Zavrieť

Porady

Neuhradené preddavky - DP / FO

FO neuhradila preddavky na daň z príjmu v roku 2004. Povinnosť platiť preddavky mu vznikla na základe priznania za rok 2003. Následne za rok 2004 mu opäť vznikla daňová povinnosť a daň riadne uhradil. Teraz mu však došiel list z DÚ, ktorým ho upozornili na nesplnenie povinnosti odvádzať preddavky v roku 2004. Neviete náhodou niekto, ako je nezaplatenie preddavkov na daň z príjmu FO sankcionované? Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Prevetral som archív a nič podobného som nenašiel. Ďakujem za pomoc!!!
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
STRELEC
FO neuhradila preddavky na daň z príjmu v roku 2004. Povinnosť platiť preddavky mu vznikla na základe priznania za rok 2003. Následne za rok 2004 mu opäť vznikla daňová povinnosť a daň riadne uhradil. Teraz mu však došiel list z DÚ, ktorým ho upozornili na nesplnenie povinnosti odvádzať preddavky v roku 2004. Neviete náhodou niekto, ako je nezaplatenie preddavkov na daň z príjmu FO sankcionované? Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Prevetral som archív a nič podobného som nenašiel. Ďakujem za pomoc!!!
Peter, sankcionované je určite, skús pohľadať v zákone o správe daní a poplatkov, tam by mali byť uvedené sankcie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac

Je to paragraf 35b zákona o správe daní a poplatkov 511/1992 v znení zákona č. 584/2005:


§ 35b
Sankčný úrok
(1) Sankčný úrok vyrubí správca dane a) daňovému subjektu, ak daň priznanú v daňovom priznaní alebo hlásení alebo vlastnú daňovú povinnosť priznanú v daňovom priznaní nezaplatí v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
b) daňovému subjektu, ak daň priznanú v dodatočnom daňovom priznaní alebo dodatočnom hlásení alebo vlastnú daňovú povinnosť priznanú v dodatočnom daňovom priznaní nezaplatí v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
c) platiteľovi dane, ak neodvedie vybraný preddavok na daň, vybranú daň alebo zrazenú daň v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ondrejvla

Je to paragraf 35b zákona o správe daní .......
Vďaka Vlasti za pomoc. Našiel som tam sice aj to, že je možné odvolanie (bod 3.), ale to nie je vec, na ktorú by sa dalo spoliehať. Skúsim urobiť orientačné počty ako asi by tá sancia mohla byť vysoká.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
STRELEC
Vďaka Vlasti za pomoc. Našiel som tam sice aj to, že je možné odvolanie (bod 3.), ale to nie je vec, na ktorú by sa dalo spoliehať. Skúsim urobiť orientačné počty ako asi by tá sancia mohla byť vysoká.
http://www.drsr.sk/wps/portal
Skúšal si kliknúť na "Kalkulačka" a doplniť potrebné údaje?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Melnick
http://www.drsr.sk/wps/portal
Skúšal si kliknúť na "Kalkulačka" a doplniť potrebné údaje?
Vďaka za tip. Orientačná výška ma ukľudnila. Trochu. Totiž k zanedbaniu došlo z mojej strany a tieto sankčné úroky budem musieť uhradiť v podobe zodpovednosti za škodu (ako zmluvnú pokutu). Samozrejme - pokúsim sa minimalizovať náklady, ale ....
0 0
emdzi emdzi

emdzi je offline (nepripojený) emdzi

a kolko ti vychadza SU?
do 3000 Sk sa to totiz da velmi jednoducho vyriesit
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Tak ja som dnes zistila, ako rátaju sankčný úrok. Najradšej by som si hlavu otrieskala - ZABUDLA som platiť minulý rok preddavky na daň z príjmu, pri malej a ostatných povinnostiach som proste ZABUDLA. Hrubá chyba z mojej strany, za čo som dnes dostala sankčný úrok 28 000Sk Daňováci ma na to neupozornili, lebo to by som určite zabrala a dala si na to bacha...
Prosím, máte s tým niekto skúsenosti, či je možné aby odvolanie pomohlo, keď nemáme žiadne záväzky voči DÚ a všetky riadne termíny dodržiavame /okrem týchto preddavkov/
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Nezvyknu daňováci upozorniť na nejakú opomenutú povinnosť? Alebo je ich zyvkom počkať celé zdaňovacie obdobie, aby bola sankcia čo najvyššia?
Prosím, vyjadrite sa, ak s tým máte skúsenosti.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Ako sa hovorí: Daňový úrad nie je poradný orgán, ale kontrolný.
Nikdy vopred neupozorňujú daňovníka na jeho povinnosti.
Každý daňovník má svoje povinnosti poznať a dodržovať ich.
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
tušim mi zostanú len oči pre plač
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Bohužial asi s tým nič naozaj neurobíš.
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Napišem pre každý prípad odvolanie keď je tam tá možnosť, aj keď neverím, že niečo na nich zaberie. Aspoň to trochu posuniem, lebo teraz po DP a DPH sme nejak vybúchaní z peňazí a nikto neplatí, takže to prišlo v tú "najvhodnejšiu" dobu..........No čo sa dá robiť, za blbosť sa platí
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

To odvolanie skús kľudne napísať, aj keď máš asi pravdu že na nich nezaberie. A netráp sa, nikto z nás nieje neomylný. Hlavu hore .
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Kvetka, si milá, ďakujem za povzbudenie, aj keď najradšej by som sa vyfackala.... Vskutku neviem, co by som napísala do toho odvolania, veď to že som zabudla ich iba naštve
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

(1)Sankčný úrok vyrubí správca dane
e) daňovému subjektu, ak preddavok na daň nebol zaplatený v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona;6ec) pri preddavkoch na daň z príjmov sa sankčný úrok vyrubí až do dňa platby vrátane, najdlhšie do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania a pri omeškaní s platením preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti do vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň, najdlhšie však do 31. marca roku nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia, na ktoré sa mali platiť preddavky na daň,

- Proti rozhodnutiu o vyrubení sankčného úroku sa možno odvolať

Odvolanie

(1) Proti určeniu dane správcom dane a proti iným rozhodnutiam, pre ktoré je to zákonom ustanovené, sa účastník konania môže odvolať, ak sa odvolania nevzdal písomne alebo ústne do zápisnice.
(4) Odvolanie musí obsahovať

a) presné označenie prvostupňového orgánu,
b) presné označenie odvolávajúceho sa,
c) číslo konania, prípadne číslo rozhodnutia, proti ktorému odvolanie smeruje,
d) uvedenie rozporu s právnymi predpismi, skutkovým stavom alebo inými dôvodmi, ktoré preukazujú nesprávnosť alebo nezákonnosť napadnutého rozhodnutia,
e) dôkazy k tvrdeniam uvedeným v odvolaní, ak sa v odvolaní nenamieta len rozpor s právnymi predpismi,
f) navrhované zmeny alebo zrušenie napadnutého rozhodnutia.

(5) Odvolanie možno podať do pätnástich dní odo dňa doručenia rozhodnutia, proti ktorému odvolanie smeruje, .......

(10) Odvolanie je neprípustné, ak smeruje len proti odôvodneniu rozhodnutia, bez toho, aby súčasne bol napadnutý jeho výrok.

Skúste napísať pravdu v odvolaní, možno to zaberie, a možno bude sankčný úrok nižší..., aj kontrolori sú ľudia,
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Hmm, teraz si po počiatočnom šoku študujem bližšie tie termíny od ktorých mi rátali počet dní omeškania a je tu
Deň splatnosti preddavku : 02.05.2006, 30.06.2006, 02.10.2006 a 02.01.2007

Doteraz sa tu rozoberali termíny, ktoré boli o štvrťrok posunuté,/od. 30.06.2006 do 31.03.2007/ s tým, že 3 splátky sa odrátajú z DP za rok 2006 a ďalšia z nasledujúceho zd. obdobia. Nerozumiem tomu
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no ved ano do lehoty na podanie daňového priznania platíte preddavky z predchádzajúcej daňovéj povinnosti ak vám vznikla povinnosť...ak nie tak prvý preddavok bol splatný k 30.6.2006
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Sro vznikla 01.01.2005, prvé daňové priznanie sme odovzdávali za rok 2005 a z neho vznikla povinnosť platiť preddavky na DzPPO za zdaňovacie obdobie roku 2006, takže sa mali platiť od 30.06.2006 do 31.03.2007, však?
Výpočet sankčného úroku z DÚ sa odvoláva na dátumy ako som uviedla v predch. príspevku čo sa týka dňa splatnosti preddavku a ako deň platby je uvedený 30.03.2007 keď som zaplatila DzP a k tomuto dátumu sú rátané dni omeškania jednotlivých splatností preddavku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lbdent Pozri príspevok
Hmm, teraz si po počiatočnom šoku študujem bližšie tie termíny od ktorých mi rátali počet dní omeškania a je tu
Deň splatnosti preddavku : 02.05.2006, 30.06.2006, 02.10.2006 a 02.01.2007

Doteraz sa tu rozoberali termíny, ktoré boli o štvrťrok posunuté,/od. 30.06.2006 do 31.03.2007/ s tým, že 3 splátky sa odrátajú z DP za rok 2006 a ďalšia z nasledujúceho zd. obdobia. Nerozumiem tomu
Bohužiaľ, splatnosť preddavkov je v terminoch, uvedených v tomto prispevku, Novovzniknutá sro si sama určí v prvom roku výšku preddavku a oznami to na DU - upozorňovala nás na to na školení pracovníčka DR B,B.
Neviem rýchlo nájsť prísl.§§§-y
Doplňam, je to § 42 odst.4

Veronika
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Takže mi ešte môžu dať sankčný úrok aj za rok v ktorom sme začali podnikať a nevedela som ako to dopadne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať