Zavrieť

Porady

babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Cukina, zemiaky, uhorkový šalát
Naposledy upravil babka - ježibabka : 15.09.17 at 14:56
DSCF7197.JPG  
12 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Vyprážaný karfiol, zemiaky s petrž.+ broskyňový kompót, aj uhork.parad.šalát. Komu ako Dezert: hrozno..vlastná úroda
20170914_193419.jpg  
20170914_194018.jpg  
1/1
14 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Spracovávam a varím dookola zeleninu, ale tu píšem, ako ma prekvapil obed dnes na návšteve, vlastne kelová polievka, ktorú by ma nikdy nenapadlo mixovať, bola božská, idem hneď uvariť aj doma. Klasika kel, zápražka na slanine, všetko rozmixovať, do taniera niečo chrumkavé, hoci nemusí byť.
Vyprážaný karfipl a trený špaldový slivkový koláč so škoricou, veľmi nám chutilo.
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

na chalupe.. krkovička so saturejkou, cibuľou, paradajkovo-papriková omáčka s bazalkou a cesnakovou pažítkou, zemiaky..
IMG_1734.jpg  
9 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Obžrala som sa húb na tri spôsoby: modrá omáčka, potom klasická hubová praženica, a hubové plátky lenivého hubára (nahuby.sk). Dobre tam bolo napísané: Nerobte viac ako na porciu, ktorú zjete, lebo zmlsnete šecko. A tak to aj dopadlo. :
Obed bude až na večeru - lusková polievka a bodka-čiarka
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Slepačia polievka, zapekané morčacie prsia so šunkou, broskyňou a syrom, ryža, kapor v 3-obale, pečený v rúre, zemiaky s cibuľkou, miešaný šalát z paradajok, uhorky, cibuľky a ladový šalát, tvarohový koláč s čučoriedkami.
8 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

rezancova polievka z morčacieho stehna, plnena paprika, zemiaky
9 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Polievka zo zelenych fazuliek na kyslo, zapecena cuketa, s tofu syrom a kapiou- americke zemiaky.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka z morčacieho stehna aj kuracích kostí s rezancami, kurča na smotane, nokerle.
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

zeleninová polievka, kurací rezeň s hranolkami, krkovička s kuriatkovou omáčkou a opečenými zemiakmi, koláčiky zo svadby..
IMG_1753.jpg  
IMG_1756.jpg  
IMG_1771.jpg  
IMG_1762.jpg  
1/1
10 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som vykostila dvoch domacich zajacov....ale dnes sa u tvarili...ze su kuraci perkeltdecko by to nezjedlo....lebo jej je luto zajkov
10 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Ja som vykostila dvoch domacich zajacov....ale dnes sa u tvarili...ze su kuraci perkeltdecko by to nezjedlo....lebo jej je luto zajkov
aj mne
1 1
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Pečené morčacie stehná,červená kapusta,knedle
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Ja som vykostila dvoch domacich zajacov....ale dnes sa u tvarili...ze su kuraci perkeltdecko by to nezjedlo....lebo jej je luto zajkov
Švagriná mamu upozornila, že môže jesť všetko, okrem zajaca. A mama podcenila situáciu, podala ho tiež ako kurací paprikáš. Až prišla na nejakú kosť, čo kura nemá. V sekunde vstyk od stola, a smer ..., u nás nedeľný rodinný obed. A to sme ešte nevedeli, že je v očakávaní. Zdôvodnila to, že nemôže jesť žiadne mäso zo zvieraťa so srsťou, lebo jej to pripomína ... Odvtedy ani ja nie. Pritom zajac domáci, divý je delikatesa.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Polievka s pečeňovými haluškami, sviečková s knedľou a zvýšilo cesto aj na buchty s makom, knedle aj buchty sú kajlavé ,ale veľmi jedlé, až som zhrešila
20170917_144712.jpg  
20170917_145345.jpg  
20170917_144758.jpg  
20170917_145517.jpg  
1/1
10 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela...obcas dostanem zajaca...viem,ze peceny nehrozi...pre tvar ktory mavyskostovanie nic moc....ale zabera miesto....a mala som naladu vykostovat.....vela masa tam nie je..co to ostane na kostiach....vyvar moc nemusim....ma to pre mna divnu chut....
U nas kedysi..naporcovany....alebo vysmazene stehna-zadnelebo predne to ako kridla na kurati..nikde nic...
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

My sme dnes varili kuraciu polievku s bylinkovými haluštičkami. Gazdu nemáme doma, tak je nám hej. Ja polievku kocúrik mäso.
4c469c48077a7b263f1f019e294147f2.jpg  
6 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Korela...obcas dostanem zajaca...viem,ze peceny nehrozi...pre tvar ktory mavyskostovanie nic moc....ale zabera miesto....a mala som naladu vykostovat.....vela masa tam nie je..co to ostane na kostiach....vyvar moc nemusim....ma to pre mna divnu chut....
U nas kedysi..naporcovany....alebo vysmazene stehna-zadnelebo predne to ako kridla na kurati..nikde nic...
ked si naucena z detstva tak je to bezne. My sme to doma nemavali, kym som jedla aj maso, tak len kura a hpvadzie. Ale ak by mi to niekto naserviroval a nepovedal, tak isto zjem. Je to v hlave.Ale da sa aj bez....nie vsak kazdy to zvlada.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Je to v hlave.Ale da sa aj bez....nie vsak kazdy to zvlada.
Ale no tááák....nemyslíte snáď vážne, či ?
Lebo by sa dalo s veľkou nadsádzkou na dnešnú dobu povedať..." HLAD na vás !"
Aj klince by ste pojedli...a nie nejakého ušiačika.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
Je to v hlave.Ale da sa aj bez....nie vsak kazdy to zvlada.
Ale no tááák....nemyslíte snáď vážne, či ?
Lebo by sa dalo s veľkou nadsádzkou na dnešnú dobu povedať..." HLAD na vás !"
Aj klince by ste pojedli...a nie nejakého ušiačika.
Ved papkaj, kolko ti hrdlo raci....mne sa neraci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať