Zavrieť

Porady

EKS - skúsenosť

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

obstarávali sme 6 tonerov do tlačiarní. Podľa cien, za ktoré nám dodával iný dodávateľ, sme nastavili aj max. cenu a to 162€ bez DPH.

Pred chvíľou skončila elektronická aukcia, kde bola výsledná cena 42€.

V podmienkach je aj odvoz už použitých tonerov.

Som zvedavý, čo mi za túto cenu pošle dodávateľ a aj či si odvezie použité tonery.

Ak všetko klapne, bude to pekné ušetrenie peňazí.
Usporiadat
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Zuzana2
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
OK, dám vedieť. Dátum dodania sme dali 18. 6. - 19. 6.
Môj známy tiež objednával cez EKS tonery. Napísal aj "originálne tonery do tlačiarne..." a oni mu poslali síce "originálne" - mysli tým nerepasované, ale on myslel originálne tonery vyrobené výrobcom tlačiarne. Dodávateľ mu povedal, že mal napísať "originálne XEROX tonery" či tak nejak. On ich teda vybalil, dal do tlačiarne a nefungovali, ani jeden. Zavolal dodávateľovi, on ich zobral späť, musel na nich vymeniť čipy, pretože tie tonery, čo mu dodal, boli pre západnú Európu a neboli kompatibilné s jeho tlačiarňou. Ťahalo sa to 2 týždne, pokiaľ mu prišli tie tonery s kompatibilnými čipmi.

Takže aj takéto sú úskalia EKS.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zuzana2
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
No možno budú mať len polovičnú náplň...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Oliwa
Zuzana2
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
No možno budú mať len polovičnú náplň...
V podmienkach som napísal aj počet vytlačených strán pri 5% pokrytí aj číslo tonera.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Takže, 10. 6. 2015 bola ukončená elektronická aukcia, 12. 6. dodaný tovar, 6 kusov funkčných tonerov, kuriér zobral použité tonery, faktúra má splatnosť 30 dní, ušetrených 74% nákladov na tonery - 42€ namiesto 162€.
1 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ospravedlňujem sa, ale založila som "súvisiacu tému"
Naposledy upravil Zuzana2 : 25.06.15 at 10:35
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Chcela by som sa spytat mam vypracovat ponuky pre EKS, v praci kolegovia pozaduju konkretny prasok na pranie a konkretne cistiace prostriedky, mozem ich vo formulari nazvatoriginalnym nazvom alebo opisat presne zlozenie z obalov? Dakujem
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Napíš presný názov a na konci doplň "alebo ekvivalent" a do špecifikácie napíš presne zloženie.
Toto je tá nevýhoda EKS, že ak chceš aj niečo konkrétne kúpiť, nemusíš to dostať.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

tak načo to došľaka je taká hovadina, každý si povie chcem toto a hento a nič iné a ja mám objednať mačku vo vreci, opísať blbosti a proste s malou dušou čakať či príde to čo som chcela, hrozné
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Tak to je. Na niečom sa dá pekne ušetriť, len tie nervy, či ti príde to, čo si si myslela alebo to, čo vyplýva z opisného formulára.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať