Zavrieť

Porady

ako ziskat kopie darovacich zmluv z katastra a z archivu?

Po zdedeni domu som zistila, ze mi chybaju dedicske zmluvy pre pripadny sud so spolumajitelmi, a tak som si ich vyziadla z archivu, nebol s tym problem, ten nastal iba pri dvoch poslednych darovacich zmluvach, pricom jedna je uz v statnom archive, a druha plus aj duplicat prvej su na katastry. Chcela by som ich cisto z praktickych dovodov, nemusi vzdy dalsi majitel utekat na kataster, stracat cas a platit 3 eura za nahliadnutie, ale chcela by som to mat vsetko po ruke pri sebe.

Tie darovacie zmluvy vysvetluju co sa robilo s podielmi na dome pred jeho delenim a vysvetluju veci tak, ze zostane kazdy ticho, a nikoho nenapadne ist na sud kvoli nezrovnalostiam, co sa skoro u nas stalo, museli sme stracat cas vytahovanim starych listov vlastnictva a kontrolovanim vsetkych zapisov na tychto listov, nez sme sa konecne dopatrali, co nam vlastne chyba, a co vysvetluju anomalie pri deleni domu.

Vsetko je v poriadku, a bolo to zbytocne peklo, iba preto, ze niekto ma ten debilny zakon, ze nemozem mat ako spolumajitel zmluvu doma, kedze sa ma netykala, nie som tam menovana. Vdaka tomu, sme zabili 6 mesiacov zbytocnym triedenim nezmyslov, nez sme sa dopatrali.

Predchadzajuci spolumajitel nam ich odmietol dat, ukazat, alebo bol ochotny vypovedat na sude, co zavana cistou vendetou. Daju sa tie dokumenty ziskat cez sud s tym, ze si ich rovno vyziadam, aby mi ich sud vydal? Da sa to riesit mimosudne? A ziadost mam smerovat na okresny sud alebo komu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 68 ods. 5 Katastrálneho zákona (č. 162/1995) Verejnosť zbierky listín [§ 8 ods. 1 písm. c)] je obmedzená a umožňuje sa len vlastníkom, ich právnym predchodcom alebo iným oprávneným osobám, alebo osobe vykonávajúcej geodetické ....
    Podľa § 23 ods. 2 Správneho poriadku (č. 71/1967) Správny orgán môže povoliť nazrieť do spisov a urobiť si výpis, odpis, môže poskytnúť kópiu spisov alebo môže poskytnúť informáciu zo spisov iným spôsobom aj iným osobám, pokiaľ preukážu odôvodnenosť svojej požiadavky. Podľa ods. 3 Správny orgán je povinný urobiť opatrenie, aby sa postupom podľa odsekov 1 a 2 nesprístupnila utajovaná skutočnosť ...

    Ako vlastníčka máš právo získať zo zbierky listín aj kópie zmlúv, ktorých nie si zmluvnou stranou, ak to riadne odôvodníš. Správny orgán ti z nich nemusí sprístupniť napr. rodné čísla.

    ako ziskat kopie darovacich zmluv z katastra a z archivu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.