Zavrieť

Porady

ako zauctovat

ahojte poradaci....
kolega mi doniesol bloky z PHM a k cerpaniu PHM kt. kupoval je na to istom bloju nakup autoatlas...treba to rozuctovat na dva krat? ze?
v banke to mam pod celou ciastkou lebo banku robim kazdy den a do ID zadavam ked mi prinesie bloky?

dakujem....
Usporiadat
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Mikolajova
Firma stavia budovu od r.2003, je skolaudovaná až 11/2006 zaradená do používania asi dám na základe kolaud. rozhodnutia 11/2006, ale prenajíma sa 01/2006 a teraz nastáva môj problém. Či môžem zaradiť 11/2006 a ako mám postupovať pri ďalších nákladoch, ktoré vznikajú v súvislosti so stavbou.
Hmotný majetok obstaraný vlastnou činnosťou - vo Vašom prípade je to nehnuteľnosť, uvádza sa do používania až po zabezpečení všetkých technických funkcii majetku a splnením všetkých povinností určených právnymi predpismi - stavebnými, ekologickými, požiarnymi, bezpečnostnými a hygienickými, potrebných pri užívaní majetku. Ak sú u Vás všetky tieto požiadavky splnené, zaradili Ste majetok do užívania, záleží od druhu nákladov - na čo boli vynaložené. Za predpokladu, že je majetok už v užívaní a ide o vyspravovanie závad, porúch - zahrnula by som tieto náklady do opráv. Ak ide o náklady ktorými sa rozširujú, upravujú pôvodné vlastnosti majetku, mohlo by ísť o technické zhodnotenie.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ide o malé dokončovacie práce a síce: maľby, dorábka stierok, kľučky, vysprávacie hmoty, šrúby, náhubky, kliešte . . . všetko to súvisí so stavbou nakoľko je to obrovská stavba, dorábajú sa dotatočne menšie úpravy, ak keď budova už slúži svojmu účelu i keď nie úplne celá cca 70 %.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Mikolajova
Ide o malé dokončovacie práce a síce: maľby, dorábka stierok, kľučky, vysprávacie hmoty, šrúby, náhubky, kliešte . . . všetko to súvisí so stavbou nakoľko je to obrovská stavba, dorábajú sa dotatočne menšie úpravy, ak keď budova už slúži svojmu účelu i keď nie úplne celá cca 70 %.

A kolaudačné rozhodnutie bolo pre povolenie užívania celej stavby alebo je nejako obmedzené? (§83 Zákona č.50/1976 - Stavebný zákon). V takom prípade §33 Postupov účtovania pre PÚ hovorí: Zníženie hodnoty stavby v období prechodného užívania stavby a v období dočasného užívania stavby sa účtuje podľa §18. Po uvedení stavby do užívania sa toto zníženie hodnoty upraví v odpisovom pláne a zúčtuje sa opravná položka v prospech účtu 081-Oprávky k stavbám.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Kolaudačné na celú stavbu. Čo sa týka §33 Postupov účtovania pre PÚ nemusím to takto účtovať ak užívajú od 01/2006?
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Mikolajova
Kolaudačné na celú stavbu. Čo sa týka §33 Postupov účtovania pre PÚ nemusím to takto účtovať ak užívajú od 01/2006?
v 1/06 nebola splnená podmienka pre zaradenie do užívania, ktorou je aj splnenie všetkých povinností podľa osobitných predpisov - napr.Zákon 50/1976 - vydanie kolaudačného rozhodnutia. Z tohto titulu by som budovu zaradila až v 11/06. Náklady na dokončenie nedokončených častí by som účtovala na 042 ako technické zhodnotenie.
Postup uvedený v §33 odst.1 Postupov účtovania PÚ sa vzťahuje aj na technické zhodnotenie - ods.2.
0 0