Zavrieť

Porady

Môžem dostať výpoveď od zamestnávateľa,ked som PN a mala som prac.zmluvu na určito.

Na PN som nastúpila 30.10.2016.Moja zmluva bola od 8.2.2016 do 7.2.2017.Ako mám postupovať.Stale som PN, kde sa mam nahlásiť.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nedostavas vypoved, len tvoj PP skonci dobou urcitou.
    To je rozdiel, to skoncit moze, lebo tak bol dojednany.
    Do 8 dni od skoncenia PP by si sa spolu s rozhodnutim o nemocenskych davkach zo Socialnej poistovne mala prihlasit vo svojej zdravotnej poistovni ako poistenec statu na PN v ochrannej dobe (cez vychadzky alebo cestou od lekara, neporusuj liecebny rezim, pripadne tam niekoho posli).
    Po skonceni PN do 7 dni sa zaevidujes na UP, ak nebudes mat inu pracu, kam by si po PN nastupila.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana Motyčková Tú zdravotnú poisťovňu nemusí a nie je to PN v ochrannej lehote.
    ivka70 Preco nemusi ZP?
    Katy a R pretože SP hlási DPN - stále je poistencom štátu
    Jana Motyčková Taká povinnosť v zákone nie je.
    esemeska Ďakujem za rady.Takže musím až po skončení PN ísť do 7 dní na UP sa zaregistrovat.dik
      zbaliť

    Môžem dostať výpoveď od zamestnávateľa,ked som PN a mala som prac.zmluvu na určito.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.