Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

kopretinka
korela
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
??? aké pomocnice??? ani moja mama ani svokra žiadnu pomocnicu nemala.
Ona nemyslela služobnice (či slúžky) v pravom slova zmysle, asi to mali byť veci, ako vysávač, práčka, miesič a podobne.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-) Tak naša mama mala pomocnice.Pekne každú sobotu navelila a dcérky naklusali a robili.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pobavila denná tlač-potrebujú odviesť pozornosť,nahánajú lekárov.Asi tie blbiny čo v poslednom čase v zdravotníctve vymýšľajú potrebuju niečím prekryť.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

BXLmiami
:-) Tak naša mama mala pomocnice.Pekne každú sobotu navelila a dcérky naklusali a robili.
Presne tak. A nielen v sobotu. Vždy keď bolo treba. Teraz sopľošovi rozkážeš napríklad umyť riad a už si sťažuje na rodiča za fyzické týranie.
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
bettylou
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie.
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.
10 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pavol54
korela
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
moja mama pomocnicu nemala, ale stará mama mala pomocnicu, dokonca v bytoch bola jedna izbička vybudovaná špeciálne pre pomocnicu už od výstavby bytového domu.. a nežili na veľvyslanectve , vtedy asi bola taká doba, že to bolo normálne.. starký bol vysokoškolský profesor, a starká žena v domácnosti..
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie.
No ja by som za odpoveď "NIE" možno po týždni videl trochu na ľavé oko.(Podľa pointy známeho vtipu)
Rozprávajú sa Slovenka , Nemka, Francúzka o tom akú majú doma demokraciu,
Tak uzavreli dohodu ako dlho im vydrží doma nič nerobiť
Po mesiaci sa stretnú
Francúzka : Prestala som doma umývať riad po dvoch pozerám ako sa manžel zvŕta v kuchyni pri dreze.
Nemka : No ja som tiež prestala umývať riad a po týždni pozerám manžel umýva riad
Slovenka: Ja som tiež prestala umývať, prvý týždeň som nič nevidela, ani druhý, len po troch týždňoch som videla trochu na ľavé oko
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Žabinka
pavol54
korela
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
moja mama pomocnicu nemala, ale stará mama mala pomocnicu, dokonca v bytoch bola jedna izbička vybudovaná špeciálne pre pomocnicu už od výstavby bytového domu.. a nežili na veľvyslanectve , vtedy asi bola taká doba, že to bolo normálne.. starký bol vysokoškolský profesor, a starká žena v domácnosti..
žabi myslím si že sme vo veku kedy naše mamy nemohli mať (až na výnimky) pomocnice. Inak manželka podriadeného, čo som pustil do Lýbie, musela tam mať pomocnicu kvôli postaveniu manžela
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

5 rokov som chodila každú sobotu pratať jeden RD za mestom.....moje decko tiež chodí..... dnes je to normalne......teda normalne už pred 8r....lebo 3r to ja nerobím.....u decka už taká dôvera....že ked potrebovali odcestovať ...decko tam robilo tri dni óperku psom ....
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

To čo tu popisujete, je výsledkom autoritárskej výchovy. Zákazy, príkazy, nariadenia a rôzne spôsoby vydierania.
Jednoducho zle pochopené príslovie: ohýbaj ma mamko, pokiaľ som len Janko. Až ja budem Jano, neohneš ma mamo!
-------------------------
Ja mám 4,5 ročnú vnučku a najlepšie sa pobavíme pri umývaní riadu, kúpelní a podobne. Keď je všetko umyté, poutierané a uložené, nastáva problém, že poďme to umývať ešte raz. Ak by som neposlúchol, nastal by odpor a plač.
Preto si musím už dopredu vymyslieť ďalší program a navnadiť ju skôr, ako skončíme. (napríklad, že treba dať kocúrom, alebo sliepkam, alebo pozbierať vajcia a podobne)
Takto sme stále v nejakej činnosti.
0 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pavol54
Žabinka
pavol54
korela
Keď tak spomínam, naše mamy sa hýbali celý deň, aj keď mali pomocnice. Dnes si za pohyb ženy platia vo fitkách.
vaša mamy mali pomocnice? to kde si žila? Na veľvyslanectve?
moja mama pomocnicu nemala, ale stará mama mala pomocnicu, dokonca v bytoch bola jedna izbička vybudovaná špeciálne pre pomocnicu už od výstavby bytového domu.. a nežili na veľvyslanectve , vtedy asi bola taká doba, že to bolo normálne.. starký bol vysokoškolský profesor, a starká žena v domácnosti..
žabi myslím si že sme vo veku kedy naše mamy nemohli mať (až na výnimky) pomocnice. Inak manželka podriadeného, čo som pustil do Lýbie, musela tam mať pomocnicu kvôli postaveniu manžela
áno, to je pravda, že to súviselo s postavením.. pamätám si z rozprávania, že vysokoškolský profesor bol kedysi v spoločnosti vysoko vážená osoba, a mal aj rôzne vymoženosti, ako napr. tú pomocnicu.. keď bývajú filmy pre pamätníkov na čt, tam to pekne vidno, ako to kedysi v spoločnosti fungovalo..
4 1
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mňa potešil humnový bratislavský sused. Išiel okolo a prišiel mi povedať, že mám na humne od neho preloženú cez plot igelitku marhúľ. Bola som pre ňu a je veru riadne veľká. Zas mám čo robiť.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mna včera potešili "domace poklady"decko bolo za kamoškou u jej rodičov......niekde z modrou......častá.....tade....domace zemaky,paprika,lúsky,cuketa a domáci mak...ešte v makovičkáchpo humne sa vozila na kosačke..to ma dedko ako dopr.prostriedok

ked dostanem takéto a iné domáce mňamky radosť velka
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Aj funguje.Mna poučila jedna z mojich neviest.Ked som lekárka,zarábam ako lekárka,je údajne mojou povinnosťou nechať zarobiť ľudom,ktorí sa živia upratovaním,lebo ak to neurobím,budú mať zlú životnú úroveň.Takže je to vlastne podpora rodiny,ktorej mama sa živí upratovaním.Tak.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dnes má uptarovačku bárzdo...."práčku aj žehličku"......minule mi volal bývalý kolega...že decko jeho ženy....si chce dať upratať byť-podla jeho komentáru "zabudla"dlhšie upratať....ja,že už tento byzňis nerobím....ale ak tak moje decko....povedala som sumu....holka sa už neozvalamožno si už nezabudne upratovať
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tie ženy sa tým živia,robia len to,dopoludnia jeden byt,popoludní druhý.Pozrela som ceny z linku čo dala korela-4 ečka na hodinu to je na 8 hodín 32 euro x 20 dní to je 640,0€ mesačne.A to som zobrala tú nižšiu hodinovú sadzbu.Vyzerá,že to nie je až tak zlý job ak má niekto k tomu vzťah.
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

dnes mame pomocnice vsetky , pračky . umyvacky, vysavace, roboty.......neskutočne robotne ruky našich mam
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať