Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lubko6394
willma
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ?
čo bráni ostatným zamestnávateľom vytvoriť takéto fondy?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
willma
lubko6394
willma
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ?
čo bráni ostatným zamestnávateľom vytvoriť takéto fondy?
Je to pre mna neznama problematika. Ako je taky fond tvoreny v armade ? To si vojaci z povolania sami sporia na vysluhove dochodky ?
Niekde som zazrel ze, citujem "Schéma, podľa ktorej sa výsluhové dôchodky vyplácajú z odvodov aktívnych príslušníkov bezpečnostných zložiek je totiž výrazne stratová, a musí byť každoročne sanovaná zo štátneho rozpočtu."
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Eeej veru nepotesilo. To neustale tendencne demonizovanie Kotlebu. Bojim sa, ze novinari robia nasincovi medvediu sluzbu
http://domov.sme.sk/c/20434788/nove-...riminovat.html
Buď je Kotlebova strana protizákonná a treba ju zrušiť aj so šéfom BB VÚC a poslancami NRSR alebo treba strpieť, že si niekedy dovolí prenajať si sálu.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
Problém je ten bonus - výsluhový.
ALE ten bónus je preto bónusom, lebo do radov ozbrojených zložiek by sa nik nehlásil.
Tých pár zapálených jedincov by to nevytrhlo...

AKO vzor by som dal hasičov. Donedávna boli ich rady dosť oklieštené. No od doby, keď boli aj oni zaradení medzi silové zložky, tak sa počty sa zvýšili.

----------------------------------------
Ty máš problém s výsluhovým.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má auto napísané na firmu, no jazdí na ňom súkromne.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý kúpi zariadenie do firmy, no využíva ho doma.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má "sídlo" firmy vo vile, kde samozrejme býva.

----------------------------------------

...a mám dojem, že na túto tému končím.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Eeej veru nepotesilo. To neustale tendencne demonizovanie Kotlebu. Bojim sa, ze novinari robia nasincovi medvediu sluzbu
http://domov.sme.sk/c/20434788/nove-...riminovat.html
Buď je Kotlebova strana protizákonná a treba ju zrušiť aj so šéfom BB VÚC a poslancami NRSR alebo treba strpieť, že si niekedy dovolí prenajať si sálu.
Presne tak.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
willma
lubko6394
willma
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ?
čo bráni ostatným zamestnávateľom vytvoriť takéto fondy?
Veľké BINGO !

So zaťom sme sa ohľadom tých fondov bavili...presnejšie učitelia a zdravotné sestričky.

Obe pravdepodobne nemajú nejaké odbory...teda spoločné, s celoštátnou pôsobnosťou.
Lebo ak sa má štrajkovať, tak sa štrajkuje.

Lenže hop !!!!
Ak sa štrajkuje, tak nejde mzda. Tieto mzdy by sa mali refundovať práve z tých odborových príspevkov.
Takže tak je to s tým štrajkovaním na Slovensku.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nevidím to celé,nemám predplatné..
...kedysi som čítala tie tabuľky,podľa ktorých sa určuje % postihnutia....podľa mojej diagnózy by som mohla mať aj 75%,dali mi len 41%........som zvedavá,čo mi zoberú.........to jedno slepé a druhé poloslepé oko? Mala som problém sa zamestnať aj v čase vládnutia komančov,hoci sa tvrdilo,že je 100%zamestnanosť......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
nevidím to celé,nemám predplatné..
...kedysi som čítala tie tabuľky,podľa ktorých sa určuje % postihnutia....podľa mojej diagnózy by som mohla mať aj 75%,dali mi len 41%........som zvedavá,čo mi zoberú.........to jedno slepé a druhé poloslepé oko? Mala som problém sa zamestnať aj v čase vládnutia komančov,hoci sa tvrdilo,že je 100%zamestnanosť......
Ani ja nemám síce Piánko, ale s týmto posvietením by som vcelku aj súhlasil.
Bez dotknutia každého nemocného si ALE dovolím tvrdiť, že sociálny systém je kurewsky (sorry, najvhodnejší výraz) zneužívaný.

Je verejným tajomstvom, že nie jeden berie invalidné neprávom.
Je verejným tajomstvom, že nie jeden cigán (róm, degeš) je "chorý" už od 15 roku.
Je normálne, ak jedinec berie invalidný dôchodok na chrbticu a pritom manuálne maká - samozrejme, na vlastnej záhrade, poli ???

P.S.:
Môžete so mnou nesúhlasiť....ALE podotýkam, že moje informácie vychádzajú z poznania skutkového stavu a konkrétnych osôb.
6 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
lubko6394
Problém je ten bonus - výsluhový.
ALE ten bónus je preto bónusom, lebo do radov ozbrojených zložiek by sa nik nehlásil.
Tých pár zapálených jedincov by to nevytrhlo...

AKO vzor by som dal hasičov. Donedávna boli ich rady dosť oklieštené. No od doby, keď boli aj oni zaradení medzi silové zložky, tak sa počty sa zvýšili.

----------------------------------------
Ty máš problém s výsluhovým.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má auto napísané na firmu, no jazdí na ňom súkromne.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý kúpi zariadenie do firmy, no využíva ho doma.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má "sídlo" firmy vo vile, kde samozrejme býva.

----------------------------------------

...a mám dojem, že na túto tému končím.
Nie je problém kúpiť, problém je zarobiť na to. Síce trocha ošáli štát na daniach a odvodoch, ale aby to mohol urobiť musí si sám na to zarobiť. V normálnej firme si majiteľ rozhodne nevypláca napr.nadčasy, nevyberá komplet dovolenku... Lenže je čosi úplne iné ak komusi havaruje služobný šofér na ceste z krstinovej fary do roboty a spôsobí úraz napriek ochrane a viagre vo vrecku. A na toho šoféra, to auto i PHM sa skladám ja daňami a odvodmi a Ty dôchodkom ktorý nie je zvýšený lebo peňazí je málo. Teda ako u koho. A o štetináčovom využívaní auta sa tiež dosť popísalo... A čo sa stalo ? Čáry máry fuk - je to v súlade so zákonom resp. zákon porušený nebol. Ešte stále sa Ti zdá že toho podnikateľa je treba ukameňovať ? Konieckoncov tu máme daňový úrad a zákony a kontrola si to obvykle veľmi dobre preverí, ale len u plebsu bez krytia a tu už padajú pálky aj za maličkosti a blbosti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
dnes ju v kurze video s Kemkom
...kto je Kemka ?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Moja 3/4 prišla z práce a ukázala mi foto..... Na boroviciach, ktoré majú v škôlke si vyfotila dve ušiarky, pravdepodobne mláďatá. Sú dosť vysoko, ale decká vraj z okna ich vidia a majú dobré prírodopisné pozorovanie.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
buchač
kukučka
dnes ju v kurze video s Kemkom
...kto je Kemka ?
Žeby Pajác?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechcela som sa pripojiť k téme o inv. dôchodkoch, ale v pomoci ľuďom sa spomínala alayina medvedia služba. Ja si medvediu službu predstavujem takto. Pred pár rokmi som to tu už spomenula.
Celý parlament v tej dobe spieval o mladom Rómovi, ktorý si dobrovoľne platil nemocenskú (neviem akú dobu, predpokladám, že do toho dlho neinvestoval), takto získal mladý zdravý chlap pred tridstatkou ID cca 750 eur. Keď to už pobúrilo aj týchto ľudí, je čo povedať. Mňa by zaujímalo, či je takýto človek niekým aj skutočne sledovaný a či ho ešte berie. Ako dopadol lekár, ktorý sa pod neho podpísal?
Myslím, že na základe neho prišli mamičky o materskú, z ktorej sa dalo aj vyžiť a podporovala pôrodnosť. Keď už investovať, tak do populačnej krivky určite.
Aj keď sa objavia dobré zákony, nedotiahnu sa. :-(
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
Nechcela som sa pripojiť k téme o inv. dôchodkoch, ale v pomoci ľuďom sa spomínala alayina medvedia služba. Ja si medvediu službu predstavujem takto. Pred pár rokmi som to tu už spomenula.
Celý parlament v tej dobe spieval o mladom Rómovi, ktorý si dobrovoľne platil nemocenskú (neviem akú dobu, predpokladám, že do toho dlho neinvestoval), takto získal mladý zdravý chlap pred tridstatkou ID cca 750 eur. Keď to už pobúrilo aj týchto ľudí, je čo povedať. Mňa by zaujímalo, či je takýto človek niekým aj skutočne sledovaný a či ho ešte berie. Ako dopadol lekár, ktorý sa pod neho podpísal?
Myslím, že na základe neho prišli mamičky o materskú, z ktorej sa dalo aj vyžiť a podporovala pôrodnosť. Keď už investovať, tak do populačnej krivky určite.
Aj keď sa objavia dobré zákony, nedotiahnu sa. :-(
Korela, nechapem suvislosti s mojim nickom,Ja som o ID nepisala.ja som pripla prispevok v teme Pomoc ludom, kde matka autistickeho chlapca poprosila na svojej nastenke na FB, aby ludia, ktori maju doma hoci aj pouzite dudlicky ich nedarovali jej syncekovi, nakolko su jeho oblubenou hrackou. Som zhnusena reakciami niektorych Poradakov.l

Poziadala som v nahlaseni v teme o vymazanie tych stupidnych prispevkov. Som velmi zvedava, ked sa tu maze vo velkom, ci tie stupidity niekto vymaze. nepatria do tej temy. Kto nechce pomahat, nemusim, ale aspon nech drzi hubu.

Citujem
Amélie Pomahačová pridala nové fotky (7).

Včera o 12:25 ·








Už jsem to zkoušela jednou, ale neuspěla jsem, Zkusím to tedy znovu. Jeníček miluje dudlíky. Má poruchu autistického spektra, LMR, ADHD a jednou z jeho radostí jsou dudlíky. S ničím jiným si tolik nevyhraje. Má je místo lidí a postaviček. Za 14 dní mu bude 10 let a chtěl by k narozeninám další "dudánky". Neválí se vám doma nějaké po dětech??? Silikonové, latexové, s krytem i bez něj...Budeme vděční za jakýkoliv kousek do sbírky....klidně i ruční výroba:-)) Aktuální počet je asi 230 ks... Předem děkuji.



4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1, dala som ti v Pomoci ľuďom plusko a tri pochvaly. Už si pochopila?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
buchač
lubko6394
Problém je ten bonus - výsluhový.
ALE ten bónus je preto bónusom, lebo do radov ozbrojených zložiek by sa nik nehlásil.
Tých pár zapálených jedincov by to nevytrhlo...

AKO vzor by som dal hasičov. Donedávna boli ich rady dosť oklieštené. No od doby, keď boli aj oni zaradení medzi silové zložky, tak sa počty sa zvýšili.

----------------------------------------
Ty máš problém s výsluhovým.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má auto napísané na firmu, no jazdí na ňom súkromne.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý kúpi zariadenie do firmy, no využíva ho doma.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má "sídlo" firmy vo vile, kde samozrejme býva.

----------------------------------------

...a mám dojem, že na túto tému končím.
Nie je problém kúpiť, problém je zarobiť na to. Síce trocha ošáli štát na daniach a odvodoch, ale aby to mohol urobiť musí si sám na to zarobiť. V normálnej firme si majiteľ rozhodne nevypláca napr.nadčasy, nevyberá komplet dovolenku... Lenže je čosi úplne iné ak komusi havaruje služobný šofér na ceste z krstinovej fary do roboty a spôsobí úraz napriek ochrane a viagre vo vrecku. A na toho šoféra, to auto i PHM sa skladám ja daňami a odvodmi a Ty dôchodkom ktorý nie je zvýšený lebo peňazí je málo. Teda ako u koho. A o štetináčovom využívaní auta sa tiež dosť popísalo... A čo sa stalo ? Čáry máry fuk - je to v súlade so zákonom resp. zákon porušený nebol. Ešte stále sa Ti zdá že toho podnikateľa je treba ukameňovať ? Konieckoncov tu máme daňový úrad a zákony a kontrola si to obvykle veľmi dobre preverí, ale len u plebsu bez krytia a tu už padajú pálky aj za maličkosti a blbosti.
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.
...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
jar88
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.
...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
Véééľmi jednoduché. Pár rokov mám zisk a ponechám si ho vo firme aby bolo z čoho platiť - teda nezdržiavať platby miezd, faktúr, odvodov a daní. Naškrečkujem na nový stroj a investujem do neho z týchto peňazí 50.000 a kúpim auto za 10.000. Odpis je na 8 a 4 roky takže 4 roky je odpis 6.250+2.500=8.750. A presne týchto 8.750mi zníži po 4 roky zisk a môžem byť v mínuse. Samozrejme tých strojov máš viac a postupne sa odpisujú. V okamihu kúpy máš teda ešte zbytok odpisovania tých čo si kúpil pred 5,6,7 rokmi takže strata problém nie je. Ak by to bola posledná investícia do firmy tak tých 50.000 si môžeš vziať po 8 rokoch napriek tomu že si bol 8 rokov na nule v zisku. Práve z tohto dôvodu je blbosť tých cca 5.000 povinného zisku a teda namiesto len 8.750 musím mať zisk pred odpismi 13.750 aby som bol na nule a súčasne mi rastie o 4.000 ročne nerozdelený zisk ktorý som trebárs ani nechcel a radšej by som kúpil do firmy drobné vybavenie.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lubko6394 - hlavne ak si v mínuse, treba pozastaviť odpisy, lebo "vyjdú nazmar"...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
buchač
jar88
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.
...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
Véééľmi jednoduché.
Ani Kristus Pán nerozumie hentomu textu a nie ešte ja...

Ale asi si ma nepochopil.
Zväčša vravím všeobecne a Ty si šiel do konkrétnosti.

Nemôžeš predsa aplikovať výrobný proces s bežným (smiešnym) podnikatelíčkom, ktorý sa vyváža na Passate....ale odrbáva, ako keby si riť vyvážal na Medveďovi.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať