Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo IX

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t255293-co-sa-m...silo-viii.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

touto vetou :

Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur

si povedala úplne všetko...viac nemusíš....a tak vypadá aj celé slovensko....
2 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
a že na účte bola aj suma za komunikáciu v cudzom jazyku?
to bolo myslim, lken v pripade, ked tam bola tlmocnicka
kopretinka
...Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur.....
to snad zartujes.
kopretinka
radšej keby si sa pozastavil nad tým,že budem musieť platiť plnú sumu za ošetrenie rázovou vlnou,ešte neviem,koľko krát mi to budú dávať,alebo sa pozastav nad tým,že dnes je 5.6. a očná ma vypoklonkovala,že už nemá limit.......
ano, aj to co popisujes je polutovaniahodne, ale nijak to nesuvisi s tou pani a s tym poplatkom, teda vlastne suvisi, ale ta pani za to nemoze.
0 1
jefff jefff

jefff je offline (nepripojený) jefff

-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne
3 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
touto vetou :

Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur

si povedala úplne všetko...viac nemusíš....a tak vypadá aj celé slovensko....
trafil si klinec po hlavicke
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jefff
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne
vycestovali sme, pred 14 rokmi do NL, boli sme aj u doktora v DE. Riesili sme veci aj s doktormi v BE. Ked s nami hovoril niekto, v tej krajine, cudzou recou (vsade po anglicky), v zivote sme zato neplatili
0 1
jefff jefff

jefff je offline (nepripojený) jefff

vieš čítať?
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
kopretinka
a že na účte bola aj suma za komunikáciu v cudzom jazyku?
to bolo myslim, lken v pripade, ked tam bola tlmocnicka
kopretinka
...Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur.....
to snad zartujes.
kopretinka
radšej keby si sa pozastavil nad tým,že budem musieť platiť plnú sumu za ošetrenie rázovou vlnou,ešte neviem,koľko krát mi to budú dávať,alebo sa pozastav nad tým,že dnes je 5.6. a očná ma vypoklonkovala,že už nemá limit.......
ano, aj to co popisujes je polutovaniahodne, ale nijak to nesuvisi s tou pani a s tym poplatkom, teda vlastne suvisi, ale ta pani za to nemoze.
haloooooooo,ľudia,zobuďte sa,socializmus skončil!

nie,tam nebol tlmočník,lekár sa rozprával s pacientom po slovensky v rakúskej nemocnici.

nie,nežartujem,nech zaplatí,je samoplatca,prečo nemôže cudzinec platiť na slovensku,keď slovák v cudzine platí?

a kto hovorí niečo o tom,že za to môže tá pani?veď jej poisťovňa jej to preplatí.
2 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jefff
vieš čítať?
pre NL, ci DE, ci BE je anglictina taka ista cudzia rec ako slovencina Uradnym jazykom je totiz NL, FR/NL, DE
Ak teda narazas na toto
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
jefff
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne
vycestovali sme, pred 14 rokmi do NL, boli sme aj u doktora v DE. Riesili sme veci aj s doktormi v BE. Ked s nami hovoril niekto, v tej krajine, cudzou recou (vsade po anglicky), v zivote sme zato neplatili
mal si hovoriť po SLOVENSKY,potom by sa videlo,či by si platil alebo nie.
takže táto tvoja skúsenosť je úplne bezpredmetná
2 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
jefff
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne
vycestovali sme, pred 14 rokmi do NL, boli sme aj u doktora v DE. Riesili sme veci aj s doktormi v BE. Ked s nami hovoril niekto, v tej krajine, cudzou recou (vsade po anglicky), v zivote sme zato neplatili
mal si hovoriť po SLOVENSKY,potom by sa videlo,či by si platil alebo nie.
takže táto tvoja skúsenosť je úplne bezpredmetná
hovoril som anglicky, oni sa prisposobili(kedze vedeli rec) a neplatil som nic. Keby som hovoril, po slovensky, rec by nevedeli, pravdepodobne by museli zavolat tlmocnika a to by som uz platit musel, aj ked niekto niekde spominal, ze v Irsku ani za tlmocnika neplatis, ale budiz.
Slovenska lekarka sa prisposobila, nijaka nadpraca urobena nebola a lekarka si to napriek tomu vyuctovala.
Ale nechajme uz tak, hanba uz je urobena, co sa stalo sa neodstane
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zaujímavé,že v rakúsku sa za to nehanbia......slovenský doktor hovoril po slovensky zo slovenským pacientom a zaúčtoval si to.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
zaujímavé,že v rakúsku sa za to nehanbia......slovenský doktor hovoril po slovensky zo slovenským pacientom a zaúčtoval si to.
ten priklad z rakuska bol z 90 rokov, takze minimalne 15 rokov stary. hadam sme sa odvtedy uz niekam pohjli v myslkeni, ci nie? Minimalne sme medzicasom boli prijati do EU.
a uz ani nemuknem k tejto teme
Naposledy upravil taiko : 05.06.15 at 15:05 Dôvod: preklep
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kopretinka
zaujímavé,že v rakúsku sa za to nehanbia......slovenský doktor hovoril po slovensky zo slovenským pacientom a zaúčtoval si to.
môžeš byť konkrétna kedy , kde a ako presne sa to stalo ? daj nejaký odkaz...

ale hlavne, čo to má spoločné ???
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

taiko, nie nadarmo sa hovorí, že ryba smrdí od hlavy. Seriózny novinár má zastávať verejnosť, teda by na základe tohto prípadu mal ísť za navrhovateľom/schvaľovateľom tohto zákona a pýtať sa ho, z čoho vychádzal a prípadne apelovať a navrhovať zmenu.
Ale takto je na pranieri jedna lekárka, ktorej pohnútky nevieme a zajtra sa bude situácia opakovať v inej nemocnici.
Na druhej strane by ma zaujímalo, aká je úroveň výučby cudzích jazykov na lekárskej fakulte dnes.
Keby som použila sprostú argumentáciu, dotyčná cudzinka by vo "vyspelej " demokratickej krajine mohla ľahko prísť o dieťa.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
BXLmiami
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.
tiez som bol zamestnanec, ale snazil som sa aj vlastny mozog pouzivat a absurdne poziadavky som neplnil, aj za cenu postihu. K tomu novinarovi. Hej pisal som ze ta sprava je skor do topiek. A nadpis je tendencny, lebo sa neplati lekarke. Ale odosobni sa od novinara a upriam svoju pozornost na situaciu samotnu.
"Doktorka daka zauctovat pouzivanie cudzieho jazyka". Spominaju tam jednu lekarku, Nie cele oddelenie, ci viac lekarov. Som presveceny, ze keby ta lekarka naozaj chcela, tak si to nezauctuje.
Ta sprava ma svoj vyznam aj v tom, ze sa poukaze ne neuveritelnu absurdtitu a dalsiu trapnu hanbu pre Slovensko No a v tomto pripade ucel svati prostriedky
a prečo by si to nemala zaúčtovať? minule som potreboval preklad z angličtiny a na dverách sadzobník aj ten prekladateľ to mala robiť zadarmo či? jedna známa pracovala v inštitúcii ako jedna z mála ovládala angličtinu a nemčinu za každý úkon jej firma platila. Keby sa doktorka bavila s pacientom po latinsky tak by si zrejme nemohla pýtať nič lebo latinčina je pracovný jazyk lekárov.
0 0
jefff jefff

jefff je offline (nepripojený) jefff

slovenský lekár vie anglicky = nemal by vyberať poplatky za použitie cudzieho jazyka
slovenský lekár vie liečiť = Slováci by nemali platiť zdravotné odvody za liečebné postupy/platili mu štúdium/
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
alaya1
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac
eeej este musim muknut

to by ju vyslo mozno lacnejsie, aha tu
http://translating.sk/index.php?gcli...s3wADg&lang=sk
uz od 25EUR za hodinu
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
alaya1
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac
vtedy by to bolo OK. tam je platba namieste
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať