Zavrieť

Porady

Opravné alebo dodatočné?

Ahojte, vie mi niekto vysvetlit rozdiel medzi opravnym a dodatocnym danovym priznanim k DPH? Alebo aspon kde to najdem, aby som si to prestudovala.
Prevzala som ucto od inej ekonomky a musim urobit za I.Q.2006 nove danove k DPH, len neviem ci opravne alebo dodatocne ... mozno vam to bude pripadat smiesne, ale fakt neviem kde to najst ... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bambi23
    Ahojte, vie mi niekto vysvetlit rozdiel medzi opravnym a dodatocnym danovym priznanim k DPH? Alebo aspon kde to najdem, aby som si to prestudovala.
    Prevzala som ucto od inej ekonomky a musim urobit za I.Q.2006 nove danove k DPH, len neviem ci opravne alebo dodatocne ... mozno vam to bude pripadat smiesne, ale fakt neviem kde to najst ... dakujem
    Opravné- do dátumu podania DP
    Dodatočné- po tomto dátume.
    Takže za I. kvartál už iba dodatočné.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja len tolko opravne podavas v pripade ak sa pomylis a je to este do terminu lehoty na podanie po termine podavas dodatocne...understand?

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    dakujem, myslela som si, ze opravne je ak sa pride na chybu hned, do terminu ale nebola som si ista ... este raz dakujem

    Opravné alebo dodatočné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.