Zavrieť

Porady

Výpočet materskej - druhé dieťa

Dobrý deň,

chcela by som sa s vami poradiť. Z čoho sa mi bude počítať druhá materská ak som teraz na rodičovskej dovolenke? Moj prípad je ale takýto:

od januára do júna 2017 - PN (kvôli tehotenstvu)
od júna do decembra 2017 - materská
od 2018 do pôrodu - rodičovská k prvému dieťaťu
nástup na druhú materskú - september 2018

Počas celej doby som ale stále zamestnaná na TPP, zamestnanie trvá a aj bude trvať.

Bude sa mi materská rátať z roka 2017? Alebo z tzv. predpokladaného základu - t.j. z toho čo mám na zmluve?

Ďakujem moc za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze si v roku 2017 neplatila ziadne nemocenske poistenie, neda sa z neho nic pocitat, vypocet bude z pravdepodobneho VZ.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NewAccountant Dakujem. Znamená to, že to bude to čo mám na zmluve u zamestnávatela? Alebo nejaký pravdepodobný VZ - minimálny?
    ivka70 z tvojho prijmu
    NewAccountant Dakujem dakujem dakujem!!!! Velmi ste ma potešili!!
    NewAccountant Dobrý deň, len tak pre zaujímavosť vám chcem napísať, že už mam vyjadrenie zo SP od pani, ktorá mi bude oficiálne tlačivko s výškou materskej dávky posielať. Takýto vtipný máme my štát.
    Keďže som v roku 2017 bola na PN a na materskej tak mi to budú ratať uplne z minima...Stačilo by aby som bola počas toho roka iba 1 deň na rodičovskej a už by sa to bralo ako reťazový pôrod. Takže mi vyšla uplne brutalna vynimka a budem mať namiesto 1350 materskej iba minimálnu čo je asi 330 Eur.
    veronikasad Odkedy trvá tvoj pracovný pomer? Akú mzdu si mala pred materskou?
    NewAccountant Pred MD som pracovala 5 rokov, mzda 1900 Eur, Maximalna materska je 1349 pri 30 dnovom mesiaci.
    veronikasad Nepomohlo by ukončenie rodičovskej dovolenky a vyčerpanie dovolenky za rok 2017 v súbehu s poberanim rodičovského príspevku?
    NewAccountant Ano to planujem urobit, takze aspon jeden plat este dostanem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pani zo SP má pravdu - nie je to brutálna výnimka, len postup podľa zákona. keby si bola len na materskej - tak je to inak, ale ty si mala DPN
    zze/2003-461/57/3
    Naposledy upravil Katy a R : 21.02.18 at 08:18

    Výpočet materskej - druhé dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.