Zavrieť

Porady

Multifokálne alebo bifokálne sosovky

vratenie vymazaneho textu:
Text Changes
+
Isto má niekto skúsenosti s multifokálnymi alebo bifokálnymi kontaktnými šošovkami. Očný optik mi odmeral na šošovky tieto parametre: pravé oko -4,0 addícia +1, ľavé oko -3,75, addícia +1, zakrivenie, 14,0, 8,6 toto je asi zakrivenie a polomer. Dominantné oko mám pravé No a ponúkol mi šošovky veľmi drahé. Rada by som si objednala šošovky na internete, len nemám s tým skúsenosti. Našla som šošovky typu D, typuN, bez tohto označenia a dočítala som sa že do jedného oka sa dáva dioptria - a do druhého +. Je teda asi viac spôsobov ako korekciu vyriešiť, Vie niekto ako?

eliska1, zadania tem sa na Porade nevymazavaju.Ak budes temu nadalej vymazavat,aj tak bude vratena spat! Ked budes aj nadalej vymazavat,koledujes si akurat o to, ze sa ti zablokuju a obmedzia prava na upravy svojho textu aj do buducna.

Ked si sa na Poradu registrovala, suhlasila si s pravidlami Porady.Tak ich prosim dodrziavaj
Naposledy upravil arizona : 09.03.14 at 07:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Odpoveď na nadpis...jednoznačne multifokálne z dôvodu dokonalého konfortu (to je môj pohľad a skúsenosť). A to ostatné-nechápem prečo by si mala mať na jednom oku + a na druhom - , keď máš mínusky na oboch. Možno si niečo nenapísala presne, nerozumiem. A čo sa týka toho, že ti optik ponúka veľmi drahé šošovky, tak multifokálne sú drahé ale aj veeeľmi drahé. Suma okolo 200 - 500 € je bežná. Aj tu záleží na rozsahu konfortu. To ti ale vysvetlí alebo vysvetlil optik. Cez internet by som nekupovala, lebo ti ich nik nevsadí do rámov. To sa dá dobre zamerať jedine v optike osobne.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač No ja neviem ....ALE CITUJEM :

    " ...šošovky, ......lebo ti ich nik nevsadí do rámov...."

    ODPOVEDÁM :

    Šošovky do rámov ???
    Pokiaľ viem ,tak šošovky sa priamo na oko dávajú ...alebo nie ?

    Ten net ani radšej nespomínam . Osobne by som do takéhoto riešenia teda nešiel ...
    mareko buchač, šošovka je o. i. aj "sklíčko" do okuliarov, to čo ty myslíš sú kontaktné šošovky
    eliška1 Ano kontaktné šošovky
    buchač Sklíčka sú teda podľa mňa niečo iné ...
    Ale to je len hranie so slovíčkami .

    Ja si idem dať urobiť tie " šošovky " ( sklíčka ) do okuliarov v dohľadnej dobe . Na čítanie mám totiž jeden druh a na diaľku potrebujem občas tie druhé .
    Pýtal som sa v mojej optike na cenu .....vraj cca 40 - 60 € .
    Rám samozrejme nie je v cene .
    mareko buchač, v tej cene zrejme budú bifokálne (to sú tie s viditeľným "okienkom dole")pri multifokálnych nie je vidieť rozhranie medzi "blízkom a ďalekom"...a nech ťa ani nenapadne ma chytať za slovíčka (ani za nič iné)
    kopretinka buchač,dioptrickým sklám sa odborne hovorí šošovky.Preto trebalo konkrétne v nadpise napísať,že sa jedná o kontaktné šošovky.
    buchač CITUJEM :
    kopretinka (Dnes 14:48) buchač,dioptrickým sklám sa odborne hovorí šošovky.Preto trebalo konkrétne v nadpise napísať,že sa jedná o kontaktné šošovky.

    mareko (Včera 19:34) buchač, šošovka je o. i. aj "sklíčko" do okuliarov, to čo ty myslíš sú kontaktné šošovky

    mareko (Včera 21:18) buchač, v tej cene zrejme budú bifokálne (to sú tie s viditeľným "okienkom dole")pri multifokálnych nie je vidieť rozhranie medzi "blízkom a ďalekom"...a nech ťa ani nenapadne ma chytať za slovíčka (ani za nič iné)

    ODPOVEDÁM :

    Ježiši Kriste ...

    Neviem ako iní pochopili zadanie otázky , no mne ( pri všetkej skromnosti ) bolo jasné , že sa jedná o tie šošovky , viď vzorku http://www.kankan.sk/content/article...ne-sosovky.jpg

    Ale ak sa chcete slovíčkáriť , kľudne poďme na to , nakoľko šošovky majú aj iné využitie ...odborne sa tomu vraví " Náuka o optike " ...
    Čiže inak povedané , optika - dioptria nie sú iba len tie okuliare ( kontaktné šošovky ) , ale dá sa hovoriť aj o inom .... http://www.zones.sk/studentske-prace...-zobrazovanie/
    kopretinka buchač,ty sám si písal:""Šošovky do rámov ???
    Pokiaľ viem ,tak šošovky sa priamo na oko dávajú ...alebo nie ?""
    takže nie,šošovky sa vsádzajú do rámov.Priamo na oko sa dávajú kontaktné šošovky.
    mareko Buchač, ale ona to, že sa jedná o kontaktné šošovky doplnila neskôr. No a pre istotu už všetko zmazala...a je pokoj
    eliška1 Pozor pozor existujú multifokálne šošovky a korekcia sa robí aj takýmto spôsobom + na jedno oko - na druhé oko ale ja chcem vediet ci to je možné aj inam, preto sa pýtam či niekto o tom niečo vie!
    eliška1 KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY
    mareko Tak to som nevedela, no isto by som to neriešila individuálne ale po konzultácii
    u očného lekára alebo optika.
    eliška1 A viete čo nechajte to tak
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    oprav otázku v zadaní,možno sa dočkáš aj správnej odpovede a nebudeš musieť prskať a zdúvať sa.
    ja ti možno odpoviem........
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eliška1 Ďakujem za odpoveď, nikto sa nezdúva a neprská, ... možno ti odpoviem... ved nemusíš ak nemáš s tým skúsenosti, ak niekto používa multifokálne alebo bifokálne kontaktné šošovky, tak viem o čom píšem, napíše na jedno oko si kupujem takú šošovku, alebo na obe rovnakú takého typu a pod. a nebude písať o okuliaroch Ja som si o tom prečítala snáď všetky články a rady, mám celkom slušnú teóriu, ale chýba prax.. Ale aj tak všetkým ďakujem, s pozdravom , poradím si. Pekný deň.
    evuš Prepáč, ale pýtala si si radu a potom sa zduješ ako koza po prežraní !!!!!?? Ja by som si cez net na oči nič nekúpila.....
    kopretinka no ako myslíš..........to je pre elišku
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    skús aj inú optiku navštíviť......
    ...neviem - dioptrické okuliare cez net....ale to je na Tebe.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Vselico som uz kupovala cez internet, ale okuliare by ma teda nenapadlo kupovat a multifokalne uz toboz nie.
    Prave vcera som sa informovala v optike - multifokalne okuliare sa daju kupit v roznych cenovych triedach, treba sa opytat aj v inej optike.
    Mne ponukla lacnejsiu alternativu okolo 200 eur za skla a potom kvalitnejsie v cene od 400 eur.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eliška1 Ľudia čítajte text nie len nadpis ved píšem o kontaktných šošovkách
    eliška1 A ja som myslela ž e toto nie je debatný krúžok, ale nájde sa niekto kto si kupuje kontaktné šošovky cez net
    arizona Z nazvu temy musi byt jasne o co sa v teme jedna. Ale z tej tvojej skomoleniny neviem coho, sa ani diva svina nevyzna. Takze aj ty si daj tu namahu a pis zrozumitelne,ked uz prosis o radu...
    mareko
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    @eliška1: pokiaľ ti očiar niečo napísal, vedel čo píse. Pokiaľ ti navrhol kont. šošovky, vedel asi aké sú pre teba vhodné. Uvedom si jedno - kontaktné šošovky sa vkladajú DO OKA a teda priliehajú tesne na časť tela. Takže on istotne zisťoval aj iné aspekty zdravia - reakcie oka na styk s materiálom šošooviek. A tvoj nápad - objednať si šošovky cez internet - ty asi rada hazarduješ. Šošovka nie je žiarovka (kde sa vyrábajú v jednotnej veľkosti) - každá sa pripravuje individuálne podľa nálezu lekára. Ale ak chceš - objednaj si, čo chceš, ale potom tu nenadávaj a nevyplakávaj, že sme ti zle poradili a práve si od ššoviek oslepla!


    A kde si čítala takú sprostosť o vkladaní + šošoviek do jedného oka a - šošoviek do druhého oka? Nehnevaj sa - pochybujem o tvojom zdravom rozume.
    A vieš ty vôbec, aký je rozdiel medzi bifokálkami a multifokálkami? Nájdi cez Google!

    A k nadpisu - z toho fakt človek nezistí, o čo sa jedná - nieto ešte divá sviňa:
    Multifokálne alebo bifokálne http://www.porada.sk/t238122-multifo...html#šošovky

    A ani slovo - kontaktné (to je až v popise).
    Naposledy upravil misoft : 08.03.14 at 13:02
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka misoft,doktor zmeria parametre oka a proste doporučí tie,ktoré bude mať od nejakej firmy,ktorá ho sponzoruje......nebude zisťovať,čo to s tebou urobí.To musíš zistiť sám pri nosení.Niekto môže nosiť všetko,niekto len určité typy a niekto v oku neznesie nič....(ale o tom pochybujem,dnes sú už také materiály,že ozaj nie je problém si vybrať,len treba skúšať)
    Kupovať cez internet? a prečo nie? V kamennej optike kúpiš 4x drahšie....a u doktora v ordinácii ešte drahšie.....
    Prvé šošovky treba kúpiť normálne v optike,po vyšetrení a vyskúšaní,že čo ti bude vyhovovať.Tie ďalšie v pohode z netu,s rovnakými parametrami.Špecializovaných Internetových obchodov je dosť....treba si len nájsť ten svoj.
    eliška1 Ano ďakujem ved ja to tak robím,j normálne šošovky mám, ale tieto multifokálne mi nedajú spávať, preto som chcela, aby mi o nich niekto povedal, kto ich už má, ale aj tak dakujem , nasledujúca reakcia patrila "misoftovi"
    kopretinka ja si kupujem na nete,zatiaľ normálne mínusky,ale neviem,či nebudem aj ja potrebovať niečo špeciálne,keďže už nevidím čítať malé písmenká
    eliška1 Vyprosím si aby si ty pochyboval o mojom zdravom rozume , môžeš čítať ty lebo vidím , že nemáš o šošovkách, ani páru, a mimochodom ja už šošovky nosím, len som si chcela vylepšiť korekciu a pohodlie. A tot je darček, aby si ty pochopil, ako sa nasadzujú na obe oči rozdielne šošovky.
    Bifokální, multifokální, progresívne Všetkými týmito názvami sa označujú šošovky, ktoré môžu nosiť ľudia s presbyopiou (tí, ktorí nosia okuliare na čítanie). Tieto šošovky majú v rôznych miestach rôznu optickú mohutnosť. Alternatívou k týmto šošovkám je technika nazývaná monovision [čítaj monovižn]. Monovision je spôsob zrakovej korekcie presbyopie, pri ktorej je na jednom oku nasadená sférická kontaktná šošovka na videnie do diaľky a na druhom sférická šošovka na videnie na blízko. Po určitej dobe zvykania mozog automaticky "prepína" na to oko, ktoré vidí predmet ostro. Technika monovision v typickom prípade funguje lepšie než bifokálne šošovky. Zatiaľ čo mnoho ľudí používa monovision bez problémov, nájdu sa i prípady s obtiažnejším privykaním. Mierne zahmlené videnie, závrate, bolenie hlavy a pocit straty rovnováhy môžu trvať niekoľko minút, ale aj niekoľko týždňov. Všeobecne čím ďalej tieto problémy trvajú, tým menšiu máte nádej, že si privyknete. Novým nositeľom monovision aplikátori odporúčajú vyhnúť sa spočiatku situáciám náročným na zrak, a aby privykali kontaktným šošovkám skôr doma. Nositelia by sa mali vyhnúť najmä riadeniu akýchkoľvek vozidiel.
    eliška1 Vyprosím si aby si ty pochyboval o mojom zdravom rozume , môžeš čítať ty lebo vidím , že nemáš o šošovkách, ani páru, a mimochodom ja už šošovky nosím, len som si chcela vylepšiť korekciu a pohodlie. A tot je darček, aby si ty pochopil, ako sa nasadzujú na obe oči rozdielne šošovky.
    Bifokální, multifokální, progresívne Všetkými týmito názvami sa označujú šošovky, ktoré môžu nosiť ľudia s presbyopiou (tí, ktorí nosia okuliare na čítanie). Tieto šošovky majú v rôznych miestach rôznu optickú mohutnosť. Alternatívou k týmto šošovkám je technika nazývaná monovision [čítaj monovižn]. Monovision je spôsob zrakovej korekcie presbyopie, pri ktorej je na jednom oku nasadená sférická kontaktná šošovka na videnie do diaľky a na druhom sférická šošovka na videnie na blízko. Po určitej dobe zvykania mozog automaticky "prepína" na to oko, ktoré vidí predmet ostro. Technika monovision v typickom prípade funguje lepšie než bifokálne šošovky. Zatiaľ čo mnoho ľudí používa monovision bez problémov, nájdu sa i prípady s obtiažnejším privykaním. Mierne zahmlené videnie, závrate, bolenie hlavy a pocit straty rovnováhy môžu trvať niekoľko minút, ale aj niekoľko týždňov. Všeobecne čím ďalej tieto problémy trvajú, tým menšiu máte nádej, že si privyknete. Novým nositeľom monovision aplikátori odporúčajú vyhnúť sa spočiatku situáciám náročným na zrak, a aby privykali kontaktným šošovkám skôr doma. Nositelia by sa mali vyhnúť najmä riadeniu akýchkoľvek vozidiel
    misoft Čítať viem - nemusela si dvakrát..... a ešte niečo - pokiaľ ide o zdravie..... internetové "ponuky" a rôzne rady z neho - je tabu pre normálne uvažujúceho človeka....
    kopretinka takže ja a ďalšie tisíce ľudí sú nenormálni?
      zbaliť

    Multifokálne alebo bifokálne sosovky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.