Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti a PN ( nárok na materské)

Dobrý den, pracujem na trvalý pp v Zš aj na dohodu v ZUš v oboch asi 7 rokov. Momentálne ma dr. vypísala na PN z dovodu rizikového tehotenstva, do začatia materskej.
V zš mam zmluvu na dobu neurčitu, v ZUš na dobu určitú - do 22.12.2017:
1. Budem mať narok na vyplácanie PN z dohody v ZUš aj po ukončení zmluvy? Treba sa potom hlasiť o trvani pn na socialnej poisťovni? alebo vyplacanie pn zaniká z dohody
2. Budem mať narok na vyplacanie materského z oboch zamestnaní ( nastup na matersku cca máj)
3. Ak by som chcela počas materskej pracovať v ZUš zase na dohodu, je to možné?
Oplatí sa to? nebude mi kratená materská z toho prveho zamestnania v zš? Možem brať matersku z dohody a zaroven tam pracovať?
Kolko vychádza materská, ako si ju vypočítať?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak pracuješ tak dlho - a predpokladám, že tá dohoda je s pravidelným príjmom - tak máš nárok na dávky z obidvoch poistení. Ale - treba si aj uplatniť - teda dať si vypísať 2 samostatné DPN, pre obidvoch zamestnávateľov (následne Sp).
    Ak už si tehotná - po skončení dohody budeš v ochrannej lehote - tak aj nárok na materské bude z obidvoch poistení
    kuk http://www.socpoist.sk/materske/1293s aj zák o SP
    tmarky1 ano, mam z dohody pravidelný príjem, aj som vypísaná na PN z oboch zamestnaní, ale čo po skončení dohody, budem musieť nosiť potvrdenie o trvaní PN na socialnu poisťovnu až do termínu nastupu na materskú? Mohla by som potom počas materskej znova pracovať v tej istej praci na dohodu?

    Dohoda o pracovnej činnosti a PN ( nárok na materské)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.