Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže jubilejné...... 15-te "výročie".....
Téma už má nárok na občianku.....
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Velmi pacilo
poznamka diskutera k strajku vo VW
----
Strajk je prezitok, stredoveky sposob vydierania. VW PONUKA nejake podmienky, zamestnanec ich moze prijat alebo odmietnut. Nikto tych ludi nenuti pracovat tam za takych "nevyhodnych" podmienok. Co sa tyka ostatnych nadsenych podporovacov strajku, predpokladam, ze vacsina z nich nechce prevziat skutocnu zodpovednost za svoj possaty zivot, ale viac sa im paci revolucne strajkovanie a ine snahy privlastnit si to, o com si (nevedno preco) myslia, ze im patri alebo na to maju z neznameho dovodu nejaky domnely narok (napr. podiel zo zisku zamestnavatela, atd...). Proste socani. A nie, nie som nenazrany podnikatel, som bezny zamestnanec, ktoreho vsak ani nenapadlo za nizky plat vinit zamestnavatela - kazdy ma tolko, kolko si vyjedna.
----
2 3
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Velmi pacilo
poznamka diskutera k strajku vo VW
----
Strajk je prezitok, stredoveky sposob vydierania. VW PONUKA nejake podmienky, zamestnanec ich moze prijat alebo odmietnut. Nikto tych ludi nenuti pracovat tam za takych "nevyhodnych" podmienok. Co sa tyka ostatnych nadsenych podporovacov strajku, predpokladam, ze vacsina z nich nechce prevziat skutocnu zodpovednost za svoj possaty zivot, ale viac sa im paci revolucne strajkovanie a ine snahy privlastnit si to, o com si (nevedno preco) myslia, ze im patri alebo na to maju z neznameho dovodu nejaky domnely narok (napr. podiel zo zisku zamestnavatela, atd...). Proste socani. A nie, nie som nenazrany podnikatel, som bezny zamestnanec, ktoreho vsak ani nenapadlo za nizky plat vinit zamestnavatela - kazdy ma tolko, kolko si vyjedna.
----
Aj zamestnanci firmy, ktorá vypláca najvyššie mzdy, majú právo žiadať si ich zvýšenie. Nemôžu sa ale čudovať, ak koncern presunie výrobu do iného štátu.
Takto zareagoval napríklad Caterpillar na štrajky v Kanade, presunul výrobu do USA (Arizona).
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Veľmi by ma zaujímal dôvod, ktorý niekoho viedol k tej mínuske.
0 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Velmi pacilo
poznamka diskutera k strajku vo VW
----
Strajk je prezitok, stredoveky sposob vydierania. VW PONUKA nejake podmienky, zamestnanec ich moze prijat alebo odmietnut. Nikto tych ludi nenuti pracovat tam za takych "nevyhodnych" podmienok. Co sa tyka ostatnych nadsenych podporovacov strajku, predpokladam, ze vacsina z nich nechce prevziat skutocnu zodpovednost za svoj possaty zivot, ale viac sa im paci revolucne strajkovanie a ine snahy privlastnit si to, o com si (nevedno preco) myslia, ze im patri alebo na to maju z neznameho dovodu nejaky domnely narok (napr. podiel zo zisku zamestnavatela, atd...). Proste socani. A nie, nie som nenazrany podnikatel, som bezny zamestnanec, ktoreho vsak ani nenapadlo za nizky plat vinit zamestnavatela - kazdy ma tolko, kolko si vyjedna.
----
Aj zamestnanci firmy, ktorá vypláca najvyššie mzdy, majú právo žiadať si ich zvýšenie. Nemôžu sa ale čudovať, ak koncern presunie výrobu do iného štátu.
Takto zareagoval napríklad Caterpillar na štrajky v Kanade, presunul výrobu do USA (Arizona).
Presne tak, ale to socanov akosi nenapadne. Sú bytostne presvedčení o nenažranosti kapitalistu a o jeho všemohúcnosti nastavovania cien práce, tovarov a služieb.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Davam tomu rok. Maximalne dva.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zaujímavé čítanie o DPH. Asi je každému jasné, prečo tie otázky neboli zodpovedané...
http://www.poslednykriziak.sk/10-ota...dpovedal/1688/
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hovadá socanské západniarske vydieračské...

