôsobom spomenul.

Ja som spomínal o bezzubosti - a kto tú bezzubosť spôsobil? Ja teda nie, ale tí. ktorí zákony tvoria - a tí sedia na Vodnom vrchu (rozumej Parlament).

BTW: ty sám píšeš, ani nevieš o čom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Excise Duty
misoft
Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
A ktože ich tam dostal na ten Vodný vrch?
Ja teda nie - no opakujem to často, ale je to pravda:
Zabudol vôl, že teľaťom bol,
zabudol poslanec, že občanom bol.

Inými slovami - také teľa je malé, veľa sily nemá, no keď volom sa stane, všetko na rohy berie
Tak isto poslanec - pokiaľ je ako občan, tiež nemá (sám) veľa sily niečo zmeniť, no keď sa dostane hore ako poslanec, hneď sa na toho vola zmení, všetko na rohy berie, bez ohľadu na dôsledky. Hlavne, že on (poslanec) je už silný, tak si dovoľuje.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Excise Duty
misoft
Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
A ktože ich tam dostal na ten Vodný vrch?
Obcania...ved kamzik, medved, svist, jelen, diviak atd. nemaju pravo volit!
0 0
Xender Xender

Xender je offline (nepripojený) Xender

ja by som to riešil cez políciu
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

tictac7
Kvaka
jar88
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou.
....
Nie všetkých, nie všetci.
...palec hore , dievča, Prečo každý posudzuje ľudí podľa veku?
Nie, nie! Adriana, niekto nie podľa veku, niekto podľa toho čo napíše. Depko zdeptaný mladosťou ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať