Zavrieť

Porady

študent-živnostnik

V roku 2016 som si založil živnosť chcel by som sa spýtať za akých podmienok budem platiť/neplatiť odvody do zdravotnej poistovne a socialnej poistovne ??
veronikasad Aký príjem=tržby a základ dane si dosiahol?
Medo04 Minuly rok žiadny ale tento rok to uz bude okolo 3000 eur za doterajsie obdobie a chcem vediet kolko este mozem zarobit aby som buduci rok nemusel platit socialne /zdravotne odvody
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príjem pre povinnú registráciu v sociálnej poisťovni od 1.7.2018 je 452*12 bez ohľadu na počet mesiacov podnikania.

    Preddavky do zdravotnej.poistovne závisia od vymeriavacieho základu, t.j. rozdielu medzi príjmami a výdavkami. Ako študent si poistenec štátu a nemusíš platiť preddavky z minimálneho vymeriavacieho základu, ale zo skutočného. Začneš ich platiť od 1.1.2019, ak budeš mať v tom čase ešte aktívnu živnosť a budeš naďalej študentom.

    Nájdi si včas účtovníka, aby ti prepočítal konkrétne príjmy a výdavky, aby si sa vyhol plateniu odvodov a nedoplatkom na zdravotnom poistení v RZZP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Medo04 Kolko je ta suma zarobku v roku 2017 pre povinu registraciu do socialnej poistovne v roku 2018 ?
    Katy a R naozaj si nájdi učtovníka !
    veronikasad čítal si pozorne moju odpoved alebo nemáš doma kalkulačku ?
      zbaliť

    Verwest je offline (nepripojený) Verwest

    Verwest
    Ak neprekročíš príjem nad 5298€ za rok 2017, tak si oslobodený do platenia do sociálnej poisťovne.

    Do zdravotnej ako študent neplatíš mesačne, ale niekedy v septembri ti to "zrátajú"
    veronikasad Suma 5298 platí pre príjem za rok 2016 ...
    Verwest super, dík a info

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.