Zavrieť

Porady

premlcacia doba vymahania pohladavok zdravotnej a socialnej poistovne

mili poradcovia

mam otazku!
v roku 2001 som odisla do zahranicia kde zijem doteraz. a pred odchodom som sa odhlasila zo zdravotnej poistovne a socialnej poistovne.ked som sa odhlasovala nebolo mi povedane ze nieco dlhujem. a ani som dalsich 5 rokov nedostala ziaden list
do terajsieho dna nie som ani v jednom zozname dlznikov.
v tychto dnoch mi bolo oznamene ze je voci mne vedene exekutorske konanie zo zdravotnej a socialnej poistovne.
aka je premlcacia doba ,ked exekucia je vedena od roku 2010 a 2013 ?
maju pravo vymahat po tolkych rokoch ?
pre zaujimavost:
socialna poistovna vymaha:23.89 euro
dovera:13.94 euro
vszp:226.94 euro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba pozrieť zákony z r. 2001, aká tam bola premlčacia doba.
    V roku 2012 sa mi podarilo úspešne vzniesť námietku premlčania za r. 2005 Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Námietku uznali a výkaz nedoplatkov zrušili.
    Ty daj námietku exekútorovi.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Mala si sa ihneď skontaktovať s exekútorom a povedať mu skutočnosť, alebo napísať. Dúfam, že máš doklad -odhlášky
    Podľa § 126, odst. 3 zákona o zamestnanosti sa právo vymáhať príspevok na poistenie v nezamestnanosti premlčí uplynutím troch rokov. Z tohto dôvodu vznášam námietku premlčania voči rozhodnutiu č .... V Tvojom prípade neviem či sa toto na teba vzťahuje v sociálnej poisťovni. Si to prever, či tento zákon sa na teba vzťahuje. Čo sa týka zdravotných poisťovní, ak máš odhlášky ako dôkazné listiny a nepýtali v roku 2001 od teba dlhy, nech to zaplatí ten pracovník, ktorý to spôsobil. Môj názor. Rozhodne si to popreveruj a vyrieš si to, lebo ťa to počká.

    premlcacia doba vymahania pohladavok zdravotnej a socialnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.