Zavrieť

Porady

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hŕstková polievka a špenátové halušky
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Kuracia polievka so zeleninou a rezancami, pečené kurča, ryža, zemiakové pyré, zeleninový šalát /rajčiny, cibuľa, uhorka, paprika/, ovocný koláčik so želatinou, zmrzlina.....
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hovädzia polievka s rezancami, vyprážané karé, zemiakové pyré, čerstvý zeleninový šalát, limetkovo malinová zmrzlina.
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, segedín, synovi kari kura, dusená jasminova ryža.
7 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Žabinka
tak, tu je..
Pudingový koláč
SUROVINY
PLNKA:
• Tri balíčky pudingového prášku
• Liter mlieka
• 100 g kryštálového cukru
• 100 g masla
• 250 g jemného tvarohu

KOLÁČ:
• 3 balenia vanilkových BB keksov
• 2 balenia tmavých BB keksov
• Jahodový džem
• 40 ml kyslej smotany
• 1 balíček vanilínového cukru
• 1 balenie okrúhlych piškót
• 1 balenie okrúhlych tmavých piškót
• 1 balíček škoricového cukru

POSTUP:
Z pudingového prášku, mlieka a z cukru uvaríme puding. Ešte do horúceho vmiešame maslo. Po vychladnutí doň zapracujeme tvaroh a dobre vymiešame.
Celkové množstvo keksov a piškót rozdelíme na dve časti. Na plech šachovito poukladáme jednu časť bledých a tmavých BB keksov a potrieme džemom. Rovnako šachovito navrstvíme aj jednu časť bledých a tmavých piškót.
Zalejeme plnkou. Navrch striedavo poukladáme druhú časť BB keksov a piškót, potrieme ich kyslou smotanou vymiešanou s vanilínovým cukrom. Vrch posypeme škoricovým cukrom a necháme ležať v chladničke aspoň 2 hodiny.

Danka vyskúšané, chutilo a tej kyslej smotany treba 400ml , ja som dala až 600ml robila som na veľký plech ,tak aby neboli tie piškóty suché
002.jpg  
12 0
mimaBe mimaBe

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

hovädzí vývar s rezancami, sviečková na smotane, domáca knedľa
9 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Hrniec kuracieho paprikasu s nokerlami
IMG_20150426_152745.jpg  
9 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Aj babovka bola
IMG_20150426_190241-1.jpg  
10 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievku som nevarila. Včera mi deti pomáhali so sadením bola kapustnica s kolenom, zostalo na dnes aj na zajtra. Rezne s ryžou, šalát kto aký chcel miešaný - rajčina, uhorka, cibuľa alebo hlávkový. Štrudľa jablkovo maková a pitivo čo mi doniesli.
trudla 001.jpg  
trudla 002.jpg  
trudla 003.jpg  
trudla 004.jpg  
1/1
11 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sobota:
pecene pstruhy,varene zemiaky s pazitkou a medvedim cesnakom,listovy miesany salat;
polievka-zeleninova cesnacka

nedela:
polievka sobotnajsia
bolonske spagetti

dnes:
polievka este stale rovnaka
marinovane bravcove kotlety,ryza,miesany zeleninovy salat
dusene zajacie stehna na lesnych hubach,spravila som napokon parenu rakusku knedlu zo suchych zemli..
Naposledy upravil osky : 27.04.15 at 10:59
4 0
mimaBe mimaBe

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

vyprážané sojové kocky v trojobale alebo karfiol, zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou, cesnakový dresing z kyslej smotany, fazuľová polievka s údeným, bude aj na zajtra dávno sme nemali nič vyprážané
5 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Z nedele ostali morčacie závitky plnené ovčím ,syrom slaninou a sušenými paradajkami, ryža, dnes som urobila opečené zemiaky na masle s medvedím cesnakom , krémovu polievku s medvedieho cesnaku
002.jpg  
9 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Bravcove rezne na prirodno s hranolkami,ladovy salat
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Hovädzie na hrášku, mrkve a kukurici ..zemiakové pyré, chilli, cibuľka, dip....
5 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

polievka sedliacka zeleninová , druhý chod neviem presný názov ale sú to br. rezne obalené v múke a vajíčku mierne opečené na panvici a potom dodusené + dopečené v rúre so slaninkou a cibuľou, k tomu zemiaková kaša , kyslá uhorka alebo cvikla
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

katka 23
polievka sedliacka zeleninová , druhý chod neviem presný názov ale sú to br. rezne obalené v múke a vajíčku mierne opečené na panvici a potom dodusené + dopečené v rúre so slaninkou a cibuľou, k tomu zemiaková kaša , kyslá uhorka alebo cvikla
u nas sa to vola zaklepane alebo obratene rezne.robievame hlavne z hovädziny./
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

tiež ma napadlo obrátené rezne, ale tam ide ako prvá vklepaná strúhanka, a tú katka nespomína.. možno je to len iná verzia.. ja mám tiež niekde recept na obrátené rezne, ale ešte som ich nikdy nerobila.. pamätám si však, že keď ich robievala maminka, bolo to výborné.. tak možno skúsim na nedeľu..
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

vďaka , tak už viem že nabudúce to budú obrátené rezne
nie , strúhanku nedávam, ale už si spomínam že sme to tiež kedysi robili z hovädziny a volali sme to poľský rezeň ale sme len dusili nepiekli
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Šošovicová na kyslo,znojemské hovädzie filé,ryža.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

U nas sa volaju vtlkane...a vtlkava sa struhanka....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať