Zavrieť

Porady

Musí sa starý vodomer odovzdávať majiteľovi?

Naše SVB príde rozhodnutím súdu o cca 2 000 lebo vraj sme nepreukázali spotrebu teplej vody.
Akési občianske združenie, ktorého činnosť je zameraná najmä na šírenie hodnôt a myšlienok Európskej únie a Rady Európy, štúdium európskeho a medzinárodného práva, ktoré je majiteľom bytu, prostredníctvom iného prenajímateľa Judr. ...s.r.o., ktorý voči SVB vystupoval ako vlastník bytu, prenajalo byt poloromskej rodine a spotreba za rok 2011 a 2012 podstatne stúpla . Inak katastrofálne spolužitie- smrad, rozbité dvere v malom jednoizbovom byte sa normálne nachádzalo aj desať Rómov. Upozornil som údajného majiteľa, že za rok 2011 ma nedoplatok 1 000 eur.V tejto súvislosti existuje mailová korešpondencia adresovaná predsedom SVB majiteľovi, na ktorú odpovedal Judr. Prvý Podnájomnik. Ako sa po rokoch ukázalo vôbec nepredložil nikomu splnomocnenie, že môže konať za majiteľa- v súdnom spise zo záhadných príčin táto korešpondencia nefiguruje. Títo romovia predsedovi povedali, že dali Judr- ovi 1000 Eur za nedoplatok za rok 2011. V lete 2012 prenajal Judr. Byt ďalšiemu Rómovi a ten zistil, že predchádzajúci nájomníci poškodili , v snahe zablokovať meranie, vodomer. Kázal som mu nahlásili na Havarijnú službu a správcu, výmenu vodomera a upozorniť majiteľa. Existuje protokol o výmene vodomera odbornou spôsobilou firmou, aj s odpismi starého. Judr. Nespochybnil odpis za rok 2011 v ktorom vznikol najvyšší nedoplatok za teplú vodu, ale čuduj sa svete, že vraj nebol pri výmene-odpise vodomera a že starý mu neodovzdali. Nikdy sa ten človek nezúčastnil zhromaždenia SVB a v dome bol za 5 rokov vari trikrát. Doporučené listy nepreberal- bol som na adrese, ktorú údajný majiteľ udával – nikoho takého som tam nenašiel. Máme v dome viacerých , ktorí prenajímajú byty a z nikým nie sú pri odpisoch meračov či vodomerov problémy, len s fiškálmi a pritom nám do domu nasáčkovali, na ďalšie 2 roky ešte horších podnájomníkov ako boli Rómovia. Bežne podpisujú odpisy podnájomníci.
Súd dal fiškálom podľa mňa nemorálne za pravdu a ešte máme tomu Judrovi zaplatiť 570 Eur súdne trovy-
Predsedovi nebol doručený rozsudok- dozvedel sa o ňom telefonický v predposledný deň možného odvolania, keď bol na dlhšie 200 km od domu. Máme ešte do pondelka možnosť podať sťažnosť na Rozhodnutie súdu- platí sa zato?
Naposledy upravil mackoivan : 16.12.16 at 17:18
9 komentárov     zbaliť
misoft Tak ten Judr. sa mýli v jednom. Vodomer nie je jeho majetkom - je majetkom spoločnosti, ktorá mu distribuuje vodu. Vodomer má len "prenajatý" - za to sa platí v poplatkoch - konštantná zložka.
mackoivan no neviem- vodomery v bytoch si platíme sami - len fakturačný si vymieňajú vodárne vo vlastnej réžii
vicktor Aj v nasom dome (z 50tych rokov) kto robi rekonstrukciu, kupi si vodomery za vlastne. Sotva si nan BVS moze robit narok.
mari2x 1, "" Doporučené listy nepreberal- bol som na adrese, ktorú údajný majiteľ udával – nikoho takého som tam nenašiel "
.
2, " Rozsudok doniesla právnička na správu v mojej prítomnosti 3 týždne po súde čiže včera "
3, " Uznesenie v ktorom nás súd zaväzuje zaplatiť súdne trovy 572.,47 eur som dostal mailom v utorok "
Mackoivan
vyzerá, že nie si predseda SVB
vyzerá, že tomu nerozumieš
NAČO sa teda do toho pletieš ?????
PS
ad 2, právnička bola jedna z tých dvoch, čo splnomocnil (NIE !!! najal) správca EČ
Ad 3, prečo to súd poslal tebe ?
mackoivan veru veru načo sa do do ho pletieš keď o tom nevieš nič?
mari2x A ty prečo chceš nejakú rozumnú radu, ak miesto kompletných info dáš v podstate NIČ = farbu nájomníkov a podobne IRELEVANTNÉ veci
mari2x TU si to sám priznal, že to neviete robiť :

""" Naše SVB príde rozhodnutím súdu o cca 2 000 lebo vraj sme nepreukázali spotrebu teplej vody """

PS
Ja o tom nepotrebujem vedieť nič !
To potrebuješ ty.
mari2x Podľa toho ako reaguješ, NECHCEŠ poradiť, ale POĽUTOVAŤ
mackoivan a čim si tu doposiaľ poradil?? :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ako v tej ruskej rozprávke " Ivan, Ivan medveďovi sa budeš klaňať"

    V mene republiky " sudcovia sú ... " blízka minulosť. Paškovci dobili ľudí, ľudia sa šťažovali na súde, podali žalobu. Žalobu sudca neprijal, vraj nevidel video, že by boli bití. Pritom na Slovensku tone videli leda bezdomovci, nemajú telku, že? Sú nezávislí, aj peniaze majú nedotknutelné.

    Niektorí to nemajú radi, ale radím im si preštudovať zákony súvisiace s bývaním v bytovom dome, citujem:

    182/1993, § 2, ods. 5.

    "(5) Spoločnými zariadeniami domu sa na účely tohto zákona rozumejú zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu. "

    --- Som si istý, že vodomery v bytoch isto nie sú mimo domu, a slúžia domu na spoločný účel, rozpočítanie spoločných nákladov domu, či nie??? ---

    "(8) Prevádzkou sa na účely tohto zákona rozumejú činnosti a prostriedky potrebné na pravidelné udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku v stave spôsobilom na ich riadne užívanie; za prevádzku sa považujú aj povinné revízie technických zariadení podľa osobitného predpisu.5a)"

    --- Činnosti a prostriedky. Aké??? No predsa povinná kontrola a výmeny meracích zariadení v byte, bytoch, súčasne!!! Odvolávka 5a nás privedie, že isté výrobky musia byť, ich výroba sledovaná už vo výrobnom závode, firme oprávnenou osobou, ktorá pri pochybení výroby ju môže odstaviť. MUSÍ!!! ---

    142/2000, § 8, ods. 1, ods. 2, písm. a

    "(1) Určené meradlá sú meradlá určené na povinnú metrologickú kontrolu alebo posúdenie zhody.3)

    (2) O zaradení meradla do skupiny určených meradiel rozhoduje účel jeho použitia a používanie

    a) pri meraniach súvisiacich s platbami,"

    --- Odvolávka 3, nás privedie na zákon odvolávky 5a, teda dokolečka dokola, že? Ale, stále je to len o tomto meraní ---

    "(1) Určené meradlá možno používať na daný účel, len ak majú platné overenie, ak sa toto vyžaduje.

    (2) Podnikateľ alebo iná právnická osoba je povinná

    a) používať určené meradlá v prípadoch, v ktorých je ich používanie ustanovené (§ 8)"

    --- Ak, len podnikateľ, alebo iná právnická osoba? Aký zmysle má vlastník bytu byť vlastníkom vodomeru v byte, keď neslúži vlastníkovi bytu, ale slúži na spoločný účel domu, rozpočítanie spoločných nákladov domu, na ich rozpočítanie medzi, na rozpočítanie medzi jednotlivé byty. ---

    182/1993, § 11, ods. 1

    "(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. "

    --- Ivan, čítaš tu v zákone povinnosť pre vlastníka bytu vlastniť a starať sa na vlastné náklady o meracie zariadenia v ich byte, bytoch? ---

    "(3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním."

    --- V odseku 3 je jasné definované, že vlastník bytu je povinný umožniť v byte namontovať meracie zariadenia na meranie spotreby tepla a vody v byte. Vidíš tam niekde povinnosť pre vlastníka byt uhrádzať náklady za funkčnosť, overovanie určených meradiel v byte, ktoré slúžia domu na spoločný účel! Aký? ---.

    --- Ivan, ak by ste dodržali povinnoyť, dohodli sa na meracích zariadeniach, ktoré sú povinné zo zákona 182/1993, § 11, ods. 3, podľa § 14 a rešpektovali § 10. Nikto nemôže povedať, že merače tepla a vody / aj hodiny im niekto povie, nazve ich / sú jeho osobným majetkom, aj keby si ich, náklady za ne uhradil sám zo svojej peňaženky. Ani v takom prípade nie sú schopné slúžiť len a len v prospech jeho osobného prospechu, tak ako pri elektrine, či plyne, či??? ---

    Ale, ako vidíš, máme súdy na nad úroveň, neznížia sa pod úroveň, svoju, republiky, SVOJEJ??? Svojich platov, nedotknuteľných.

    Ani sa nedivím, či niekto áno?

    Súdy do sudov. Kvas.
    Naposledy upravil sito : 12.12.16 at 16:56
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackoivan sito- inak ten úmyselne poškodený vodomer mal len dva roky a bol riadne hromadne spolu s ostatnými namontovaný odbornou firmou a fiškaľ ani nemohol napadnúť jeho nespôsobilosť- len ostatných vlastne obviniť, že mu ho odmontovali lebo naňho chceli našiť vyššiu spotrebu ako vraj mal.
    nunenko Ak sa preukáže, že konečný spotrebiteľ ovplyvnil určené meradlo na meranie množstva teplej úžitkovej vody, zavinil, že určené meradlo na meranie množstva teplej úžitkovej vody nespĺňa podmienky určeného meradla, neumožnil určené meradlo nainštalovať, určené meradlo demontoval alebo inak znefunkčnil, určí sa tomuto konečnému spotrebiteľovi náhradný indikovaný údaj vo výške trojnásobku priemernej hodnoty indikovaných údajov určených meradiel na meranie teplej úžitkovej vody na byt a nebytový priestor v objekte rozpočítavania. Spotrebná zložka sa určí podľa odseku 3.

    Rozumieš? Ak sa preukáže.
    Preukázali?
    Preukázali aj na súde? Asi nie.
    Ako preukazujú elektrárne?
    Obdobne by mali aj preukazovatelia ovplivnenia viodomeru.
    PS: Ak patrí vlastníkovi bytu môže si ho aj pomilovať, žiaden zákon mu ho neprikazuje vlastniť, vlastník bytu nie je povinný, lebo nie je podnikateľ alebo iná právnická osoba,
    mackoivan numenko ako mohol prenajímateľ bytu prenajať byt novému podnájomníkovi s rozbitým vodomerom?
    Predsa uzatváral zmluvu s podnájomníkom a podpisovali medzi sebou aj preberací protokol so stavmi studenej aj teplej vody. Novým podnajomníkom bola opäť romska rodina s veľmi malým právnym vedomím- Rom na rozbitý vodomer prišiel až keď už tam býval. Ojebabrali podľa všetkého aj jeho
    Vystriedalo sa tam už viac podnájomníkom - nikdy si prenajímateľ nesplnil povinnosť hlásiť zmenu
    buchač mackoivan (Dnes 08:03) Ojebabrali podľa všetkého aj jeho
    ========================
    HLAVNE ale ojebabrali ostatných majiteľov bytov.
    Zaplatili nedoplatok, teraz zaplatia súd, Judr. a aj fiškáľa.
    Brutálnu chybu si zrobil, že si písal len maily.

    Majiteľ bytu nemá len práva, má aj povinnosti....a tie by si mu mal náležite vysvetliť. Trebárs aj pri najbližšom vyúčtovaní...
    mackoivan Majiteľ bytu Judr z BA sa rezolútne v telefone ohradil, že on má len právo zúčastňovať sa zhromaždení a nie povinnosť !
    misoft Tak majiteľ bytu - JuDr - by mal ten svoj titul vrátiť, lebo si ho nezaslúži.
    nunenko macko, hlavne, že ty máš veľké právne vedomie...
    "numenko ako mohol prenajímateľ bytu prenajať byt novému podnájomníkovi s rozbitým vodomerom?"
    Ako môžeš vedieť, žeje to tak? Veríš tomu čo cigáni?
    Že róm na to prišiel až keď tam býval? Prečo si myslíš, že vodomer dojebal róm pred ním?:Poznáš rómov? Každý povie to nie ja, to ten druhý...
    Súd rozhodol tak ako rozhodol preto, že nebolo doložené, že vodomer bol úmyselne poškodený.
    dojebabral to Váš správca.
    ---------------------
    § 14
    (1)
    Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku.

    Misoft len tak medzi nami tento paragraf je o schôdzi, nie o zhromaždení SVB, pričom tento zákon dôsledne rozlišuje schôdzu od zhromaždenia.

    A tento paragraf tvrdí aj to, že ak vodomer nie je spoločné vlastníctvo nemôže sa o ňom na schôdzi hlasovať.
    sito Hmmm, "VODOMERY" ľudový názov, ale, čo sa za tým názvom skrýva, teda odborne?

    V 182/1993 v § 2 ods.5

    "(5) Spoločnými zariadeniami domu sa na účely tohto zákona rozumejú zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu."

    --- Vodomery v bytoch domu sa môžu využívať len a len na spoločný účel, rozpočítanie spoločných nákladov za nameranú spotrebu domu / studená voda/ Iné je to pri teple v teplej vode, podrobnejšie rieši osobitný Zákon 657/2004, § 17,18. ---

    Tiež tuto. § 2, ods. 8

    "(8) Prevádzkou sa na účely tohto zákona rozumejú činnosti a prostriedky potrebné na pravidelné udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku v stave spôsobilom na ich riadne užívanie; za prevádzku sa považujú aj povinné revízie technických zariadení podľa osobitného predpisu.5a)"

    --- Posledná veta. Čo sa za ňou skrýva? Povinné kontroly vo firme, ktorá vyrába vodomery autorizovanou osobou, Zákon 264/1999, § 1, ods. 3, pís. d. ---

    Aj tuto. § 10, ods.3

    "(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu."

    --- Je to dosť jasné napísané " sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných zariadení domu. Či nie? ---

    A tuto. § 11, ods 3

    "(3) Vlastník bytu v dome je povinný umožniť na požiadanie montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním."

    --- Takže je povinnosťou vlastníka umožniť montáž vodomeru, nie povinnosť vodomer vlastniť!

    Podľa osobitného Zákona 142/200 sú vodomery Určené meradlá § 8. Podľa vyhlášky 210/2000, § 3, ods. 1, príloha č. 1, 1.3.15 sú to "Merače pretečeného množstva vody2)" Ale ,stále sú to tie ľudovo nazvané zariadenia " VODOMERY" Že, či nie? ---


    nunenko, áno tak ako si uviedol, toto je to napísané

    " § 14
    (1)
    Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku."

    Sú dve formy správy domu v ktorom majú vlastníci bytov priestory na bývanie SVB a správca. SVB má svoje orgány, jedným je Zhromaždenie. Zhromaždenie sa stretne na schôdzi vlastníkov konanej na základe § 14, ods. 1. Správca zvolá schvôdzu vlastníkov na základe § 14, ods. 1, že, či tak to nie je?

    Na tej schôdzi rozhodujú vlastníci ako si rozdelia spoločné náklady medzi sebou, ich úhradu. Ak podľa vodomerov rozhodujú spoločne o ich spoločnom účele použitia v prospech domu prostrredníctvom Predsedu SVB, alebo správcom domu.

    O posteli, posteliach vlastníkov nerokujú, nie sú spoločné zariadenia domu, ale sú v dome v osobnom vlastníctve vlastníkov bytov. Je vecou každého vlastníka na čom spáva, či posteli, kavalci, dlážke, plávajúcej podlahe, linoleume. Ale, ak by chcel manipulovať s tým betónom na ktorom to vlastník má položené, potrebuje súhlas spoluvlastníkov spoločných častí domu, že? A obdobne je to aj pri vodomeroch, ak chce vlastník s nimi manipulovať musí mať súhlas ich spoluvlastníkov. Samozrejme, že ak neoprávnený vo svoj prospech, finančný, si ten súhlas nebude pýtať. Ale v takom prípade za to nesie zodpovednosť v súlade so zákonom, že?
    mackoivan numenko - neurážaj ! - ten rom podnájomnik bol za mnou a ukázal mi ten vodomer- rozbité sklo na vodomeri- povedal som mu že ho musiavymeniť- odkázal som ho na majiteľa bytu a ukázal som mu telefónne číslo na správcu a havarijnú službu na výveske pre oznamy v dome- bolo to cez víkend - inak som na dvojtýždňovkach v práci -ostatné išlo mimo mňa
    nunenko Urážaš ty toho róma. Mal vedomie a aj vedel, že rozbité "sklo" nie je správne. Ty právne vedomý si ho odkázal na "nemajiteľa" bytu...a ukázal číslo na správcu a havarijnú službu Nekomentujem.
    Došlo k poškodeniu cudzej veci a bola spôsobená malá škoda. Toto bolo potrebné v prvom rade zdokumentovať a preukázať úmysel manipulovať s vodomerom.
    Ak došlo k podvodu a krádeži nestačí len vymeniť vodomer a veriť, že ten c*uj majiteľ to bude rešpektovať a nebude protestovať keď bude sankciovaný.
    mackoivan ale ale numenko ja by som nikdy nepodpísal zmluvu o prenájme, keď tam bol rozbitý vodomer- čítaj všetko - ja vôbec nemám podklady čo sa týka odpisov a výmien vodomerov- všetko je u správcu, ktorý zmluvne zabezpečuje dodávku SV aTÚV a odpisy vodomerov
    Majiteľ bytu je povinný sledovať a udržiavať zariadenia v byte v bezchybnom stave ako píše a cituje sito a vraj malá škoda (-: - však nás to stálo spolu vyše 2 000 eur- ako vidím píšeš príspevky v nočných hodinách- nie vždy platí, že vo víne je pravda ((-:
    ale asi je máš pravdu- že sa to malo zdokumentovať a to odbornou firmou , ktorá vymieňala vodomer a správcom ja som bol pripravený svedčiť vždy- však ja nikdy netvrdím, že viem všetko o správe domu- preto sa pýtam aj učím a to aj na svojich chybách. Ale počuj ja som vôbec nemusel byť doma-mojou povinnosťou nieje správa, ktorú má vykonávať mamdatár !!! ja som žiadnu objednávku na výmenu nepísal a ani telefonicky neobjednával
    a čo ten sudca ? Čo si on myslel o rozbitom vodomery? vari nie, že som ho rozbil ja
    sito Ivan, no máte to ozaj divoké v tom vašom dome, že? Raz právnická osoba, druhý raz Pudr., či Judr.?

    Orgán SVB, predseda, predsa nemôže nevedieť, kto sú vlastníci bytov v dome, čí? Samozrejme, že štatutár nemôže vlastníka obmedziť pri prenájme bytu, ktorý mu umožňuje aj 182.

    Každý vlastník bytu je povinný umožniť zo zákona vstup do svojho bytu za účelom montáže, opravy, výmeny vodomerov, spoločného majetku domu, prevádzky domu. NIE JE TO JEHO MAJETOK, OSOBNÝ!!!

    Zvyčajne sa spoluvlastníci meračov dohodnú na polročnej, šesťmesačnej kontrole vodomerov. Zo zákona musí, má povinnosť správa domu jeden krát na konci roka.

    Poverená, určená osoba má povinnosť odpísať stav vodomerov, zároveň skontrolovať stav merača, vizuálne, jeho nepoškodenie a či nie je porušená plomba, neoprávnený zásah.

    Ak poverená osoba zistí závadu, ktorá ovplyvňuje, ovplyvňovala, spochybňuje funkčnosť merača pretečeného množstva vody, vodomerom, mal by upozorniť štatutára, správcu domu a zabezpečiť svedka a fotodokumentáciu pre prípad súdneho dokazovania poškodenia, nefunkčnosti vodomeru a prípadných sankcii z toho vyplývajúcich pre vlastníka bytu v ktorom bol poškodený spoločný vodomer v byte.

    A súdy, čo ti budem hovoriť, písať! Na vlastnej koži to poznáte, že? Maštaľ, slovenská, Slovenská, že?
    mackoivan raz sa vydáva za akoby majiteľa bytu, druhý raz napíše že predmetný byt je v správe: "Nasledujú dve mena jedno je jeho na konci s.r.o." posledne podľa toho ako podpisovali nájomnú zmluvu už figuruje v inej s.r.o. od tej aj prechádzajú platby na účet SVB figuruje tam aj akási ina konateľka a inej firmy, ale ani raz majiteľ zapísaný na liste vlastníctva. Posledne napísal nášmu správcovi splnomocnenie pre podnájomníčku, aby mohla podpísať odpočty vodomerov -prišlo to mailom a Splnomocnenie končilo vetou " Vprípade akýchkoľvek nejasnosti ma kontaktujte na tel. č, ...... prosím Vy pán konateľ nie pán Macko ( vraj) domovník, nakoľko mám dôvodné pochybnosti o jeho korektnosti"
    Kua tak on nás oberie o 2000 eur. nasáčkuje do domu zápach na dva roky na ďalšie dva feťákov a diskotéku a ja som vraj nekorektný

    Pritom ten človek je pre SVB ľuft bezprízorná osoba nikdy nič nepredložil, že môže konať za majiteľa bytu
    asi ti napíšem súkromnú správu aby ak sa chceš pozrel aj ty na tu mimovládku
    sito Ivan, a čo kataster? Tam by mal byť, je zapísaný skutočný vlastník, či kôň, biely? Tam musí byť zapísaný, ak nie, nie je vlastník časti budovy, nehnuteľnosti, bytového domu. Teda nemá žiadne práva samozrejme, že ani žiadne povinnosti voči spoluvlastníkom domu v ktorom má, či nemá byt? Len vy musíte platiť, že?

    O súdoch? Už som písal, hnus!
    mackoivan Stále v katastri od 2010 stále ten istý vlastník, aj s adresou, ale tá adresa je už vari od začiatku falošná je tam len zdravotnícke zariadenie žiadne sídlo nejakej mimovládky
    sito V tom prípade je treba zvrhnúť ficka, zmení sa niečo? Zmenilo sa niečo, čo? Ak, tak autori, obete, nie!
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Spôsob doručenia či nedoručenia rozsudku môže zakladať vadu spôsobilú pre žalobu - treba došetriť a presnejšie uviesť.

    Oprite sa o § 683 občianskeho zákonníka, že Nájomca je povinný odstrániť závady a poškodenia, ktoré spôsobil v dome sám alebo tí, ktorí s ním bývajú. Ak sa tak nestane, má prenajímateľ právo po predchádzajúcom upozornení nájomcu závady a poškodenia odstrániť a požadovať od nájomcu náhradu.

    Dôvodiť treba aj § 9 ods. 4 zákona o vlastníctve bytov, že bolo treba konať s nájomcom, ten je zodpovedný potom prenajímateľovi: Správca alebo predseda je povinný zabezpečiť odstránenie chyby alebo poruchy technického zariadenia, ktoré boli zistené kontrolou stavu bezpečnosti technického zariadenia,5a) ak bezprostredne ohrozujú život, zdravie alebo majetok, a to aj bez súhlasu vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

    Povinnosti vlastníka vyplývajú z § 11 - vyberte vhodné ...

    Odovzdanie či neodovzdanie starého merača nemá vplyv na úspech vašej žaloby, trovy hradí ten, čo úspech nemal.
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackoivan veď to kompetenciu -odpis meračov ako aj zabezpečenie dodávky teplej a studenej vody sme odovzdali na základe Mandátnej zmluvy aj Komisionárskej, nášmu správcovi ekonomických činnosti. Správca má povinnosť s odbornou starostlivosťou zabezpečovať menované služby- spoľahli sme sa na neho a po rokoch súdneho sporu takýto výsledok.
    Správca je poistený- nemôže sa jeho pochybenie uhradiť s poistky?
    Vodili ma za nos aj na terajších posledných jednaniach- dík Mária
    a ešte Správca vystupoval v spore ako jedná zo sporných strán- nemal byť len ako zástupca SVB? Všetká komunikácia v spore prebiehala len so správcom - Predseda SVB bol oboznámený len po funuse
    Správca si najaj postupne dvoch právnikov a súd komunikoval s nimi- Rozsudok doniesla právnička na správu v mojej prítomnosti 3 týždne po súde čiže včera - Uznesenie v ktorom nás súd zaväzuje zaplatiť súdne trovy 572.,47 eur som dostal mailom v utorok
    Mária27 ani som si nevšimla, že si to ty
    Takže, ak ste SVB, nemáte správcu ale zmluvného partnera, ktorý vám je zospodvedný aj za to, keď koná vo vašom mene a pochybí. Vtedy súd žiada čosi od vás, ale vy si môžete následne škodu vymáhať od neho ...
    Mária27 ale na žalobe trvajte
    mackoivan prešvihol sa termín odvolania voči rozsudku- takže nová žaloba? Môže sa to v tej istej veci? inak neboli prizvaní žiadní svedkovia
    sito Marka, "Odovzdanie či neodovzdanie starého merača nemá vplyv na úspech vašej žaloby, trovy hradí ten, čo úspech nemal."

    Máš pravdu! Ale, nejde náhodou o overenie učeného meradlá? Čo po dobu jeho overenia, ich overení? Dajú sa nové, funkčné, overené, platné? MUSIA SA!!!

    Firma by ich mala za istú sumu odkúpiť od domu, dať overiť a overené montovať kdekoľvek, v ktorýchkoľvek bytoch na Slovensku, teda aj v EU so ziskom, ale lacnejšie ako nové. Že ich nechajú v byte, vlastníkovi jeho. Nenávratne sú ta tam. Tak načo zákon 142/2000?
    mackoivan sito tu nešlo o výmenu vodomerou v dome, ale len o výmenu úmyselne poškodeného 1 ks vodomeru . Vodomer firma aj mala fiškál prišiel na to asi po dvoch rokoch , že môže uspieť na normálne vymenenom vodomeri Vôbec nereagoval na upomienky a ani nepreberal poštu. Bol na neho len telefonicky kontakt na mail raz reagoval a čudoval sa vraj aké problémy? Ja som ho pokladal za vlastníka a on je len podnájomník či čo
    A k tomu najväčšia sranda- k nedoplatku vôbec nemuselo prísť ak by si majiteľ bytu splnil zákonnú povinnosť a nahlásil skutočný počet ľudí v byte- bol by správca vypísal vyššie zálohové platby.
    napr. máme v dome aj čínana z BA - stačilo ho písomne upozorniť a náhlasíl 11 ľudí - len za výťah platil 130 Eur ročne
    Ale my nie sme zodpovední číňania ale prešpekulovaní fiškáli a odr bavači
    Veď je to postavené na hlavu- kto by už len mal záujem manipulovať z vodomerom a prečo?,
    Odpisy po jednotlivých rokoch presne zodpovedali normálnej a skôr podpriemernej spotrebe, ak to berieme na osobu
    a ďalšia sranda súd mu odpustil podľa všetkého aj nedoplatok za teplo 150 eur
    mari2x Načo máte SVB, ak si to neviete spraviť sami.
    Potom je predseda SVB iba formálne / berie drobné / ale zo zákona je oficiálne = zodpovedný
    mari2x " Ja som ho pokladal za vlastníka a on je len podnájomník " - - kapor je načo ?
    " súd mu odpustil podľa všetkého aj nedoplatok za teplo 150 eur "
    súd zasiahol do vyúčtovania ? / zvláštne = buď tomu nerozumie vyúčtovateľ , alebo súd
    mackoivan čitaj to celé nie len reakcie- Kompetencie má správca predseda pracuje 200 km od domu
    Však pracujeme na odobratí niektorých kompetencii
    mari2x Netuším čo vedie ľudí ku KOMPLIKOVANIU si života!
    Normálne je vlastník
    SVB (vtedy aj predseda)
    alebo správca
    No a niekto povie, že spravíme si SVB
    mať SVB a potom celú správu odovzdať zmluvne správcovi NEJDE, tak ten niekto vymyslí komplikáciu =
    ( zabezpečenie dodávky teplej a studenej vody sme odovzdali na základe Mandátnej zmluvy aj Komisionárskej, nášmu správcovi ekonomických činnosti. ))
    = správcu ekonomických činností ( čo nie je nikde definované, čo do nich patrí ! )
    mackoivan čo do nej patrí? nuž určite nie tvoje mudrovanie, ale všetko definuje Mandátna zmluva
    mari2x Ak moje poukázanie na to, že je lepšie veci robiť jednoduchšie považuješ za mudrovanie = je to tvoj problém.
    A to, že ty tomu nerozumieš a preto ty máš problém je jednoznačne táto téma
    .
    Zato vy ste to vymysleli = skomplikovali ako malí bohovia
    Meno má, že : Správca ekonomických činností

    a
    pritom :
    " kompetenciu -odpis meračov ako aj zabezpečenie dodávky teplej a studenej vody sme odovzdali na základe Mandátnej zmluvy "
    robí aj zabezpečenie SV a TUV a tým aj odpisy vodomerov
    PS
    Podľa mňa vám robí VŠETKO !
    Iba ste to tým jeho menom skryli pred zákonom !
    mackoivan mari 2--- Predseda zodpovedá za prekročenie svojich právomoci a za zanedbanie svojich povinnosti ! - nepleť si štatutárneho zástupcu SVB so správcom alebo udržbárom
    V tomto prípade je úplne mimo zodpovednosti
    mackoivan mari 2 - SVB môže na základe Mandátnej zmluvy odovzdať mandatárovi všetky činnosti , ohľadom správy domu, okrem štatútu predsedu
    Však predseda môže byť laik- preto správu niektorých činnosti radi robia za peniaze na to spôsobilé odborné firmi a zodpovedajú v rozsahu mandátnej zmluvy za služby pre SVB
    A čo sa ti nepáči na označení Správca ekonomických činnosti ??- tak si to zameň za Účtovník v mnohých domoch robí učtovníka aj predseda alebo nejaký živnostník
    mari2x účtovník málokedy zabezpečuje TUV
    (a účtovníčka už vôbec = tá má čo robiť aby správne zaradila čísla pod iné čísla )

    PS
    Porozmýšľaj NAČO ti je také SVB ?????? , kde
    " SVB môže na základe Mandátnej zmluvy odovzdať mandatárovi všetky činnosti "
    .
    Bude to
    - lacnejšie
    - rýchlejšie
    - lepšie ?
    mackoivan stačí , že si bude SVB samo zabezpečovať investičné akcie - služby nemusí
    Však o investície sa všetci bijú- stavím sa že náš dom je na tom finančne oveľa- oveľa lepšie ako ten váš
    sito Chalani nevaďte sa! Nejaká dobrá duša na úrovni toho sudcu, ktorý rozhodol v neprospech domu je schopná tu, tu tému zavrieť. Tému netreba, niekoho iného by bolo treba zavrieť, prípadne zovrieť ...
    sito Ivan, mari, neviem či sa mi marí, mari? Ale, vo vašej debate, hľadaní pravdy, svojej som na strane mari. Ivan, tak si to ... sito.
    sito torroid (Včera 14:17) Ak nemáte takého správcu ako jenáš,tak verím. Pred asi 6 rokmi prišiel s tým,že na tom fonde opráv máme - (mínus) 20 000 €
      zbaliť

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Presne ako napisal mackoivan, vodomery v bytoch su majetkom vlastnika bytu. Tzn. ak vymenia stary za novy stary vodomer zostava majitelovi bytu.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackoivan ale neviem o prípadoch, že by sa staré odovzdávali vlastníkom- bežne sa repasuju a firmy si ich opäť predávajú
    misoft Ja neviem, ako to máte vy zariadené, ale ja za výmeny vodomerov (a bolo ich už niekoľko) som neplatil ani cent. Jediné čo som dostal, bol protokol o výmene vodomeru. A na vyúčtovaní výmena nebola zahrnutá. Vodárne majú pravidelne vykonávať kontroly a vodomery, ktorý prešla lehota, musia vymeniť. Teda - je to ich majetok - nám ich len prenajímajú.
    Niran Nam ich vzdy nechali a to uz nam robili nedavno druhu vymenu. Ale podla vsetkeho to asi zalezi na tom kto to ma ako dohodnute so spravcom bytovky.
    Mária27 mne ich nikdy nenechali, ani neviem, na čo by mi boli
    sito Nitran, trepeš ako Tepeš!
    sito Dušan, vlastníci bytov sú zodpovední, spoluvlastníctvom za dom, jeho spoločných zariadení, ktoré sa spoločne využívajú v prospech, že? No nech sa prihlási vlastník bytu, ktorý si dokáže, údajne podľa svojho vodomeru, svojich osobných údajov si bez kohokoľvek určí náklady, či podiel nákladov pre byt z nákladov, spoločných pre dom. Ako, ako to dokáže, že?
    mari2x misoft za výmeny vodomerov platíš !!
    Len o tom nevieš, že z FO.
    Kto by ti to robil zadarmo ?
    Sú v podstate 2 spôsoby
    - normálny = v lehote sú vymieňaané vodomery a na ne dodavateľ vystaví fa )cca pod 20€/kus)
    - fikaného správcu = v zmluve o správe má "smiešnu" položku : 0,64 € / byt / mesiac
    (za výmeny / metrologickú evidenciu vodomerov) = vyjde to cca skoro 2x toľko ako cez faktúru
    sito Niran, Ústava SR je najvyšší zákon SR!

    Čl. 14

    Každý má spôsobilosť na práva.

    Čl. 20

    (1) Každý má právo vlastniť majetok.

    Čl. 21

    (1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.

    Čl. 13

    (1) Povinnosti možno ukladať

    a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,

    --- Niran, či ktorýkoľvek radca, ak nájdeš v slovenských zákonoch " POVINNOSŤ VLASTNÍKA BYTU, VLASTNIŤ MERACIE ZARIADENIA V BYTE NA MERANIE SPOTREBY TEPLA A VODY V BYTE! Máš, dám ti 100 €!!! ---

    Takúto povinnosť má každý vlastník bytu.

    Zákon 182/1893, § 11, ods. 3

    "(3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo
    nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním."

    --- Čo sa týka tepla, aj osobitný zákon je!

    Prečítaj si § 17, ods. 4, 5, 6. § 18 ods. 4, 5, 8, 11. ---

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-657
      zbaliť

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    ...nuž, tak takto. Merač pretečeného množstva vody, alias vodomer je podľa jedného názoru majiteľa bytu, v druhom názore patrí SVB, alebo je spoločné vlastníctvo spoluvlastníkov domu - majiteľov bytov, Tak, ako tvrdí Sito je to podľa mňa spoločné vlastníctvo.
    Lenže aj kapacity so ZS a iní pseudoprávnici vedia vyložiť "správne" zákon (na ktorom sa realizovali OtÍk Brixy a Martvoň).
    U merača TÚV je zo zákona nepochybné a nespochybniteľné, že je to spoločné vlastníctvo.
    Obstaráva sa na náklady vlastníka budovy. Vlastníkom BD sú jeho spoluvlastníci, vlastníci bytov a NP.
    Spoluvlastníci sú povinní prispievať na spoločnú vec podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu.
    Vlastníci bytov prispievajú na prevádzku domu podľa spoluvlastníckeho podielu. Na tento účel sa tvori FPÚaO.
    Keď sa mení vodomer, je logické že musí skončiť minimálne na dobu možnosti uplatnenia reklamácie, spochybnenia správnosti nameraných hodnôt u toho kto za vybavenie reklamácií zodpovedá. Viesť ich evidenciu je takisto povinný správca, či SVB.
    Na schôdzi vlastníkov bytov sa hlasuje o výbere toho kto ich za koľko dodá a namontuje. Ak by boli vlastníka bytu, tak schôdza nemá čo hlasovať o tom, môže predsa rozhodovať len o spoločnom majetku...

    V tomto prípade tvrdíte že vodomer bol ovplyvňovaný, respektíve že nespĺňal zákonné. požiadavky. Je dané, že takémuto špekulantovi sa určí spotreba ako trojnásobok priemernej spotreby domu.
    Nieje na svojvôli spoluvlastníkov, správcu, SVB určiť retroaktívne iný spôsob "pokuty".
    Naposledy upravil nunenko : 11.12.16 at 23:34 Dôvod: gramatika
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackoivan to povedz sudcovi - rozbijem vodomer a ešte na tom poriadne zarobím keby som bol Judr.
    mackoivan numenko - vyplynul z toho aj ďalší problém- správca ktorý odpisuje aj zabezpečuje výmenu vodomerov argumentuje, že on nemôže legitimovať toho kto je v byte a zisťovať či je vlastník bytu. Má v tomto pravdu. Ale podľa mňa ani nemusí ak nevnikne do bytu násilím odpíše vymení a ten kto sa nachádza v byte mu to podpíše. Predsa niekto vlastní 1 druhý 2 a tretí vlastník vlastní aj 500 bytov nie je mysliteľné aby vlastníci museli byť pri výmene vodomera. Je to záležitosť medzi vlastníkom a podnajomníkom. Čiže aj zmluvy o podnájme. My sme na takejto veci prehrali súd. A ak si niekto po dvoch rokoch žiada predložiť vodomer, o ktorý sa predtým nezaujímal dva roky ???? však je to holý nezmysel. Je pravda, že to pos ral náš obhajca, ktorého najal správca.
    nunenko K tomu, čo píšeš. Nemyslím si, že oprávnená osoba na výmenu merača môže chcieť od niekoho niečo podpisovať. Vonkocom nie keď sa zistí, že plomba, či vodomer nespĺňa zákonnom uložené náležitosti. To myslím podpis vlastníka, nájomcu či osobu ktorú poveril vlastník bytu aby otvorila.
    Vieš ako by výmena merača mala prebiehať, tak aby bola pre súd dostatočná?
    Príde na výmenu správca a oprávnená osoba na výmenu merača.
    Správca skontroluje stav plômb a merača, odpíše namerané hodnoty. Ak zistí že merač nezodpovedá legislatíve, zabezpečí dôkazy, kontaktuje majiteľa bytu a trvá na jeho účasti pri výmene.
    Jedine správca vie, kde má byť aká značka montážnika, jedine správca môže poznať kontakt na majiteľa bytu.
    Takto by mal správca postupovať. Inak pácha škody, a prehrá súd. On nie majitelia bytov. A on zodpovedá za škody, ktoré spôsobil.
    No a dôkazy treba prechovávať pokiaľ je možné aby sa vlastník bytu mohol obrátiť na súd, teda aj poškodený vodomer.
    sito Ivan a nie náhodou sudca, sudkyňa to posral, posrala?!

    Vlastník bytu v dome je povinný umožniť na požiadanie vstup do bytu, montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

    Správca musí vyvesiť oznam, že sa budú meniť ( VODOMERY ) Vlastník má povinnosť zabezpečiť vstup do bytu, ak nemôže osobne v uvedený termín ním poverenú osobu, aj nájomníka môže poveriť aby umožnil. Ako si napísal, podpíše výmenu a stavy, nič viac, predsa sa jedná o majetok domu, nie vlastníka bytu. Či už sú to vodomery, alebo náklady za službu, plnenie, ktorá v jednotlivých bytoch domu je meraná spoločným zariadením.

    Mali ste päť litrový demižónik, nie pol litrovku, dať!
    mackoivan sito veď je to na zaplakanie- vlastník vedel že je treba vymeniť 1.5 ročný úmyselne poškodený vodomer aj správca . Prehral zábudlivejší alebo
    lenivejší alebo...? ? a najväčšia sranda bola, že na súde sa aj žalobca aj žalovaný tvárili aj hovorili v tom zmysle, že išlo o normálnu hromadnú výmenu vodomerov TÚV, ktorá sa robí po uplynutí 4 rokov od dátumu overania, hoci v súdnom spise je moje písomne svedectvo o tom, že cigáni úmyselne poškodili vodomer aby zakryli spotrebu
    sito Takže, teplá voda, štyri roky, povinnosť vlastníka umožniť vstup. Len vysvetli toto 1,5 roka poškodený vodomer. Kto na to prišiel, kedy a postup pri riešení poškodenia a výmeny vodomera. Povinné sa musí robiť raz za rok revízia, kontrola, odpočet, niekde aj dva krát majú dohodnuté, aj štyri, tu niekto písal.
    mackoivan prišiel na to nový podnájomník , ktorý prišiel do bytu po osadníkoch ja som to potom nahlásil správcovi aj majiteľovi bytu . robil som na dvojtýždňovkach v BA Povinnosť dodávky TÚV aj odpočtu vodomerov má v mandátnej zmluve správca
    sito A v zmluve o prenájme, ako si preberal byt vlastník bytu od podnájomníka, keď to nezistil?

    " Konečný spotrebiteľ ( vlastník bytu ) je povinný umožniť koncovému odberateľovi ( SVB, správca ), ktorý rozpočítava množstvo tepla v teplej úžitkovej vode konečnému spotrebiteľovi vlastníkovi byt a fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c)

    a) vykonávanie jeho povinností uvedených v odseku 4 písm. a) a b) a § 25 ods. 3, ( montáž, výmenu, opravu vodomeru)

    b) odčítanie údajov z určených meradiel množstva teplej úžitkovej vody v čase oznámeného termínu,

    c) chrániť určené meradlo množstva teplej úžitkovej vody pred neoprávneným zásahom,

    Takže, vlastník bytu si nesplnil povinnosť podľa bodu c). Neuchránil ho, umožnil vo svojom byte bývať osobe, ktorá ho poškodila ( úmyselne, neúmyselne ) A písomne si im ohlásil, aspoň správcovi? Vlastníkovi, by už mal správca aj s termínom riešenia veci.

    Prečo ho asi musí chrániť? Preto, že nie jeho, spoločný je, ale je v jeho byte, priestore na bývanie v dome, len on ho môže ochrániť, aj keď nie je jeho.!
    nunenko - O tom, či je vodomer poškodený nerozhoduje subjektívny pocit
    - Túto skutočnosť treba na súde aj preukázať
    - Ak došlo ku krádeži vody a škoda bola ako uvádzaš tak došlo aj k trestnému činu

    ...to je môj názor
    sito Poviem, že šikovný chrapúň, to je! Nik mu nemôže brániť byt prenajať, komukoľvek, aj déžovi.

    "Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je oprávnený prenajať ho inej osobe. Nájom a podnájom bytu a nebytového priestoru v dome alebo jeho časti upravujú osobitné predpisy.15)"

    "Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách,

    ?!?!?!
    pri prenajatí bytu
    !?!?!?

    alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv."

    A môj názor je taký, že oni mu úmyselne vymenili dobrý vodomer, aby mu mohli vyúčtovať trojnásobok.

    15 ) odvolávka je odkaz na OZ, § 685. Ak bol ozaj nefunkčný, poškodený mali ho dať overiť a mať doklad o nefunkčnosti, poškodení. Prenájom bytu nezbavuje vlastníka zodpovednosti vyplývajúcej zo zákonov súvisiacich s bývaním v bytovom dome. Jeho vec na ktorého z podnájomníkov ju zvalí. Či nového, či starého.

    Ale naše božie, či bohovské súdy, vedia čo činia! Treba dodrbať toho posledného. Aj hoholiemčík tak konal.
    mackoivan vlastník prenajal podnájomníkov kamarátovi a podnájomník ´ďalšiemu podnájomníkovi- Toho podnájomníka sme pokladali za vlastníka. V súdnom spise je kopia zmluvy s podnájomníkom, ale nájomca je na listine prekrytý čistým papierom aby sa nedalo zistiť kto je prenajímateľ je tam toho viac- bolo treba mať poriadne klapky na očiach - nuž súdom ja už vôbec neverím.
    sito Veď som napísal, chytrý chrapúň. A vrana vrane oko nevykole. Súd sa mal zaujímať o skutočného vlastníka, nie vec ešte zahmlievať. Neklať.
      zbaliť

    Musí sa starý vodomer odovzdávať majiteľovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.