https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
https://www.google.sk/search?q=%C5%A...55.vITFQdXJjqc
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

mne sa ten štrajk páči.....aj preceda ho podporil.....
prečo by nemal mať náš robotník tolko, ako v nemecku ????
3 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Nuž, keď si to pozriem dôkladne, vidím vypadnuté železnice, lietadlá, zablokované diaľnice. Či je to oprávnené, to je vec politického názoru. To, že to schytajú státisíce nevinných, ktorí s tým nemajú nič spoločné, je zrejmé.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
bjuty smis
mne sa ten štrajk páči.....aj preceda ho podporil.....
prečo by nemal mať náš robotník tolko, ako v nemecku ????
ale švajčiarske dôchodky až od zajtra
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
Nuž, keď si to pozriem dôkladne, vidím vypadnuté železnice, lietadlá, zablokované diaľnice. Či je to oprávnené, to je vec politického názoru. To, že to schytajú státisíce nevinných, ktorí s tým nemajú nič spoločné, je zrejmé.
To je relatívne.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jáááj...ešt toto som chcel k tomu prcedovi.....bojovníkovi za nemecké platy.....

v súčasnosti pracuje vo verejnej správe 144-tisíc ľudí, ktorí sú platení podľa zákonných tabuliek. „Sú medzi nimi opatrovateľky v domovoch sociálnych služieb, kuchárky, upratovačky a drvivá väčšina týchto ľudí je dnes platená spôsobom, ktorý je v súkromnom sektore protizákonný,“ tvrdí Beblavý. Štát totiž pri odmeňovaní týchto zamestnancov nedodržiava minimálnu mzdu, ani minimálne mzdové nároky podľa Zákonníka práce.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
mne sa ten štrajk páči.....aj preceda ho podporil.....
prečo by nemal mať náš robotník tolko, ako v nemecku ????

0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Slovenskí čerství maturanti, ktorí nastúpili za Slovenského štátu do nemeckých firiem na území Slovenska, neišlo o BA, tak sa nemohli sťažovať. Vtedy nikomu nenapadlo, aby iné kvalifikované sily niekto zotročoval a finančne znevýhodňoval.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
mne sa ten štrajk páči.....aj preceda ho podporil.....
prečo by nemal mať náš robotník tolko, ako v nemecku ????
Preco by nemali mat nase predavacky v lidli, tescu a kauflande tolko ako predavacky v nemecku?
Zeby preto, ze miesto vykonu prace bola nejaka slovenska obec?
Preco by mal VW existovat vlastne na slovensku? Ked ten nemecky plat radsej da domacim? Ja strajkom fandim, ale vo VW je to uz svinska nenazranost.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
Slovenskí čerství maturanti, ktorí nastúpili za Slovenského štátu do nemeckých firiem na území Slovenska, neišlo o BA, tak sa nemohli sťažovať. Vtedy nikomu nenapadlo, aby iné kvalifikované sily niekto zotročoval a finančne znevýhodňoval.


korela má pravdu.....tu sú dôkazy ...aspoň 2....ked treba , dám dalšie a dalšie......
sú to samozrejme citáty....

1.
Závody ťažkého strojárstva Dubnica nad Váhom
Podnik bol založený v období predvojnovej konjunktúry v roku 1937. Vtedajšia zbrojovka patrila koncernu Škoda Plzeň a vyrábala delostrelecké zbrane. Počas vojny bol podnik pod kontrolou Herman Göring Waffenwerke a vyrábal pre Nemecko delostrelecké zbrane, muníciu, súčiastky námorných torpéd či leteckých motorov. Na sklonku vojny bola pripravovaná aj výroba súčiastok rakiet V2[1]. V roku 1942 zamestnával podnik 4669 pracovníkov. Pri nálete amerických bombardérov 7. júla 1944 bol závod z veľkej časti zničený.


