Zavrieť

Porady

Unik prudu v objimke

Pozdravenia. V kupelni mi odisla ziarovka (posledna zo styroch) asi dva dni potom, co elektrikar menil v izbe vypinac na taky, ktorym sa da regulovat svietivost a tiez prelozil vypinac z vonkajsej strany na vnutornu stranu kupelne. Akonahle zakrutim novu ziarovku do objimky, napatie z kablov zmizne. Ked ziarovku odmontujem, skusacka sa opat rozsvieti po dotyku s objimkou (dnom obijmky). Nerozumiem tomu a rad by som zistil dovod a odstranil pricinu, aby som si nemusel pchat bateru do ust pri sprchovani. Diki diki
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Veľmi nezrozumiteľne napísané. Vypínač za stmievací si menil v izbe? Čo to má potom spoločné s kúpeľňou? A o ktorej žiarovke píšeš? O tej v obývačke, alebo v kúpeľni.

    Elektrikár niekde spravil chybu. Asi zle prepojil káble. Nevŕtaj sa v tom radšej, keď sa v tom nevyznáš. NA diaľku ti nevieme dať inštrukcie, ako to opraviť, lebo nevieme, čo je chybné.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmm... zaujímavé.
    Otázka je, AKÝ vypínač s funkciou stmievania ti namontoval.
    Sú totiž dva druhy - tyristorový a elektronický (impulzný).
    Ak ti namontoval ten impulzný - ten vysiela do zdroja svetla (žiarovky) riadiace impulzy a preto žam musí byť tzv. stmievateľná žiarovka (s elektronikou), ktorá reaguje na tie signály. Ak tam dáš obyčajnú žiarovku, tak buď vypínač pošle plné napätie, alebo vyšle riadiaci signál, ktorý však nemá odozvu a vypínač jednoducho nedá žiadne napätie.
    peterkos2 A nemeraj dútnavkou,ale aspoň vadaskou na fázu aj nulák

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.