Zavrieť

Porady

Odhlásenie zo sociálnej a zdravotnej poisťovne

Zamestnanec končí prac.pomer 28.2./sobota/ zo sociálnej poisťovne ho môžem odhlásiť v piatok 27.2. s dátumom ukončenia 28.2. ? Zo zdrav.poisťovne stačí odhlásiť do 8 dní? Čiže môžem v pondelok 2.3. ďakujem
Naposledy upravil katkadss : 26.02.15 at 07:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Áno, môžeš tak urobiť v piatok 27.02.2015, ale i v pondelok 02.03.2015 do ZP, zo SP ho odhlás v piatok, nakoľko platí :

    Po skončení pracovnoprávneho vzťahu (napr. pracovného pomeru, dohody o vykonaní práce) je zamestnávateľ povinný najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu odhlásiť zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia (prostredníctvom formulára Registračný list fyzickej osoby, ktorý sa označí ako odhláška) a predložiť pobočke Sociálnej poisťovne do troch dní od skončenia pracovnoprávneho vzťahu Evidenčný list dôchodkového poistenia.
    Naposledy upravil evuš : 26.02.15 at 05:38
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katkadss Ďakujem, čiže nič sa nestane, keď zo soc.poisťovne odhlásim buď v piatok alebo v pondelok?
    evuš Zo SP odhlás v piatok...
    katkadss Ďakujem, tvoja prvá odpoveď sa mi najskôr nezobrazila celá, len to slovo ale i v pondelok. Dokončenie, že zo SP nakoľko platí som si prečítala až teraz. Ešte raz vďaka.
    evuš ..prepáč, ale zblblo mi to..
    katkadss nevadí
    katkadss Ešte sa chcem spýtať, ukončenie dohody o prac.činnosti starobný dôchodca k 28.2. dokedy mu treba dať ELDP? Má si ho sám zaniesť do soc.poisť.spolu so žiadosťou o prepočet dôchodku, len neviem do koľkých dní, lebo ešte nemáme spracované výplatý za február/čo je logické, veď koniec mesiaca je cez víkend/, dohodár žiada ten ELDP okamžite.
    evuš ELDP posielam poštou aj so sprievodným listom 2x /sprievodný list Ti potvrdia, že ELDP prevzali a pošlú späť Tebe/ ... SD vysvetli, že ELDP pošleš až po spracovaní mzdy za 02/2015
    katkadss Dohodárka volala do SP, vraj si ten ELDP má sama priniesť. Ja ho už nemusím potom poslať poštou, či? Robila u nás dlhodobo, vždy sa jej predlžovala dohoda o PČ od roku 2009, čo treba uviesť do ELDP, len od r.2013?
    evuš ..no, neviem, ja vždy posielam.... dohodári si platia do SP až od roku 2013, takže od roku 2013...
    katkadss Ďakujem za odpovede, asi to ešte zistím v SP čo a ako treba
    evuš ..bude to najlepšie, keď si to vydiskutuješ priamo s pracovníčkou, čo má vašu firmu na starosti...
      zbaliť

    Odhlásenie zo sociálnej a zdravotnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.