2.
Židia počas vojnového slovenského štátu prišli o viac ako 12-tisíc podnikov. Z nich až 10-tisíc bolo zlikvidovaných (speňažených) a zvyšok prešiel do vlastníctva arizátorov, teda nežidov. Po viac ako šesťdesiatich rokoch Ústav pamäti národa (ÚPN) zverejňuje mená obetí, ale aj tých, ktorí stáli za zhabaním židovských majetkov. "Hodnota týchto podnikov bola v tom čase vyššia ako pol miliardy korún. Zodpovedá to zhruba hodnote štyroch až piatich miliárd dnešných korún," skonštatoval pre HN Ľudovít Hallon z Historického ústavu SAV. Podniky, ktoré štát zlikvidoval, dosahovali v tom čase obrat 1,2 miliardy korún. Išlo prevažne o obchody či remeselné dielne. V prípade arizovaných firiem (aj veľkých tovární) išlo až o 1,5 miliardy. "Odhad celkového objemu majetku odobraného slovenským Židom je asi 38 percent národného bohatstva slovenského štátu,"

že to chváli smeráci...napr. taký glváč, zala a pod. , ktorých dedovia sa na tom nabalili a vnúčikovia držia rodovú líniu chápem.....ale.....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
jáááj...ešt toto som chcel k tomu prcedovi.....bojovníkovi za nemecké platy.....

v súčasnosti pracuje vo verejnej správe 144-tisíc ľudí, ktorí sú platení podľa zákonných tabuliek. „Sú medzi nimi opatrovateľky v domovoch sociálnych služieb, kuchárky, upratovačky a drvivá väčšina týchto ľudí je dnes platená spôsobom, ktorý je v súkromnom sektore protizákonný,“ tvrdí Beblavý. Štát totiž pri odmeňovaní týchto zamestnancov nedodržiava minimálnu mzdu, ani minimálne mzdové nároky podľa Zákonníka práce.
Brblavy to je ten PALMA TUMYS? tomu degesovy sa stacilo okotit a uz bol milionar. Vzivote sa nemusel o nic snazit... Chudak.
A preco ta zaujimaju interne tabulky? Nikto nic neporusuje. Presne tak je to aj s dochodkami. Vyjde ti plat 380 eur /na zaklade tabuliek/ tak to doplati do minimalky zamestnavatel podla stupna narocnosti a tym padom "paska" je v poriadku. Takto funguju aj niektore dedinske obchody, ktore sa dotuju vynosnejsimi prevadzkami...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
bjuty smis
mne sa ten štrajk páči.....aj preceda ho podporil.....
prečo by nemal mať náš robotník tolko, ako v nemecku ????
Preco by nemali mat nase predavacky v lidli, tescu a kauflande tolko ako predavacky v nemecku?
Zeby preto, ze miesto vykonu prace bola nejaka slovenska obec?
Preco by mal VW existovat vlastne na slovensku? Ked ten nemecky plat radsej da domacim? Ja strajkom fandim, ale vo VW je to uz svinska nenazranost.
plný súhlas....ved to píšem...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
bjuty smis
jáááj...ešt toto som chcel k tomu prcedovi.....bojovníkovi za nemecké platy.....

v súčasnosti pracuje vo verejnej správe 144-tisíc ľudí, ktorí sú platení podľa zákonných tabuliek. „Sú medzi nimi opatrovateľky v domovoch sociálnych služieb, kuchárky, upratovačky a drvivá väčšina týchto ľudí je dnes platená spôsobom, ktorý je v súkromnom sektore protizákonný,“ tvrdí Beblavý. Štát totiž pri odmeňovaní týchto zamestnancov nedodržiava minimálnu mzdu, ani minimálne mzdové nároky podľa Zákonníka práce.
Brblavy to je ten PALMA TUMYS? tomu degesovy sa stacilo okotit a uz bol milionar. Vzivote sa nemusel o nic snazit... Chudak.
A preco ta zaujimaju interne tabulky? Nikto nic neporusuje. Presne tak je to aj s dochodkami. Vyjde ti plat 380 eur /na zaklade tabuliek/ tak to doplati do minimalky zamestnavatel podla stupna narocnosti a tym padom "paska" je v poriadku. Takto funguju aj niektore dedinske obchody, ktore sa dotuju vynosnejsimi prevadzkami...
nebavím sa o autorovi, ale u výroku...ok ???

mňa nezaujímajú interné tabulky....a ako to dopláca zamestnávatel sa opýtaj napr, misofta....on to tu často rozoberal..

alebo tých 144 000 štátných zamestnancov....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať