Zavrieť

Porady

Smrť zamestnanca

Ak nám zomrel zamestnanec 04.07.2017 o štvrtej ráno a pracovnú dobu mal až od 08:00hod., tak ho odhlásim zo SP a ZP k 03.07.2017? V úmrtnom liste je 04.07.2017 dátum úmrtia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Pracovný pomer končí dňom úmrtia, odhláška by mala byť 4.7.
    Tony1 Ďakujem pekne za odpoveď.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ja mám ten istý problém. Ako ste ten posledný deň potom doriešili. Software mi tam automaticky dáva výkon a ona už nepracovala. Dať jej tam neplatené voľno, či čo. V SP som našla takéto info:

    Deň úmrtia zamestnanca je dňom zániku jeho sociálneho poistenia
    27.11.2019
    Spôsobilosť fyzickej osoby mať v právnych vzťahoch sociálneho poistenia práva a povinnosti zaniká smrťou. Smrťou, t. j. dňom úmrtia zamestnanca zaniká teda jeho status na účely sociálneho poistenia. Túto skutočnosť je povinný oznámiť Sociálnej poisťovni zamestnávateľ. Pri úmrtí zamestnanca odhlási zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, z nemocenského poistenia, z dôchodkového poistenia a z poistenia v nezamestnanosti, a to do ôsmich dní po ich zániku elektronicky prostredníctvom Registračného listu fyzickej osoby – odhlásenie. Dátum zániku poistenia uvedie deň úmrtia.

    Zamestnávateľ okrem toho vystaví Evidenčný list dôchodkového poistenia (ELDP), v ktorom v rubrike dátum zániku pracovného pomeru uvedie dátum totožný s dátumom úmrtia; v rubrike obdobie dôchodkového poistenia dátum bezprostredne predchádzajúci dňu úmrtia zamestnanca a v rubrike vymeriavací základ sa uvedie suma vymeriavacieho základu dosiahnutá do dňa, ktorý bezprostredne predchádza dátumu úmrtia zamestnanca.

    Ak teda príde k úmrtiu zamestnanca napríklad 8. 12. 2019, tak zamestnávateľ v RLFO uvedie dátum zániku poistenia a aj dátum zániku pracovného pomeru 8. 12. 2019 (aj napriek tomu, že je to nedeľa) . V rubrike obdobie dôchodkového poistenia uvedie dátum predchádzajúci dňu úmrtia, t. j. 7. 12. 2019.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.