Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Dobrý deň prosím Vás o radu ohľ. ochrany os. údajov. Sme stavebná firma kde osobné údaje sa používajú s poisťovňami, daň. úrad, exekútor , súdy, prac. zdrav. služba, školiace strediská a používame ich ešte aj pri verejnom obstarávaní, kde prikladáme ich osvedčenia ( dátum narodenia neuvádzame) Ešte v roku 2009 som bola na školení o ochr. os. údajov, kde nám bolo vydané osvedčenie platné podľa zákona 428/2002 čo už neplatí. V tom čase som aj zaslala prihlášku zodpovednej osoby na úrad keďže ja pracujem s os. údajmi, ale teraz tento zákon už neplatí a teraz neviem či mám niečo oznamovať alebo nie. Skúšku o zodpovednej osobe nemám a ja neviem či to potrebujem mať keďže som mzdárka. Bezpečnostný projekt som si vypracovala. Veľmi Vás prosím o radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Stačí ak Ty, ako oprávnená osoba budeš poučená v zmysle Zákona č. 122/2013 o ochrane osobných údajov. Pokiaľ nie je vo firme viac ako 20 oprávnených osob....
    Zuzka2510 Čiže nič nemusím nikam oznamovať? A čo sa týka verejného obstarávania tak toto sa musí oznámiť? Ďakujem
    Ing. Ľubomír Janoška
    Z pohľadu PaM je to ošetrené, bezpečnostný projekt máte a zodpovednú osobu nemusíte mať. Ako píše Karka, kto pracuje s osobnými údajmi, musí mať písomné poučenie.
    Bolo by ale zaujímavé vedieť, či sa môže/nemôže stať, že Vám dodacie listy bude potvrdzovať (budete získavať podpis a číslo OP) fyzická osoba - zamestnanec odberateľa. V takom prípade by ste nemali právny základ pre spracúvanie týchto údajov a potrebovali by ste súhlas tejto dotknutej osoby.
    Zuzka2510 Ďakujem pekne

    Ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.